Je lymfoproliferatívne tkanivo ako bežná lymfatická uzlina?

15. okt 2023

Je to to isté ako bežná lymfatická uzlina? Neviete prosím?

aurelia2000
15. okt 2023

Proliferacia je bujnenie a lymfoproliferacia súvisí s rakovinou lymfatického systému.

autor
15. okt 2023

@aurelia2000 ďakujem za vysvetlenie. V popise MR hrudnika mam napisane lymfoproliferativne tkanivo 2cm x 0,5cm a môj dr povedal, že to je uzlinka a nechce to ďalej riešiť. Myslite teda ze sa obratit na nejakeho ineho lekara aby sa nieco nezanedbalo? Aj moja babka mala rakovinu lymfatickych uzlin

msnesquik
15. okt 2023

Urcite by som to riesila dalej...co najskoe

aurelia2000
15. okt 2023

Ale kvôli jednej takejto zväčšenej uzline ťa predsa nebudú ani operovať, ani ti nenasadia chemoterapiu či ožarovanie. Najprv ti to budú sledovať, že čo to robí. Nerob paniku, nemáš toho plné pľúca. Ale chápem, že ťa to vystrašilo, najmä keď tvoja babka mala spomínanú chorobu. Prečo si vlastne bola na MR hrudníka?

autor
15. okt 2023

@aurelia2000 tak tento nalez som mala na hrudniku, na krku bolo niekolko LU, akcentovane, do 8mm
robili mi kontrolne MR po 10 rokoch od operacie tymusu, to bolo v poriadku akurat pribudol tento nalez. Rovnako uzivam 10 rokov imunosupresiva a aj v pribalovom letaku sa pise ze pri dlhodobom uzivani je vysoke riziko rakoviny koze a rakoviny lymfatickych uzlin, tak ma to vyľakalo.

aurelia2000
16. okt 2023

Do 8 mm - tie sú úplne ok, ja som mala v bruchu pár nad 30 mm a samé sa zmenšili naspäť. Takže ži si spokojne ďalej. O príbalových letákoch ti poviem toto: čím viac ich budeš študovať, tým viac budeš mať pocit, že máš príznaky a choroby v nich uvedené. To sa nám deje všetkým. Treba si ich prečítať, aj sledovať sa, ale je ťažké udržať sa v rozumných hraniciach a nepanikarit pri každom maličkom priznaku. Čo sa týka rizika rakoviny kože, tak snáď sa v lete negrilujes na slnku, keď máš takéto lieky. Určite po toľkých rokoch vieš, ako sa máš chrániť. Drž sa👍❤️