Je môj tlak v poriadku?

dominikatomas
14. dec 2021

Cawte baby... pokrocioy cas a mne prislo digne oe tlaku zmerala som si ho a je takyto. Mak sa bat alebo je to pohode? Teochy sa trasiem a je mi zima neviem co s tym.

alik1986
14. dec 2021

@dominikatomas no ten pulz mate moc.Trochu sa upokojte.Pomaly dychat , uvolnit sa .Po par minutach zmerat znova.

basska_b
14. dec 2021

Tlak je úplne normálny. Veď normálna hodnota je 120/80. Tep mas nejaký vysoký, to asi z toho, že si vystrašena 🙏 veď sa vyspi a ráno uvidíš, to stále kolíše. Či bojujes s nejakou chorobou?

dominikatomas
autor
14. dec 2021

@basska_b nebojujem iba mavam uzkosti.... talze tlak je poho? Conurobit aby bolo lepsie?

slovakboy
14. dec 2021

@dominikatomas tlak rastie s tým tepom. To je normálne. Pri športovej zaťaží je bežne cez 200 u zdravého človeka. Sleduje sa hlavne kľudový tlak a toto nie je kľud keď je tam 115 úderov. Úzkosti máš z čoho?

angi07
14. dec 2021

Ja som mala minule 160/98 , dala som si pohar vody , lahla som si pred tv a ukludnila som sa, pomale dychanie a nepozoruj sa, kukaj tv,citaj knihu a prejde to...ja mam takyto tlak bezne 130/ 85

3009
14. dec 2021

@dominikatomas to je vyšší tlak hlavne spodný 91 nie je dobrý a preto aj tep je vysoký a to je spojené s tými psychickými problémami - úzkosťou. Treba riešiť úzkosť a upraví sa aj tlak.

dominikatomas
autor
14. dec 2021

@3009 nikdy nemavam problemy s tlakom a ked uz tak ho mam nizky. A ano chodim k psycholicke a beriem uz na to liek. Tak dufam.ze mi to staci vykezat

macilaci
14. dec 2021

@dominikatomas daj si megnezium. Ukludni aj tep sa spomaly.

dominikatomas
autor
14. dec 2021

@macilaci hlavne dufam ze sa to nevrati..

dominikatomas
autor
14. dec 2021

@slovakboy uzkosti hlavbe z toho ci mi nebude zle take neopodstatbebe stracgy dopredu