Je možná reklamácia u zubára?

cta
26. dec 2013

AHojte potrebujem poradiť. Mám 2 zuby s ktorými mám stále problémy. Prvý zub som mala problem už od 13 kedy mi ho zubar zle zablomboval, vylomil sa prešla som k inému zubarovi ten mi ho preliečil pretože ma znova bolel. Išla som zas k tretiemu pretože môj stalý zubár odišiel do dôchodku. Znova mi ho otvoril preliečil a zablomboval no za tento rok mi vypadla z neho blomba už 3krát!!!! Tak isto mám ešte jeden zub ten istý scénar ako s prvým a tiež mi z neho vypadavaju blomby. Nehovoriac o tom, že naposledy ma tak príšerne bolel že som musela na pohotovosť kde jeden velmi chytri sprostý zubar mi zhodil blomby zo 4 zubov, medzi tým mi povedal, že mi vytrhne 4 zuby pretože sú mrtve, tak som sa ho opýtala, že ako si to predstavuje že čím asi tak budem kúsať???? a to mi ešte trhali 8 ktorá sa mi vylomila a museli ju vytrhnuť.
Celkovo viem, že môj chrup je v katasrofálnom stave ale bohužial nič mi nepomaha prešla som snad všetky zubne pasty, vyskušala všetky lieky a bohužial zuby sa mi lámu, skoro každé tri mesiace ma pobolievaju, mam navrele dasna a na to mi už zubar dal všetko možne a aj tak mi to nepomohlo.
A tu je moja otázka. Dá sa reklamovať práca zubara keď mi stále opravuje dva rovnake zuby za ktorý platím vždy 15 eur a aj tak mi blobma vždy spadne? Ja viem jednoducho že mi to zle blombuje. Momentálne mám v tých dvoch zuboch dieru nebolí a to ale viem že dlho to trvať nebude ale predstava zase roku chodenia k zubarovi a kopa penazí ktoré za to pýta. Má vôbec právo pýtať peniaze za prácu keď ta blomba vždy spadne?????
Dakujem za odpovede

sisaha
26. dec 2013

@cta moja otazka, preco si stale u toho zubara, u ktoreho nie si spokojna?

luba28
26. dec 2013

@cta ano ,reklamacia do 2 rokov od zakroku,....moj zubar to ma na dverach napisane,....a je vec dohody,ze ako sa bude pri reklamacii postupovat,..bud bude robit zuby nanovo,alebo vrati peniaze,...

jajus28
26. dec 2013

@cta ano dva roky, u mojho po predlozeni dokladu o zaplateni toho zubu na ktorom mi vypadla blomba ho spravi na novo a bezplatne.

cta
autor
26. dec 2013

@sisaha pretože každý zbuár ktorého som obehla mi chce trhať všetky zubi a čím asi tak budem kusať? chcela som prejsť k jednemu ktorý bol aj vcelku lacný ale po tom čo mi zhodil blomby a chcel mi vytrhnuť 4 zuby len vraj pre to že sú mrtve mám maximálnu nedôveru k zubárom.

cta
autor
26. dec 2013

@jajus28 ja len neviem pochopiť, že prečo keď vie že sa jedná o ten istý zub si vždy vypýta peniaze! 😠
a môžem si povedať čím mi to má zablombovať? pretože som si všimla, že čierne blomby sa mi drvia a vypadavaju ale ked mi dáva bielu tak ta drží

jahodka30
26. dec 2013

mne sa tiež stalo, že mi vypadla blomba a sestrička pozrela do papierov a povedala, že to je ešte v záruke... som sa čudovala, že aj na toto sa vzťahuje 2-ročná záruka ale je to tak...

sisaha
26. dec 2013

@cta asi sa musis ozvat, ze platit nebudes, lebo to urobil nekvalitne... Nechce sa mi ale verit,ze si tam bola u vsetkych zubarov a uplne vsetci ti ich chcu vytrhat..

sissy27
26. dec 2013

@cta jedna vec je reklamovať vypadnutú plombu - to sa asi dá, ale vyrieši to tvoj problém, ktorý ako sama píšeš, spočíva v katastrofálnom stave chrupu? do úst ti nevidím, tak nebudem ani hodnotiť prácu zubárov, cez ktorých si prešla, ale nie je všetko len v zubnej paste, lepšie povedané, zubná pasta je to najmenej, ak si zuby kvalitne vyčistíš čistou vodou, tak je to viac ako nekvalitné čistenie najdrahšou pastou... opuchnuté a navreté ďasná - zápal ďasien, paradentóza? toto ako riešiš?
chcú ti trhať zuby, ale ty nechceš... myslíš, že ti ich chcú trhať len tak? keby jeden, tak poviem ok, lenivý je, ale sama píšeš, že každý... asi je na to nejaký dôvod... a čím budeš kúsať? no po vytrhnutí zuba sa robí nejaká náhrada, mostík, implantát, spôsobov je viacej... a ak si naozaj pestuješ mŕtve zuby, tak ja neviem, ale akú funkciu asi plní mŕtvy zub (alebo iný orgán v tele) ?

jajus28
26. dec 2013

@cta ano blombu si mozes vybrat, ja ich tiez preferujem. Asi by si mala znenit zubara, ktory vie co robi a nezdiera ludi. Ja si musim zaklopat, ze tiez nemam nejak extra dobre zuby, ale nikdy mi nevypadla blomba a to ich ma xy rokov, takze zubar je na prd vymen

saska.t
26. dec 2013

@sissy27 ja mam 6 zubov mrtvych uz 20 rokov a splnaju svojju funkciu dokonale...jediny Problem mrtvych zubov je ten,ze zvyknu stmavnut a casom sa rozsypu.... 😉

cta
autor
26. dec 2013

@sissy27 čistim si zuby vodou pastou aj sodou, chodím na kontroly poctivo kazy mávam raz za rok dva, chodim na dentlaky ale bohužial momentálne som v takom stave, že nemám na zubara peniaze. Tak mam si dať trhať zuby ked nemam na nahradny zub???? a zubar mi povedal, že mrtve zuby si nemusím dávať trhať pretože maju rovnaku funkciu ako živé len sú lamavejšie ako žive ale tiež dokažu splniť svoju funkciu. Som si vedoma aj toho, že zrejme do určiteho veku si budem musieť dať spraviť všetky zuby umele ale tu na slovensku na to jednoducho nezarobim.

kiki68
26. dec 2013

do dvoch rokov s dokladom o zaplateni sa da reklamovat.
a najst si lepsieho zubara, mne predtym zubarka doriadila zuby, sucasny zuabr to napravoval...

cta
autor
26. dec 2013

@kiki68 presne toto počuvam vkuse ja obehala som všetkých zubarov a každý mi hovori čosi ine jeden to sa takto nerobi druhý zas to sa robi zas hentak, a najradšej by trhali miesto toho aby mi zub preliečili a zablombovali. ja som ako spokojna s ním lebo je fakt citlivý a ma užasnu vydrž na to, že som tam chodila rok, len ma štve, že tie dva zuby nerobi kvalitne a ešte si vypyta peniaze

kiki68
26. dec 2013

vies co ja odporucam kliniku dental plus v BA, sidlia na tehelnej na poliklinike, fakt dobry pristup, ten pan zubar je skuseny stomatochirurg a mne velmi pomohol so zubami. Tiez viem,ze este jedna klinika v BA je dobra,len si spomenut na ich meno, tam je ludi celkom dost ako personalu, kamoske zachranili zuby.

cta
autor
26. dec 2013

@kiki68 ale ja nie som z BA ☹

mahulenka87
26. dec 2013

či vydrží plomba, záleží od zuba, ale taktiež od hygieny a stavu ďasien. Až potom býva problém v plombe či lekárovi... A keďže plomba vypadla už 3.x, treba vymyslieť niečo iné. Ide o mŕtvy zub, takže sklovina je krehkejšia, láme sa a ani plomba sa v ňom neudrží.
V prvom rade by som riešila hygienu - objednala sa dentálnej hygieničke na profesionálne vyčistenie + inštruktáž správneho čistenia. Odporučí aj pomôcky.
A ten nešťastný zub riešiť asi korunkou, alebo čapovou nadstavbou... treba sa poradiť s dr. o inej možnosti ako plombovanie.

kiki68
26. dec 2013

aha, no ale mozno sa oplati cestovat za tymto...ja poznam ludi co tam chodia az zo Ziliny 😉 Ja osobne si myslim,ze v tomto BA dost vedie, lebo co pocuvam tak inde ma malokto schopneho zubara, ako mozno su,ale ja o nich zatial neviem. Asi napis odkial si a baby tu poradia co je v okoli dobre,lebo ja ten revir asi nebudem poznat 😉

mahulenka87
26. dec 2013

@cta čistíš zuby sódou? 😕 tým si jedine poškodíš...
V prvom rade treba mať správnu zubnú kefku - odporúčam Curaprox soft alebo super soft (nie ultra soft). Ďalej ide o techniku čistenia aa až potom pasta, ústna voda atd.
Skús investovať radšej do dentálnej hygieny 😉 To jediné ti pomôže zachrániť zuby... udržať kazivosť a zápal pod kontrolou a predísť novým kazom.. 😉

sissy27
26. dec 2013

@cta
@saska.t ano, mŕtvy zub môže "fungovať" ešte 20 rokov, ale aj nemusí... skôr či neskôr bude treba investovať do nejakej náhrady...
nie vždy sa dá preliečiť len samotný zub, hlavne ak je problém obšírnejší a podľa toho, čo sama píšeš, naozaj aj je... opakovaný zápal ďasien, lámavosť zubov atď...

lili_mia
26. dec 2013

@cta A čo strava? Dostatok vápnika a žiadne šumienky, coly, kofoly a podobné veci ničiace sklovinu?

adelaine
26. dec 2013

@cta ako citam problemov tam mas viac, kedze to nie je zrejme systematicky riesene, ako pises nemas zvysne peniaze na osetrenie, preto zrejme nie su podchytene hlboke kazy, zub ti odumrie a nespravne osetreny, ev. neosetreny zub sa polame, ked sa zlomi tak nestastne, ze sa tam neda spravit ani korunka, ostava iba radix v ustach, je zrely akurat na vytrhnutie, mam pocit, ze o tomto ti zubari tocili, ake ine zuby by lucidny zubar trhal? mrtve zuby treba spravne osetrit, jednak zasanovat korene, potom osetrit korunkovu cast zuba, daju sa spevnit capovymi nadstavbami, potom ziadne plomby nevypadavaju...
a som toho isteho nazoru, ako pisali baby vyssie, najprv vyriesit problem s gingivitidou, chorymi dasnami, doriesit problemove zuby a potom zasanovat ostatne, nech sa nekazia...a hlavne necistit preboha zuby sodou!! makka kefka, pasta hociaka, na tom to nestoji a nepada...nejde o to ciim, ale ako sa cisti, tak vela zdaru.

mapa
26. dec 2013

@mahulenka87 trosku mimo temy, ale preco neodporucas curaprox ultra soft? Pouzivam uz velmi dlho a mala som z nich dobry pocit. dik za odpoved 🙂

mahulenka87
26. dec 2013

@mapa pokiaľ sú zúbky bez kameňa a hrubých povlakov tak je ok. ale inak je až moc mäkká a starší, odolnejší povlak neodstráni tak dobre. taktiež kto je zvyknutý na tvrdú či stredne tvrdú kefku si myslí, že mäkká mu nevyčistí... 😉

juranka
26. dec 2013

@cta reklamovat zuby isto mozes, kedze ti stale vypadava plomba z rovnakeho zubu. Navrete dasna moze byt paradontoza, treba chodit pravidelne na dentalnu hygienu, vycistia ti zuby nie len z vonku co vidis ale aj pod dasnom, kde sa skryvaju bakterie co ti mozu robit ten opuch dasna. Dalsia vec je ta, ci cistis zuby dost dobre. Viem si predstavit, ze ked mas opuchnute dasna tak velmi na zuby a dasna netlacis, a to sa potom vsetko nabaluje...k tym zubom co su mrtve a chcu ti ich vytrhnut... Zalezi od toho v akom stave sa nachadzaju. Ak su pevne a nekyvaju sa, pod korenom nemas nejake nalezy alebo co, tak je mozne vycistit korene zubov a dat si tam vypln, podobne ako plomba a zub dobudovat( ale stava sa, ze mrtve zuby kedze nemaju vyzivu su krehke a lamu sa) preto je potom lepsie nechat si obrusit a nasadit korunku na ten zub. A je jasne aj to, ze si u zubara mozes vybrat cim to dr. urobi 🙂

adelaine
26. dec 2013

@mahulenka87 ja si naopak myslim, ze ultra soft je kvalitna kefka, i ked od curaproxu su vsetky ok...velmi vela ludi ma zlu techniku cistenia, a pri tvrdsich kefkach...myslim tvrdsich od ultra, maju nespravnou technikou poodhalovane krcky, citlive krcky atd., ultra soft je poddajnesia, skor sa znici, ale tam ide o to, znicia kefku, nie zuby...ale to je len moj nazor

savory
27. dec 2013

súhlasím s mahulenkou87 , adelaine a jurankou- najprv poriešiť ústnu hygienu...Nie každý zubár na ňu pacientov posiela, ale tí lepší zubári áno. Ja platím za ústnu hygienu cca 30 € .Naučia ťa tam používaťaj medzizubné kefky( možno sa ti kazia zuby preto, že máš úzke medzizubné priestory a kefkou sa tam nedostaneš) a vyčistia ti zuby od kameňa.
.A na mŕtve zuby sa dajú dať korunky alebo mostík ,ale kým ešte nie sú rozsypané, takže sa poponáhľaj a šetri !
Ja som dala minulý týždeň 1000 € za mostík - za 5 zubov, ktorý mi robili miesto mostíka,robeného pred 5-timi rokmi a ktorý sa mi v septembri zlomil a od tej pani zubárky, ktorá mi ho robila, som medzitým odišla.
Zuby sú drahá záležitosť, ja však radšej usporím na niečom inom, ale zuby musia byť...

horana
27. dec 2013

Urcite je narok na reklamaciu, moj otec takto reklamoval cca 3x, musel to zubar bezplatne napravat, po 3tom raze uz ho (zubara) to asi prastalo bavit ked videl ze otec sa odbit neda, oprel sa do toho poriadne a konecne to spravil poriadne, ze vraj bolo vidno ze uplne inak sa k tomu staval celemu. Odvtedy je pokoj. Len sa netreba nechat odbit, mas na to narok!

viva02
27. dec 2013

Mna este napadlo, dat sa vysetrit aj praktickym/internym lekarom, ci nie je problem kazivosti zubov aj niekde inde.
Napr. pri celiakii, alebo poruche vstrebavania vapnika a inych ochoreniach sa zvysene kazia zuby...

cta
autor
27. dec 2013

No takto. Cistim si zuby rano na desiatu na obed na olovrant a na veceru na dentalne chodim vzdy jak ma objedna takze zas nemozem tvrdit ze pre to nic nerobim. Nie nepijem sladke veci ako kofola cola a neviem co este. Ano mam celiakiu a doktor vravel ze s tym zuby nemaju nic spolocne. Mna hlavne rozculuje to ze neotvori ani usta ze urobim Vam to takto takto a potom zrazu zistim ze mam 3 otvorene zuby. Mam kefku curaprox, ako hovorim ja sa o zuby staram az prehnane a moj lekar tvrdi ze aj moje ochorenie ma na to vplyv ale kazdy di bude hudiet svoje. Asi to necham tak aj tak sa iba zbitocne nervujem nic insie nerobim len riesim zuby a to sa este hygienicka divila ze preco mam stale take zuby ked vie ze ako casto ich cistim neviem co robim zle

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz