Je to absces?

klaudia1212
26. okt 2022

Ahojte
Prosim vas aby zase sa nekonstatovalo ze si dakdo robi srandu pridam aj foto
Velmi sa bojim a trapi ma to
Tam dolu sa mi pred 4 dnami urobil maly pupacil dam aj foto ako bolo od začiatku dneska je 4den a mam tam aj cervene a mam tam vnutri taky utvar asi hnis take napuchnute
Boli to len pri dotiku alebo ked chodím ze sa mi to niekedy opiera o druhu polku zadku
Velmi sa bojim ci to nieje abces prosím mal to niekto lebo na nete sok realne take fotky nenasla a velmi sa bojim
Ta mala foto je den druhy teda kde je to male dlasie su nasledovne dni posledne dva a ta posledná je dnes velmi sa bojim

janinah
26. okt 2022

Musíte ísť na chir.amb.najneskor zajtra.

klaudia1212
autor
26. okt 2022

@janinah prečo?
No mame od vcera kovid

solange7
26. okt 2022

To bude kovidová riť.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taktotedanie
26. okt 2022

@klaudia1212 treba chirurg osetrenie hold volajte dopredu do nemocnice na pohotovost, nech sa pripravia ze mate covid a mate absces potrebuje to chirurg osetrenie cim skor inak sa to bude zvacsovat a naplnat hnisom

jesenzima
26. okt 2022

Aaaach, v dnešných časoch si človek vycapi prdel na internet kvôli jebaku, ... To stačí nechytat, vydezinfikovat a čakať a keď je zle, íst k dr ....
Sa čudujem, že sa niektorí dožili dospelosti, keď sú ako jelita ..

tessa2299
26. okt 2022

Ja si tiez myslim, ze je to len zapaleny hnisajuci jebak. Na pohotovost by som s tym urcite nesla, ved by vas vysmiali, ze ste si prisli dat vytlacit jebak na pohotovost a este aj kovid pozitivna.

whatever1
26. okt 2022

Skus ciernu mast (ichtoxyl).

jaruska_12
26. okt 2022

@jesenzima 😁😁😁😁 joj čistá pravda

zdenka11081983
26. okt 2022

Dnes som už videla všetko... Som dojedla moju milovanú prazenicu.. Fuj

janinah
26. okt 2022

@klaudia1212 len chirurg dokáže pi výš.usudit.ci tam už treba zarezat a vypustiť hnisavy obsah alebo to ešte liečiť ATB mastičkou...zavolajte na vašu spádovú chir.amb.povedzte že máte začínajúci absces a covid a oni vás usmernia...nabudúce položte otázku so zdrav.problemom do skupiny zdravotnici..lebo dáki utlocitni ľudia to nezvládajú napriek tomu.ze si prečítali nadpis a hneď vedeli.ze poradia figu borovú.lebo o abscesoch nemajú šajnu...máte tu odpoveď od dr aj od operačnej sestry.obe vás posielajú na chir.osetrenie

taktotedanie
26. okt 2022

Niektori este nezazili narezavanie abscesu, vytlacanie kopy hnisu z takejto oblasti, ja som mala to “ stastie” to vidiet na chirurg ambualancii, napriek atb liecbe to skoncilo nehojacou sa ranou ( doslova diera v zadku) denno denne cistenie..

jolanka321
26. okt 2022

@klaudia1212 ja som nedávno s tým bola, treba dezinfikovať , mne povedal že to je zapálená folikula, po pár dňoch to vždy prejde, akurát že ostane jazva

klaudia1212
autor
26. okt 2022

@jolanka321 stale nato davam alpu a repik a stale sa to červene zvaacsujeu
A vy ste mala takéto uplne iste? Aj cam s tym daco robil

jolanka321
26. okt 2022

@klaudia1212 úplne to iste, ešte to aj tak vyzeralo a tá koza nad tým bola akoby mäkká, už som mala asi to tri, preto som s tým šla

jana_eyre_2
26. okt 2022

@zdenka11081983 ako môžeš otvoriť diskusiu s názvom abces popri večeri? Podľa názvu tu koláče asi nebudú 😂

arcanne2
26. okt 2022

@klaudia1212 treba sa poradiť s chirurgom, mal to aj môj muž, zapálený folikul, nakoniec sa mu to zapalilo tak, že mu to rezali na 2x, rez cez.pol zadku a mesiac si nesadol. Takže ak sa to zväčšuje,určite volat Dr.

kittykat22
26. okt 2022

asi ta nepotesim - ale kamaratke sa pocas kovidu spravila rovnaka vyrazka. Zostala doma - a nechcelo to zmiznut. Nakoniec hned po karantene do nemocnice - pretoze uz mala ATB, okrem toho ze to mala velke tak to mala na dotyk horuce. Mala to tiez na zadku - ale na inej casti. A museli jej to rezat a cistit 😲 lekar jej z toho vyberal tvrde casti - ako triesky??? sa jej pytal, ci si tam nieco nezadrela. A hovorila ze urcite nie. Takze co ti pisu, ze je to jebak a nieco - nemusi to byt. Keby ta to velmi bolelo a bolo to horuce na dotyk tak to moze byt hlboky zapal.

zdenka11081983
26. okt 2022

@jana_eyre_2 ten abses mi až tak nevadí...

taktotedanie
26. okt 2022

@klaudia1212 alpa a repik vam nepomoze bohuzial

annnna18
27. okt 2022

V lekarni cierna mast ichtyiol 🙏🙏🙏 natriet na hrubo a prilozit gazu, nechaj si to tak aj cez noc. Keby ani po dvoch dnoch neustupovali tak na chirurgicku ambulanciu. Mala som to iste mne ten ichtyiol. Pomohol a pekne sa to stiahlo ale teda ja som bola aj na chirurgii a tam doktor usudil ze rezat to netreba.

klaudia1212
autor
28. okt 2022

@janinah Ppvedla abces ze to treba vypustiť aj ked a masti som to mala lepšie ale bala somnsa víkendu a chcela ist radsje mojmu dr chirurgovi
Ach narezal bolelo kus dost ale potom tam dal gumocku drenaz
Poneldlok mam ist na kontrolu a zatial mam davat betadine a gazovat
A moja otazka ma teba bojim sa kedy to skonci? Boim sa toho aby stale sa to neopakkvalo myslim ze kazda jedna kontorla rezanie atd aby to nebolo tak
Aj ja mam antb
Teraz s abojim co ďalej

janinah
28. okt 2022

Máte konečne adekvátnu liečbu.tak už len počkať ako si s tým organizmus poradí

janko1212
3. máj 2023

@klaudia1212 Chcem sa spýtať čistila si to roztokom betadine alebo masťou

klaudia1212
autor
20. máj 2023

@janko1212 aj aj