Je mi stále zima

kalerabka99
4. okt 2018

Prosim vas, ako vidite nadpis duskusie, tak moja otazka znie, preco mi je stale zima? Ide o to, ze uz rano, ako sa zobudim mam hned ruky a nohy studene. Maly, ked ho obliekam ma vola elza 😀 obliekam sa primerane , doma nosim papuce, teplu mikinu, no aj tak som ako lad. Najradsej by som uz teraz nosila pancuchy, ale co budem nosit v zime? Stvoro pancuch? Je pravda, ze nemam vela tukovych zasob, ale neviem, ci to moze byt tym. Nemate skusenosti? Dakujem

tenerifka
4. okt 2018

@kalerabka99 zelezo mas v poriadku? Ja som anemicka s prestavkami( ked doplnim zekezo, je to lepsie), a tiez mi je stale zima, v lete ked je 35°mi je fajn

matkamirko
4. okt 2018

@kalerabka99 moze chybat zelezo, dala by som si urobit krvny obraz,ci je vsetko ok.

prevenar
4. okt 2018

@kalerabka99 ..lebo mas zly krvny obeh a nedokrvene casti tela ochladnu.

zacni sportovat - beh, plavanie , posilka , turistika, bike ..pravidelne !
zacni otuzovat - kupanie vonku, studene sprchy, kryokomora . dnes som si bol zaplavat na jazere , vydrzal som vo vode 18 minut.
zacni chodit do sauny.
maj v strave dost ovocia ako - banany, mango, jablka a pod. cukry = energia pre telo.

kratsie vzdialenosti a sport absolvujem celu zimu v sortkach a v tricku s kratkymi rukavmi 😉

ako pisu to zelezo, nezaskodi to skontrolovat ..zelene veci ako spenat a pod obsahuju vela zeleza . 🙂

ukulela
5. okt 2018

@kalerabka99 zlý krvný obeh, malo železa, anemia. Poznám.
@prevenar práveže špenát bol omyl 😉 pepek námorník ho nadarmo jedol. áno, aj zelenina všeobecne má veľa železa, potom červené maso- hovädzina, cvikla, ... Ale ak si anemicka, nebude ti to stačiť, treba doplniť.

sissinka8888
5. okt 2018

@kalerabka99 v mojom pripade bola zimomravost priznakom znizenej funkcie stitnej zlazy

tyrkysova_kobyla
5. okt 2018

@kalerabka99 ako tu už bolo spomenuté, mne pomohol ten šport, plus v zime si dať "zahrievacie" potraviny ako sú ovsené kaše so škoricou, ktorá rozprúdi krvný obeh, pridávať do jedál chilli, zázvor...

janulka2811
5. okt 2018

Mas zly krvny obeh,aku mas vahu?
Potrebujes viac pohybu rozprudit krv,zacni sportovat.Magnezium ti nepomoze. .

prevenar
5. okt 2018

@ukulela 100g spenatu ma 2,7g zeleza ..100g cvikle ma 3,5g zeleza ..cize ma menej, ale urcite to nie je "omyl" 🙂 pricom proti konzumacii cvikli nemam samozrejme nic 😀 inak zvyseny prijem vitaminu C vyrazne zlepsi vstrebanie zeleza do organizmu.

maso nekonzumujem cize ani neodporucam.

lucin_kaa
5. okt 2018

Ja mám zníženú funkciu štítnej žľazy, preto som zimomriva 😊

veronika_e
5. okt 2018

Taktiez by som si dala skontrolovat krv, lebo moze to byt z toho zeleza. Aj ja som to tak mala a teraz kazdy den musim uzivat zelezo a nebyva mi az taka zima, aj ked tiez mam stale na sebe mikinu

kalerabka99
autor
5. okt 2018

Ďakujem, (ešte na ZŠ som bola sledovaná na štítnu, ale potom ma vyradili, že bolo všetko ok), takže kľudne to tá štítna môže byť, aj to železo sa pokúsim doplniť, máme doma melasu,plus asi pohyb mi určite tiež neublíži. Ďakujem
A čo sa týka váhy 48kg a 172 CM.

matta308
5. okt 2018

Mne je zima celý život.😂 či mám železa málo alebo dostatok (som sledovaná na hematologii) takže možno si proste taká zimomrava. Ja by som sa v zime najradšej ani neumyvala, lebo keď si predstavím každý večer ako budem musieť vyjsť z tej teplej sprchy a budem sa zase drkotat....😂 a najhoršie ráno vyjsť z teplej periny 😩 takže som neporadila,ale nie si v tom sama 😂

anabella111
5. okt 2018

@kalerabka99 ...Ginko biloba..prekrvuje koncatiny..+ja som ho na vyske pouzivala na podporu pamati)...

charlie1980
5. okt 2018

@kalerabka99 Mas podvahu, asi preto.

ukulela
5. okt 2018

@prevenar tak ale dakedy sa pisalo neviem kolko zeleza v spenate, ze najviac - a potom sa povedalo, ze omyl v tabulke s posunutou desatinnou ciarkou 🙂 netvrdim, ze spenat nie. ja osobne ho mam rada. maso aj ja s mierou, ale napr tak v jednom aj v druhom tehotenstve som jedavala hovadzinu, skratka som mala velku chut, co inokedy nejem, ako je rok dlhy .... a na krvny obraz lepsi by som si aj deci cerveneho dala, akurat ze soferujem kazdy den, tak nechcem 🙂

viera77
5. okt 2018

@kalerabka99 Si chudulinka, dost vyrazna podvaha, si bez tuku na tele, aj koli tomu ti moze byt stale zima, pisem z vlastnej skusenosti. Vysku mam rovnaku ako ty. Pred tehotenstvami som mala o 10 kg menej, nez mam teraz, zima mi bola este aj v letnych horucavach. Az po porodoch sa mi podarilo pomalicky pribrat na terajsich 65kg. Sice vzhladovo stale chuda, kedze som stavbu tela - tazke kosti, zdedila po otcovi a vahu mam koli rychlemu metabolizmu stale kolisavu, takze ak schudnem, tak sa zase trasiem od zimy, ale ked priberiem kilecka spat, tak je vacsinou vsetko ok. Uzivam aj Gingo Bilobu na prekrvenie organizmu, a kedze som silne anemicka, tak nonstop zelezo a v tvojom pripade by som si urcite isla dat skontrolovat aj stitnu zlazu....prave ta bola dovodom neustalej zimy u mojej mamy, odkedy uziva lieky, tak v zime ani šál, rukavice a čiapku nepotrebuje, je jej stale teplo.

prevenar
5. okt 2018

@ukulela ..co sa hovori je mimo mna 🙂 popripade ak ta zaujima ,ze co co obsahuje ..od kalorii po vitaminy, tak sa mozes mrknut na toto - www.cronometer.com . vsetko dobre

romiada
5. okt 2018

@kalerabka99 presne ako pise prevenar....chce to rozprudit krv. Mozem potvrdit sama za seba ze odkedy chodim behat a plavat kazdy den, je mi teplejsie. Min.rok o takomto case by som spala uz v dlhom pyzame a ponozkach. Teraz spim stale v tielku a beham bosa po byte.

prevenar
5. okt 2018

@romiada ..my stale nekurime , spime pri otvorenom okne a sme uplne v pohode 🙂

romiada
5. okt 2018

@prevenar ano aj mne sa moj muz vyhraza studenym odchovom...ze znizi kurenie na 19st...ale kvoli malemu by to neurobil 😁

prevenar
5. okt 2018

@romiada haha, ked kurime tiez mame nastavene na 19 cez den a 14 v noci 😀

babikadaska
5. okt 2018

@kalerabka99 mne je neustale zima,aj v lete. U mna to ma tri dovody:znizena funkcia stitnej zlazy,malo zeleza,nizky tlak. Celostna medicina by mozno povedala,ze je to navzajom aj nejako prepojene,neviem presne.

michaella94
5. okt 2018

Ľudia to vážne môže byť človeku z podlahy?? To som.netusli..ja mám 160cm a váha 40kg....áno áno 40kg nieje to preklep 😂 no ale ja som zimomriavky celý život nonstop 😂 ešte aj v lete mi je zime proste mikina celoročne a teraz čo sa ochladilo má vkuse klepe ..krvný obraz ukážkový štítna žľaza ok...teraz som 3x tehotná takže vyšetrenia mám zasebou cerstve.....tak to vyzerá že to vážne bude tým že nemám tuk?? Toto som myslela že sa len tak hovorí 😂😂

michaella94
5. okt 2018

@kalerabka99 asi som veľmi neporadia ale ešte ma napadlo...ak si zimomriavky od mala tak to podľa mňa nebude zlým KO ale.proste sú zimomriavky ľudia...ale ak to je len poslednú dobu tak by som určite zašla na krv a endomrinologiu....držím palce 😉

majusska202
5. okt 2018

Ahoj ja mam toto odkedy som tehotná až mam zimnice všetko mam ôk no neskutočne mrznem... Chcela som si dat už zimnú vetrovku ale reku asi mi šibe....

majusska202
5. okt 2018

@michaella94 moja švagriná bola dosť pri sebe 4 deti ma a pri každom 30 kilo hore... Teraz aktívne cvičí aj diétuje mega zhodila a schudla a zrazu nonostop zima predtým - 10 a ona v tričku vonku teraz dá na seba hádam aj sal a rukavice a klepe ju

romiada
5. okt 2018

@prevenar nieeee neverim 😊😊😊😂😂😂😂

romiada
5. okt 2018

@majusska202 nieco na tom tuku bude tiez....ved ani bernardin sa vonku neklepe od zimy ale chrta klepe jak staru tatramatku 😂

feb13
5. okt 2018

Ja som to mala z dojcenia ale aj v 1. trimestri, proste zmeneny metabolizmus...

tinaa64
6. okt 2018

Necitala som diskusiu..ale mne to pride ze mas asi malo zeleza..skus ist ku dr..nech ti spravi testy na zelezo..nemas bledu tbar a niesi unavena?aj toto su priznaly na malo zeleza v tele