Je mi zle od žalúdka

13. jún 2021

Ahojte, máte skúsenosť s tým že mi je zle od žalúdka keď zjem normálny obed nech to je hoci čo, mäso , cestoviny, polievka a keď zjem niečo malé (suché)nie teplé tak úplne v pohode žalúdok. Neviem čo to môže byť. Viete mi poradiť? :(

simonie8
13. jún 2021

Moze to byt hocico 🙂 Ja som takto dostala zlcnikovy zachvat. Cez zimu som mala mononukleozu, kde som drzala pecenovu dietu, akonahle som sa vracala postupne na normalnu stravu (ziadne vyprazane a mastne jedla som nejedla ani pred mononukleozou, len pri pecenovej diete sa vela potravin vylucuje a zaradovala som ich postupne) bolo mi zle po vsetkom, co som zjedla. Trvalo mi to asi mesiac, az som dostala zlcnikovy zachvat. Teda, myslia si ze to bol zlcnikovy zachvat, stale to vsak nieje 1OO%. Moze to byt z obliciek a z kamenov, moze to byt zo zlcniku, pecene, hocicoho. Kazdopadne treba ist k obvodnej a vypytat si listok na gastro, pripadne ti ona odporuci. Ja som mala gastro, urologiu, nefrologiu a gynekologiu. Treba to riesit skor ako sa ti to zhorsi 🙂 za preventivku nic nedas, aspon budes vediet. Ja sama cakam od marca na termin na gastre a stale nic :D Takze uz len na terminy sa nacakas.

simonie8
13. jún 2021

kazdopadne, nechcela som ta vystrasit. Len nevolno z jedla ti moze byt z milion dovodov. Vela problemov, intolerancii sa odraza prave na traveni, takze treba hladat pricinu zvnutra a hlavne to nepotlacat liekmi. Zato odporucam lekarku, aj ked z vlastnej skusenosti viem, ze mnohe su take, ze pokial sa nieco vazne nestane, nedavaju tomu ziadnu pozornost. Dufam ze sa ti to polepsi a najdes pricinu preco ti byva zle 🙂

zuzka10175
15. jún 2021

Je potrebné hľadať príčinu, ale niekedy to nemusí byť zistiteľné lekárskymi testami a človek od nich odchádza s odpoveďou "nič vám nie je", ale v skutočnosti vy viete, ako to je... dá sa urobiť test zdravia, ktorý na základe telesných príznakov môže pomôcť nájsť príčinu problémov v tele.