Je mi ťažko na žalúdku, pociťujem ťažobu

16. dec 2023

Ahojte. Trpím pár mesiacov tráviacimi ťažkosťami, typu, že mi je vkuse ťažko na žaludku, pociťujem ťažobu, ako keby mi vobec netrávilo, potom sa dostaví pálenie žahy, pálenie v oblasti brucha/žaludka, kyslo v krku.

Mám to po hocijakom jedle, stačí, že zjem málo ale hneď pocit plnosti. Sem tam pobolievanie v oblasti čriev naľavo. Neustále grganie, ktoré je otravné a najmä zvláštne, namiesto grgania niekedy vydám nejaký zvláštny zvuk, ako keby som mala nejakú dieru v žalúdku😅

Termín na gastro mám po novom roku, ale dosť sa obávam čo to môže byť. Nemáte niekto skúsenosť? Rozmýšľam nad refluxom, ale aj psychosomatika, keďže som mala dosť stresové obdobia, prichádzalo to vždy aj so stresom. Inak zo stravy mi zle robí káva, pečivo, citrusy, kyslé alebo korenisté potraviny, čokoláda, všetko čo dvíha žaludočnú kyselinu.

Ďakujem.

miggy
16. dec 2023

Niektoré príznaky mi sedia aj na Helikobactera (z mojej skúsenosti).

daniela2202
16. dec 2023

Bude to pekný helicobacter 😊

twinflame
16. dec 2023

Mozu to byt priznaky gastroezofagelaneho refluxu

autor
16. dec 2023

@miggy
@daniela2202
Ďakujem baby, zajtra si kupim krvný test na helicobaktera, mal by mi to ukázať aj taký domáci, či?

autor
16. dec 2023

@twinflame ďakujem, tiež mi to najviac vychádzalo na reflux…

deti95060810
16. dec 2023

tento problém má mm.. reflux.
má nato lieky, užívať ich už bude do konca života.

lucka_ke
16. dec 2023

môže to byť žalúdočný vred, určite treba vyšetrenie

autor
16. dec 2023

@lucka_ke idem v januári, ak sa tam dostanem, pretože vyzerá to tak, že som konečne otehotnela…

zuzkaa1991
16. dec 2023

Skúste kvapky gastritol viac menej maju len na eshoe lekarne...ja bojujem rok ;) men obvodny dal helicid ci ake tabletky potom som.bola na gastre zistili zapal pazeraka reflux dali ozzion potom informácia na mlieko ;)

autor
16. dec 2023

@zuzkaa1991 helicid som užívala ten voľnopredajný, vybrala som asi 3 škatulky a veľmi mi pomáhal…no tak ten reflux to zrejme fakt môže byť..intoleranciu na laktózu mam inak roky 🙈 asi sme na tom podobne..ďakujemY

majamat
16. dec 2023

mozes mat aj malo kyseliny.

zuzkaa1991
16. dec 2023

Aha no tak vam niečo vadi ale dneesne potraviny hrooza aj muzovi zvykne byt a to on nema ziadne tazkosti....skudte tie kvapky mne dost pomahaju su to bylinky...

barbora854
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora854
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenka5
16. dec 2023

Autorka bude to zrejme reflux, počkaj na vyšetrenie ale keď budeš tehu fakt tak to budeš mať ešte horšie🙈 viem o čom hovorim

sasenka5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora854
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenka5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora854
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora854
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenka5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora854
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenka5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora854
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
16. dec 2023

Je to dosť nezodpovedné mať tak dlho problémy a riešiť to len liekmi z lekárne.Aj obyčajný reflux a kyselina vie veľmi poškodiť.Gastro Ti môžu spraviť aj ako tehotnej prečo nie?

barbora854
16. dec 2023

@sasenka5 Neboj ja som ok .je to už vyše troch rokov kedy nás to celú rodinu položilo psychicky a každý z nás je už v kope a užíva si život 😉ani keď som mala muky a dieťa nemalo do rana prežiť ani vtedy ma nenapadlo vypisovať na Mk a nechávať sa ľutovať 😉

barbora854
16. dec 2023

@luccija hlavne že pól roka nemá čas ísť k obvodnej alebo ja neviem .hlavne že vypisuje na Mk
Kyselina musí dávať teraz poriadne zabrať crevam -nechcela by som ale jej problém ,ako píšete -nezodpovedne