Je teraz nariadená karanténa, keď máme Covid-19?

15. sep 2023

Ahojte. Máme celá rodina covid, doteraz sme ho nemali, tak som neriešila opatrenia. Googlila som, ale články sú staré. Platí teraz nejaká karantena? Treba to hlásiť lekárovi, pediatrovi a do školy?

patka06
15. sep 2023

Covid je už bežná viroza - nie je nariadená karanténa
Predpokladá sa, že chorý človek nebude behať vonku
Nahlasuješ pediatrovi a obvodnému lekárovi, aby zapísali do karty a vystavili ti PN alebo OČR

anjelicek26
15. sep 2023

Nahlasit ano (kvoli PN,ocr, skole), chodit Len Ked budete mat tazsi priebeh. Aspon tak je to teraz u nas,zavolaj svojej obvodnemu. My sme mali vsetci pred tyzdnom..

jazula
15. sep 2023

Mali sme minulý mesiac - netreba nič, berie sa to ako chrípka. Ja som nepotrebovala PN, takže som obvodakovi ani nevolala. Akurát pediatrička chcela info kvôli svojim vlastným štatistikám. My sme poctivo sedeli doma, kým sme nemali negatívny ag test, aj tak som pred zistením stihla nakaziť mojich rodičov, ktorí mali o dosť ťažší priebeh ako my 🙄

bylinka25
15. sep 2023

Karanténa už je zrušená, odo dnes po šiestej rána je zrušená aj mimoriadna situácia ohľadom kovidu. Všetky opatrenia sú len na báze odporúčaní.
Prajem skoré uzdravenie.

mogaa
15. sep 2023

Nuž je to ako pri chrípke, tiež nemáš karanténu ale zase nebeháš kade tade a samozrejme nejdeš ani do práce nakaziť ostatných.....ak nie si na PN tak samozrejme do obchodu môžeš, ale nebeháš kade tade...k lekárovi treba vopred zavolať aby si mu nenakazila polovicu čakárne alebo jeho a objedná ťa - to v prípade k je horší priebeh...inak stačí zavolať, vstaví PN a ak treba ATB pošle elektronicky recept do lekárne....

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lily14
15. sep 2023

Môžem sa opýtať a ako je to keď jedno dieťa má.covid a druhé je zdravé ? Môže do školy to zdravé?

anjelicek26
15. sep 2023

@lily14 ja som rano spravila test a kto bol negativny, smer skola... podla mna sa to inak neda...vzdy bol nejaky "kus" v rodine, co sa napriek soplom okolo proste nenakazil...

mateson
15. sep 2023
autor
15. sep 2023

Ďakujem všetkým za odpovede. Kedy je podľa vás ok dať dieťa do škôlky? Samozrejme, ak už nemá príznaky.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
15. sep 2023

Bola som doma 3 dní pn. Štvrtý som šla do prace nič mi nebolo

maciatkolulu
15. sep 2023

@fotoportret myslíš,že to riešili takto zodpovedne aj cez leto😉🤣🤣🤣hovn...s radosťou sadali nachcipani do lietadieol,cpali sa do hotelov. Ale úderom septembra sa zrazu zase skloňuje čím ďalej ,tým častejšie coviť,testy a možno cvaknem aj nejaká pandemicka ocr ,prípadne nohy hore mesiac ,veď so pozitív,ja sa fakt úprimne bavím. Každý normálny človek 🙃,keď je naozaj chorý,nejde do práce,pokiaľ má sopel,tak do tej práce ide. A nerieši testy.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
15. sep 2023

@fotoportret a tu nevieš čítať a,že ja píšem o pokovidovom období,kde zrazu prestali riešiť choroby a v pohode chorí do lietadla atd? Ale úderom septembra,sú zodpovední a testujú,keď to nie je kovid,hajde do práce,lákal pes nejakú angínu,chrípku,hlavne,že to nie je kovid. Pochopil? Tak choreho otecka na vytvarnej ,ako som videla v utorok medzi kopcom deti a sedkal si tam celý čas,v nevetranej miestnosti...

taktotedanie
15. sep 2023

Nie je karantena ale teda chora snad medzi ludi nechodis ani ked mas bez u chripku nie?
Len si budte pekne doma, pokial nemate priznaky aspon 48hod dovtedy budte doma

matway
17. sep 2023

Nemáte covid19, ten neexistuje, bohužiaľ.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz