Je pichanie a tŕpnutie problém?

4. feb 2024

Zijem vo velkom strese, moj maly stvorrocny syn ma vie vytocit do vyvrtky, a to je dennodenne viackrat do dna, nezvladam ho, muz pracuje v zahranici. Dnes som si myslela, ze normalne mi uz prepne z tych nervov a vypatia. Boli ma brucho, to je take normalne, ked mam stres, ale aj ma picha v koncatinach a mam posledne tyzdne akoby trpnutie priblizne ako je spodok hrudnej kosti a pod lavym prsnikom. Myslite si, ze to moze byt z toho kazdodenneho rozculenia? Mohlo by to byt aj nieco vaznejsie? Snazim sa aj po dobrom, aj po zlom atd, no uz skoro nemam trpezlivost na synove vycinanie...

marhulka13
4. feb 2024

Nervózna mamina, nervózne dieta a potom je to jeden kolotoč

autor
4. feb 2024

@marhulka13 Veru.... 😪 Je to tak.... nechcem byt taka zla a nervozna, ale som uvaznena v zivote, ktory sa mi nepaci, a tazko sa mi prisposobuje. Syn je dost narocny, zacinam to riesit, ci to moze byt nieco vaznejsie alebo nie, ale naozaj nemozem zmenit tuto situaciu. Ak by som, tak rodina by bola znicena, lebo sa s muzom nezhodneme na tom. Alebo zmenit uhol pohladu, ale to sa mi velmi nedari, je mi tu prilis vela veci proti srsti.... no a hlavne ten syn, starostlivost a premahanie ma stoji mnozstvo energie a doslova ma to materstvo nici... nenasla som sa v tom.. 🥺

lonely66
4. feb 2024

ja keď čítam o nervóznej matke a nervóznom dieťati, nožík sa mi vo vrecku otvára. autorka - vyrieš si to s manželom, neuveríš, ale poznám rodinu, kde je chlap denno-denne prítomný, pomáha s výchovou syna, a sám povedal, že si myslel, že do cca 7.-8. roku života syna sa zblázni. že to bolo niečo otrasné. a pritom sám (otec toho chlapca) je vychovaný s láskou, úctou voči ľuďom, rád pomôže, a zároveň dosiahol prirodzenú autoritu u mnohých ľudí. napriek tomu skonštatoval, že so ženou boli mnohokrát na dne z ich syna. skrátka, taký sa zadaril. keby bol jedným z tých čudných rodičov, dal by ho diagnostikovať, iste by dostali papier na ADHD 😀 chlapec má teraz 10 a je to podstatne lepšie. chcela som tým povedať, že v tvojom prípade veľmi abstinuje prítomnosť otca. je mi jasné, že ide zrejme o príjem, ale ver mi, tvojmu mužovi vyslovene vyhovuje, že je od vás preč a má svätý pokoj. a ty sa trápiš. mali by ste to dať nejak dokopy, aspoň kým dieťa podrastie... potom nech zase odíde do zahraničia, ak to budete finančne nevyhnutne potrebovať. teraz však dieťa potrebuje aj otca ako autoritu.
čo sa týka tvojej otázky, áno, toto môže byť zo stresu. neboj sa, vôbec nemusí (a na 99% ani nejde) o infarkt alebo nejaké znaky k nemu vedúce. si v strese, napätí, napäté je celé telo, svaly, nervy, všetko. hockde sa hocčo "zacvikne" a môže ti spôsobiť takéto bolesti. nasaď si magnézium a v každom prípade rieš rodinu, manžela. potrebuješ ho.

autor
4. feb 2024

@lonely66 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ dakujem za odpoved. Urcite tu chyba muz.... snazim sa ho zlomit, no stale rozprava o tom, ze velmi tazko by sa nam zilo kvoli financiam. Sama si tym nie som ista, jeho praca je nasa istota, len keby ten syn nebol pre mna tak vela... 😪

lonely66
4. feb 2024

ja ti verím, je to iste ťažké rozhodovanie :( ako často je doma?

natalia912
4. feb 2024

Moja odpoveď bude z iného súdka...skús si prečítať o tetanickom syndróme a porozmýšľať ci by nebolo fajn navštíviť neurológa 🤷

autor
4. feb 2024

@lonely66 Naposledy bol prec 3.5 tyzdna a teraz pojde az na 6 tyzdnov..... 😵‍💫 uz teraz mi z toho beha mraz po chrbte....... ja nechcem byt zla mama, chcem byt iba sama sebou, mamka, nie aj t ta prisna, karhajuca, trestajuca, nedari sa mi nahradzat oboch rodicov. Ale som sa bala, lebo ked sa velmi rozculim, zrazu citim bolesti, ktore obvykle nemam, dokonca ma vie pichat aj v spanku. Ale ma aspon upokojilo, ze neznie to nejako urgentne 😃 dakujem ti ❤️

autor
4. feb 2024

@natalia912 Pozriem sa tiez na to, dakujem za nazor

tamtamka26
5. feb 2024

to budeš mať podľa mňa z chrbtice, ktorá veľmi reaguje na stres. brnenie končatín určite a aj to pichanie je dosť možné.

autor
5. feb 2024

@tamtamka26 Vidis, to by ma nikdy nenapadlo. Dakujem pekne za nazor. V stredu pojdem k obvodnemu a porozpravam sa s nim o tom.

tamtamka26
5. feb 2024

prežila som tiež dlhodobo veľmi stresujúce veci, podpísalo sa to na mojej nervovej sústave v prvom rade, v druhom rade platničky v chrbtici sa stresom zmršťujú a potom sa nemusia vrátiť do rovnakej polohy, niekde to môže tlačiť na nerv a prejavuje sa pichaním, kŕčmi a tŕpnutím....

lonely66
5. feb 2024

autorka, to je veľmi dlhá doba, ak máte malé dieťa :( možno by mohol prehodnotiť prácu...