Je mi veľmi ťažko a myslím si, že zomieram od žiaľu

13. aug 2022

Myslím si že zomieram pomaly od žiaľu, veľa rokov sa veľmi trápim, je mi zle a neviem to zmeniť. Môže to byť, že zomieram?

pribinak
13. aug 2022

Nie. Odporúčam návštevu psychiatra

danyelia
13. aug 2022

To by sme v určitom životnom období zomreli asi všetky...🤔

bloger
13. aug 2022

Nie. A čo ťa trápi? Skús napísať možno sa ti uľaví. Neboj bude zas dobre.

dzulli1980
13. aug 2022

Ja strašne nemám rada takýchto "plačkov" ... v prvom rade sa treba prestať ľutovať, v druhom rade treba navštíviť odborníka ... všetko je riešiteľné ... kde je vôľa, tam je cesta.

catch22a
13. aug 2022

@dzulli1980 jasne proste nemaj depku lol :D

lily14
13. aug 2022

@dzulli1980 to už nie je placko ale chorý človek nie v zlom ,myslím osychyka je chorá...treba psychológia alebo psychiatria

zmrzlinka2021
13. aug 2022

smer psychiater

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@dzulli1980

@catch22a

to nie je o depke ci plačkovani, to je vazna diagnoza, dokonca smrtelna, ktoru treba dat do ruk odbornikom

luccija
13. aug 2022

A co Ta trapi?ved napis mozno prideme na riesenie

autor
13. aug 2022

K psychiatrovi chodim

autor
13. aug 2022

@zmrzlinka2021 co tým myslíš? Ja inak nemám depresiu.

chica007
13. aug 2022

Mozno zmena odbornika-psychiatra a taktiez je tu velka skupina veriace mamicky, ktore sa budu za vas modlit, pretoze to moze byt mix 2 neprijemnych faktorov - lekarsky riesitelny a duchovne riesitelny problem = pokial ma v tej depresii prsty aj zly duch s jeho nasledkami.

zmrzlinka2021
13. aug 2022

A co ti povedal psychiater? Aku mas diagnozu?
Lebo podla toho prveho prispevku, co pises, vyzera to na velmi vaznu formu depresie

ivangeline
13. aug 2022

Ked k nemu chodis,tak sa mu aj "otvor".

sszuzu8
13. aug 2022

Samozrejme. Od nelasky a bolesti človek môže upadnúť do horucok a zomrieť. Jeden prípad poznám. Ale nie je to úplne bežná záležitosť

sszuzu8
13. aug 2022

@chica007 za mňa keď sa modlili mala som ešte horšie depresie než pôvodne. 😒 Navštevovala som cirkev a robilo to práve opak uzdravenia.

h2o2
13. aug 2022

Skús nájsť ľudí s podobným problémom...sám o sebe nestačí chodiť k psychiatrovi pre lieky dôležité sú skupinové terapie.

autor
13. aug 2022

@zmrzlinka2021 bipolárnu, ale mala som aj uzkostnu generalizovanú a stredne tazkú depresiu, schizofreniu, psychotickú..ale nakoniec bipolarna aj tie lieky mi sedia
@ivangeline ja som otvorená, poviem mu všetko
@sszuzu8 áno to zažívam, ale také neuveriteľné, ako zlý sen, ktorý sa nekončí a ja som neni schopná to zmeniť aj ked som sa snazila a snazím

sisaka
13. aug 2022

Autor - tu to neporiešiš. Máš diagnózy, ktoré ti tu žiadna mamička/otecko pekným slovom nevylieči. Psychiatrovi treba povedať ako sa cítiš a ak súčasné nastavenie liekov ti nezaberá, tak treba buď zmeniť dávkovanie, alebo zmeniť lieky. Taktiež môžeš zmeniť samotného psychiatra, ak máš pocit, že liečba, na ktorej trvá ti nezaberá

tiika
13. aug 2022

Prečo sa cítiš zle? Prečo sa trápiš? Z čoho si nešťastná? Môžeš tieto pocity zreálniť? Čo ich spôsobuje? Prečo to nevieš zmeniť?

Máš depresiu. Bipolarna porucha (predtým názov mánio-depresia) znamená, že sa strieda mania s depresiou. Pomáha nádej a viera, že to bude lepšie a robenie zmien vo svojom živote. Lieky, doktori pomôžu, no najväčšia práca zostava na tebe.
Porozmyslaj, čo by si chcela zmeniť - zlepšiť (prácu, zdravie, vzťahy, partnerstvo, stravovanie, volny čas..). Zmeny vieme robiť vždy, to je podstatou života, že sa všetko zmení. Začneš si dávať mlieko do kávy, kúpiš si nejaký časopis, ktorý si necitala.. to všetko je zmena. Zmena nemusí byt veľká. Od tých malých to vedie k veľkým. Vytyc si malé a reálne ciele. Sleduj, čo ti robí radosť (môže to byt úplná drobnosť, no dôležitá), zameraj sa na to a skús tieto veci, situácie aktívne vyhľadávať.

ivangeline
13. aug 2022

Plus,dodam...priznat si pocity...vsetky pocity..vsetky boje myslienok v hlave a hovorit o tom s psychiateom a ked je na nic,najst si ineho,kt chce pochopit.

sszuzu8
13. aug 2022

Ja ti rozumiem autorka. :( sama som si depresiami prešla a bolo to náročné kým som sa z toho dostala von. A vždy sa vracajú veci ktoré by ma to toho mohli znova vtiahnuť. Je to celoživotný boj. Ale verím ze to dáš. Ak by si si chcela niekedy zavolat a porozprávať sa kľudne ta vypočujem aj mam x kníh môžem ti aj niečo k tomu potom dohladat. 🙂

chouette0157
14. aug 2022

Nezomieraš, ale vyzerá to na depresívna stavy, treba vyhľadať psychologickú pomoc.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chica007
14. aug 2022

@sszuzu8 Riesila si, ci to nie su utoky zleho? Zvycajne zly sa takto prejavuje, zuri, ked ide chudak, ktoreho trapi k tomu, kto ho uz premohol.

sszuzu8
14. aug 2022

@chica007 akože diabol /satan?

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missdiva
15. aug 2022

Podla mna moze. Myslim, ze psychika robi vela. Z depresie mozes zoslabnut, moze ta vsetko boliet a prvy maly zdravotny problem ta moze uplne zlozit.

autor
15. aug 2022

@chica007 môže to byť.
@vlcik1 ja mam lepsie lieky ako som mala, uz som bola u vaicerych lekarov, 12 rokov beriem lieky rôzne, mam aj ine choroby, ďakujem.
@sszuzu8 ďakujem