Je tlak 146/80 na noc vysoký?

7. aug 2024

Je podpa vas vysoky tlak v spanku namerany 146/80??

egonsk
7. aug 2024

nie, je ok.

vsetkounas
7. aug 2024

Ak si tehotná tak je ak nie si tak v pohode .

autor
7. aug 2024

@egonsk
@vsetkounas fakt? Hmmm.. akoze spodny virm,ze je ale horny sa mi nezda. Nue som tehotna

vsetkounas
7. aug 2024

Keďže spodný je dobrý horný je vyšší ale telo si snim poradí netreba hneď lieky . Kľudne si sleduj každý deň meraj zapisuje a uvidíš keby vyskočil viac by som riešila s doktorkov .

jana_eyre_2
7. aug 2024

Nad 140 to nie je v pohode určite, ale nie je to ani príliš vysoké.. treba na začiatok pravidelne brať magnerot, to je najsilnejšie voľnopredajné magnézium a pravidelne si merať tlak.. ak sa to neupravi ani s magnéziom, zajdi k doktorke, nech ti urobí vyšetrenia, posle ťa na holter a uvidíš..

Ja sa na tlak liečim už 3-4r, mávala som najvyšší 150/100.. teraz už len keď náhodou zabudnem lieky .

patka06
7. aug 2024

Horný je trochu vyšší, záleží aj do situácie, bola si pred meraním v kľude? Merala si správne? Aký máš tlakomer? Koľko máš rokov?

3009
7. aug 2024

Horný je vyšší.

stvura
7. aug 2024

Je to vyssi tlak, ale nemusis byt vobec v panike ...vyssi tlak moze byt zlou zivotospravou, absenciou sportovej aktivity, fajcenim, unavou atd...Odporucam zlepsit vsetko co vies ohladom svojho zivotneho stylu a zacat pit: caj z imela, lipy, hlohu, srdcovnika, levandule (nie vsetko naraz). Mne tiez v lekarni odporucili este pridavok take cesnakove kapsuly. Tlak aj stupa vekom, ak mas 20 tak skutocne zistuj pricinu, ak mas 50 tak si daj zalezat na tom zivotnom style.

autor
7. aug 2024

@patka06 bola som v klude, spala som, potom som sa zobudila, bolo mi zle, tlakomer je nemocnicny,v nemocnici som, nasadili mi to spravne, mam 30, sestricka povedala ze je ok , len mi bolo na vracanie tak neviem

patka06
7. aug 2024

Nemocničný tlakomer mi nameral horný tlak 180 😂 takže pokoj.
Ak si v nemocnici, tlak sledujú pravidelne, ak by sa im niečo nezdalo budú to riešiť

lavender94
7. aug 2024

Nezapálila si si na večer cigaretu? Skús si merať pravidelne ja mám tiež niekedy 140/90 ale väčšinou mám okolo tých 120/80 takže to neriešime s dr.

luccija
7. aug 2024

Vyšší si ho mohla mať z toho zlaknutia, že sa necítis dobre.Uz len byť v nemocnici je stres je vyšší, ale určite ti ho budú dnes meriat

autor
7. aug 2024

@lavender94 ale rposim ta :D ja nefajcim. To by som mlaa tlak snad 200

lavender94
7. aug 2024

Určite by si nemala po cigarete tlak 200, netrep. 200 by si mala tak pred infarktom

autor
7. aug 2024

@lavender94 to mal byt pokus o vtip 😅jsdne,ze nie,ale mierne vyssi by bol. 190 som uz mala,ale infarkt nebol. Klop klop

barbora854
7. aug 2024

@jana_eyre_2 najsilnejšie magnezium magnerot vôbec nie je 😁nemáte prehľad vôbec

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz