Je to alergia?

30. aug 2024

Ahojte, nevie niekto, mozno nejaky kozny doktor atd poradit co mam na stehnach ?
Asi dva mesiace dozadu som si na lavom stehne vsimla po pobyte na slnku take dva cervene male fliacky. Zmizli ale do dalsieho dna. A takto stale ked som sa bola prejst vonku alebo celkovo pobyt na slnku. Vcera som bola bicyklovat, narocna trasa a dopadlo to takto. Obe stehna, vypukla zihlavka, stipanie. Nerozumiem tomu. Alergiu na slnko by som predsa nemala iba na stehnach nie? Rok dozadu mi boli robene testy na asi 50 roznych alergenov od trav, stromov, pelov, zvierata atd. ani najmensia reakcia. Asi zajdem ku koznej ale myslim ze dovtedy to zmizne. kupila som si antihistaminika a skusim to. Netusim ale v com je problem.

rozculena
30. aug 2024

Možno reakcia potu a toho materiálu,alebo farby,ktorou je materiál napustený,prípadne kombinácia pot,farba,slnko,teplo...

autor
30. aug 2024

@rozculena hmm stale nosim nieco ine, doteraz to nebolo. Tak isto aj avivaz uz bola zmenena. Nikdy mi slnko ani teplo takto nevadilo

autor
30. aug 2024

@rozculena tak isto vacsinou mam hole nohy, ziaden material na nich nie je

rozculena
30. aug 2024

môže to byť kľudne alergia na slnko,že ti slnko doteraz nevadilo,nie je podstatné,alergia príde z ničoho nič.Ja som sa tiež z ničoho nič začala dusiť a zistili mi alergie po 30tke....

spanielka44
30. aug 2024

Je to horúce na dotyk ? Svrbí to?

autor
31. aug 2024

@rozculena ako jasne ale iba stehna? vsak na ruky a plecia mi viac svietilo. hladala som ci sa da mat alergiu iba na stehnach a nic som nenasla

autor
31. aug 2024

@spanielka44 horuce no…cela som bola horuca takze neviem, a nesvrbi, stipe to