Je možné dlhodobo nespať?

17. sep 2022

Je mozne dlhodobo nespat? Napriklad iba 3 hodiny a potom normalne fungovat? Nemyslim teraz zeny co vstavaju k detom.
Mam partnera ktory ide spat so mnou okolo pol noci a o 3-4 je hore, cvici, chysta sa do prace. Je to normalne? Bojim sa ze sa mu nieco stane. Vraj to takto ma uz niekolko rokov a unavu nepocituje a citi sa dobre.

stellarstar
17. sep 2022

Ja som schopná aj celú noc naspäť a makať celý deň
Nie každý potrebuje 6 - 8 - 10 h spánku, môj spí tiež iba 3 - 5 h a funguje normálne

autor
17. sep 2022

@stellarstar ak sa smiem spytat kolko ma partner rokov? Nema zdravotne problemy?
Moj ma 37 a ze minimalne 10 rokov takto funguje a je zdravy ako repa (tvrdi).

luccija
17. sep 2022

Poznam ludi, ktorym staci spat malo asi je ten stastlivec.Ak neziva, nevidis, ze je unaveny asi mu to staci.Pre mna je spanok velmi dolezity par noci spim menej a neviem premyslat, mam zlu naladu.
Ale zda sa mi to velmi malo co spi...

deti95060810
17. sep 2022

3-4 hod. spať je málo... ľudia s depr. majú presne tento model

adriannasvk
17. sep 2022

Toto nie je normalne,je to dlhodobo neudrzatelne aj pre zdravie. Keby spal aspon 5-6hod. To by bolo ok...vysledok "nespania" sa moze dostavit az o niekolko rokov

stellarstar
17. sep 2022

Ma nad 50, ma zdr problémy ale nemá to spoločné so spánkom

macko_usko222
17. sep 2022

nie je to normalne je aj spankova porucha vola sa insomnia a to je uz zivota ohrozujuce ochorenie, ale to uplne nespia ludia uz a organy odchadzaju.Nema vysoky histamin? nejake alergie? Na zaciatok nech uziva magnezium a melatonin ale to je dlhodoby proces, nie ze aha jedna tabletka nezabera ako to pocuvam ze par dni skusia a vzdavaju to ..A hlavne spavat pred polnocou

autor
17. sep 2022

Nema depresie ani ziadne zdravotne problemy ale ma 37 rokov ani nie je az tak stary. Bojim sa ci do buducna bude v poriadku. Dost aj pracuje aj cvici, hovori ze na spanok nema on cas.

macko_usko222
17. sep 2022

histamin moze mat vysoky a nemusi sa to nijako /zatial /prejavovat.No ved prave ze ma len 37..

matinka
17. sep 2022

Nespanim mozog degeneruje, porucha sa prejaví skor ci neskor

elizabet173
17. sep 2022

povedz mu, že nenahraditeľných, čo nemali čas spať a oddychovať sú plné cintoríny, že firma si nájde náhradu za pár dní, spánok nenahradí ničím, skôr či neskôr ho to dobehne

mandzula
17. sep 2022

@autor toto je problem, ze na spanok nema cas, nie ze ho nepotrebuje, odopiera si zakladnu potrebu, lebo si mysli, ze musi vsetko stihat.

autor
17. sep 2022

Len co mu povedat? On aj na dovolenke takto fungoval. Ja som vstavala o 8 a on uz mal odcvicene alebo sa bol prejst, zaplavat si. Akoby nevedel vypnut ze stale musi nieco robit

elizabet173
17. sep 2022

nezdriemne ani počas dňa? Tak ho zdrž v posteli dobrým sexom, aj po ňom väčšina ľudí odkväcne 😉

iwesska
17. sep 2022

Nie je to normalne. Takych co nespali, boli "zdravi" a zrazu ich slahlo,alebo im vyplo srdce je dost. Nemusi spat 8 hod.,ale min.tych 5-6,pretoze v spanku telo regeneruje,setri sa. Za 3-4 hodiny nemoze stihnut prejst ani vsetky fazy spanku. Predpokladam,ze priatel si to potom kompenzuje energy drinkami,alebo niekolkymi kavami denne.

autor
17. sep 2022

@iwesska ano pije asi 3-5 kav denne a sem tam cola, redbull a pod. Boze ked ale neda si povedat.

autor
17. sep 2022

@elizabet173 ano je neznicitelny :D

elizabet173
17. sep 2022

to je bohužiaľ do času, aj šéf môjho otca si to myslel, kým ho neskolil prvý infarkt, ale neviem poradiť, ako z toho von.

ivangeline
17. sep 2022

A to sa neda spat okolo 22? Najlepsie je spat pred 22.o_o Ozaj si tym moze poskodit. Nepis,ze ani nepije tony kavt a energetaky a funguje s usmevom na tvari a nie je podrazdeny! Ozaj...aj moj muz znesie menej spanku a lepsie to zvlada ako ja.. ja svoj spanok potrebujem,aj ked kvoli detom ho kvalitny teda nemam. xD

svetlonos
17. sep 2022

😁 jedna tak bola u Krausa v jeho sou. Spala tiez minimalne ale ona to ocakavala aj od svojho partnera. Ze co ma tolko vyspavat. Este ho aj kazdu chvilku kontrolovala telefonatmi. Neviem kolko pri nej ti chlapi vydrzali. Pokial je on v pohode a nenuti ta robit to iste tak v pohode 🙂

autor
17. sep 2022

@svetlonos ano to som videlq, gata hanychova to bola lol

maminkadeticiek
17. sep 2022

Ano moze.Trpela som strasnou nespavostou v 2.tehotenstve.Myslela som ze sa asi zabijem sama ak ma nezabije unava.Asi nemusim vysvetlovat ze to preslonl porodom,potom som vsak nespala lebo som vstavala x krat za noc k malemu 😂 Vlastne som sa normalne vyspala asi az teraz niekedy ked ma 3 a konecne sa mi niekedy pritrafi taky zazrak ze prespi noc 🍾🍾🍾

domak2
17. sep 2022

Ja by som to zvládla len takto 😅
Fakt si to neviem predstaviť, že by sa telo stihlo zregenerovať, ale tak bohvie.