Je mi stále zima

17. nov 2022

Ahojte, už dlhšie uvažujem, že sem napíšem 😊 totiž, okrem jari a leta, pripadne teplej jesene neznesiem iné počasie. Či som vonku, alebo vnútri, mám pocit chladu. Včera tu bola diskusia,kde vraj ucitelky v škôlke veľa vetrali. Viaceré ste písali, že aj teraz spávate pri vetracke a keby ste mali v byte 23stupnov,chodíte v plavkách. Ja vám toto tak neskutočne závidím 🤭 mám teplé pyžamo ponožky a na paplone teplú deku. Doma som tak isto,teplé ponožky, dlhý rukáv, sveter/mikina a stále mi je zima, večer sedim pod hrubou dekou. Jasné, cez deň, keď sa hybem, varím, a tak je v pohode, ale keď sa zastavím, napr sedim s deťmi nad učením je mi zas zima. O tom, keď musím ísť von ani nehovorím 😁 v robote to celkom ide, robím v menšom nákupnom centre, tam je teplo, ale keď sa chvíľu nehýbem, už si dávam sveter. A takto to mám odjakziva, chorá nie som, chodím na preventivku výsledky sú dobré. Len mi to ide strašne na nervy, keď vidím aj známych, ako doma behajú v tričkách a ja potrebujem skafander 🙂 kto je na tom podobne?

januska12323
17. nov 2022

Máš normálnu váhu? Mne bývala zima keď som bola chudá. Inak len skúsiť otužovať - studenšia voda na koniec sprchy a tak.

saxana000
17. nov 2022

Moze to byt priznak cukrovky napriklad..a ak si chudsia veru aj vtedy su zimomravi ludia

stellarstar
17. nov 2022

Štítnu žľazu máš ok? Mne je z nej zima

deti95060810
17. nov 2022

krvné testy sú asi ok že? a tvoja váha?

tenerifka
17. nov 2022

u nas bolo dnes vonku 30ºC, vnutri 27, pre mña ideal. V noci v dome klesla teplota na 26 a ja som rano pila kavu pod dekou, v noci je paplon nutnost. Muz si vo svojej spalni stale zapina klimu, je to horkokrvny juzan😂
Tak vidis, je to so mnou este horsie, a co sa zabijem? Proste som zimomriva.....ked sa hybem, tiez je to potom ok.
Niektori ludia su skratka taki, ty k nim tiez patris a moja dcera detto, aj v lete spi s paplonom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikamacakova
17. nov 2022

My máme doma cca 23° a keby som si dala kožuch a zabalila sa pod perinu tak mi nebude teplo. Ale zase neznesiem ani horúčavy. Mne je najlepšie keď je príjemných 26°, slnko a bezvetrie 😀

lucimax
17. nov 2022

Co jedavas, piješ? Ak dávaš do tela chlad, potom zvykne bývať zima. Daj eskimakovi surovú mrkvu, alebo teplú polievku, co si vyberie? Od konca augusta ( neskoré leto) je dobre telo zahrievat zvnútra. Na raňajky teplé kaše, polievky. Vyradiť akékoľvek surové šaláty, zelenina varená, pečená, parena, dusená. Ak ovocie, povariť ako kompót, tiež pečené ovocie so škoricou je výborné. Na pitie čaje zo zázvoru, škorice, kardamonu, anízu. Bylinkové čaje tiež prinášajú chlad do tela. Topka sú dlhovarene vyvary- špičkové kosry s kuracím chrbtom a kúskom zázvoru plus soľ variť aspoň 8 hodín, do toho potom len zeleninu uvariť na 30 min..skus, uvidíš čo sa bude diať. Základ je nedávať do seba v potravinách žiadny chlad, postupne budeš vidieť zmeny. Do interiéru vesta z ovčieho runa. Teplu zimu prajem;)

jgk24
17. nov 2022

aj ja som taka...aj dnes som bola vonku, mala som termoleginy, rifle, termotricko, mikina, zimna bunda a mrzla som a to bolo 5 stupnov...v tomto pocasi je pre mna doslova utrpenie chodit von, lebo je mi stale zima

kleopatra114
17. nov 2022

V horúčavách mi je zle a v tomto počasie si až tak hoviem , ako mi je parádne 😁 a to nosím von tenké tricko s krátkymi rukávmi a tenkú bundu rozopnutú a aj tak prídem spotena.

nikha2809
17. nov 2022

Ja to mám tak isto ako ty, som rada že niesom jediná 😀 ja mám dlhodobo veľmi nízke železo, na chvíľu sem tam pomôže transfúzia, vraj ti môže byť kvôli tomu.Aj tlak mávam dosť nízky ale to neviem či s tým suvisi

liusa82
17. nov 2022

ja som tiež zimomravá,večne mám studené nohy aj ruky .Ale zase spať vo vyhriatej,vykúrenej izbe neviem.To spím aj ja s otvoreným oknom celú noc lebo to by mi bolo lúto kúriť a vypúšťať to von.A spať idem s termoforom lebo postel mám rada zas vyhriatu🙂 ale v dome zase musím mať teplo. Ja len pri krb sa pchám🙂

iveta1970
17. nov 2022

Ja nie som práve zimomravý typ, ale poslednou dobou aj mne býva zima na chodidlá a na ruky. Kúpila som si vyhrievaciu deku dosť to pomôže.... tak polhodinu ju nechám zapnutú a zohreje ma na dlho. Ešte robievam kúpeľ nôh, pred spaním v horúcej vode v lavóre...super vec....niekedy pridám sódu bikarbónu.

hedviga2
17. nov 2022

Raynaudov syndrom možno. Cele roky som cestovala s kolegynou. Ona v zime v pohode, ja podupkavala, pačuchy, rukavice, tlieskala rukami. Nakoniec mi diagnostikovali tuto autoimummu poruchu

ivankamirka
17. nov 2022

Tiež to mám tak, všetky výsledky sú v poriadku 🤷‍♀️

zuzinabila
17. nov 2022

Ja somna tom podobne.ale napriklad,zhorsuje mi zimomrivost kava🙂vraj je to aj problem s prudenim lymfy ked je cloveku stale zima a vtedy pomaha hybat sa,cvicit.ja v zime jedine turistika,trochu korculovanie.predstava ist v zime na plavaren je pre mna horor...a pomaha mi kvalitne oblecko-merino veci fakt zahreju,perove bundy,svetre z kasmiru a ovcek vlny.snazim sa kupovat v zime take.topanky len kozene .

autor
17. nov 2022

@januska12323
@deti95060810
@saxana000
@stellarstar dievčatá, tak áno, som "chudsia " 🤭 už som si vypočula joooj jasné, že ti je zima, keď ťa nič nehreje 🤷‍♀️ aj štítnu mám ok

autor
17. nov 2022

@tenerifka v dobrom závidím tvoje miesto bydliska 🙂
@dominikamacakova sa desim, keď budú minusove teploty
@lucimax na tento druh vývaru sa chystám ale nevedela som, že bylinkové čaje ochladzuju. Teplú ovsenu kašu jedávam, polievku ráno nezvladnem celkovo nerada ranajkujem 🙂
@jgk24
@nikha2809 totok, mne sa ani von nechce

autor
17. nov 2022

@kleopatra114 to jak kolegyňa, jej stačí sveter, mikina 🤷‍♀️🙂

autor
17. nov 2022

@liusa82 termofor vydrží celú noc držať teplo?

autor
17. nov 2022

@zuzinabila kávy sa nevzdám 🤭 ale mám to podobne, milujem turistiku a pokiaľ môžem, venujem sa jej aj v zime

autor
17. nov 2022

@hedviga2 vďaka idem pozrieť čo to je

ailiba
17. nov 2022

kazdy sme ina konstitucia... Niekto je horkokrvmy, a niekto zimomravy.
Ale urcite by ti pomohlo jest viac teplych polievok, korenovu zeleninu, varenu stravu, denne strukoviny. Vyhybat sa zmrzlinam, chladenym, najma mliecnym veciam, surovej zeleniny.
Ja beriem v zime Cordyceps. Po par tyzdnoch ho uz musim prestat brat, lebo mi je priliz teplo.

zuzinabila
17. nov 2022

Vsak to🙂ani ja.ale kava zuzi cievy,takze pride zima a potom sa ohrievam cajom🤣

liusa82
17. nov 2022

@autor mne vydrží celú noc ten termofor hriať.Síce už ráno alebo nadránom ochladzuje ale stále je mi pod perinou teplo.Niekedy až tak že ho v strede noci skopnem z postele čo mi je už horúco z neho😀

hedviga2
18. nov 2022

Ked citam tieto rady, môj lekar by sa popučil od smiechu.