Je korunka otázkou krásy, alebo je potrebná?

papro
19. máj 2021

Dobrý den chcem sa spýtať. Mal som mŕtvy zub tak mi zubár vyvrtal dieru , vyliečil a zalial. Zub je ok len je mensi oproti ostatným, a chce mi tam dať korunku no nemám momentálne tolko peňazí, moja otázka znie, ta korunka je len otázkou krásy aby bola ako ostatne zuby alebo to je potrebné.? Ďakujem za skoré odpovede.

ivka21
19. máj 2021

@papro mne tvrdila zubárka že koli tolu že sa ti môže zlomiť. Ale tiež som si nedala zlomí sa dám si čap a na to korunku

reenie
19. máj 2021

@papro okrem zlomenia môže aj prasnúť, a to až aj koreň a máš po zube, taký musí von mŕtve zuby sú krehké, nejakú umelú náhradu ti neponúkol, kým si našetríš na keramický? to by malo byť lacnejšie

papro
autor
19. máj 2021

@reenie nie nie , automaticky ma dal na korunku buduci týždeň, lenže posledné 3 mesiace som pri ňom nechal asi 700 €, ale mam aj ine výdavky preto sa pýtam či mi nestačí ten zub bez korunky :(

alfged
19. máj 2021

A ktory je to zub?

marcellka32
19. máj 2021

Mne robil teraz korunku na 5 dole, platila som 300 v Ba

papro
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
papro
autor
19. máj 2021

@alfged neviem to číslovat ale ked idem jazykom od stredu horne zuby tak piaty do lava, alebo druhý naľavo od toho "tesáka" 😁

alfged
19. máj 2021

To je horná ľavá päťka :D Pokiaľ sa neukáže, že endodoncia bola uspešná, t.j. pár mesiacov po ošetrení kontrolným rtg, tak sa korunka nerobí. Aspoň taký štandard má môj zubár. Lebo keby náhodou úspešná nebola, tak potom všetky peniaze, ktoré do toho dáš si akoby vyhodil z okna. Ja mam tiež na päťke korunku, zub bol bez nej nieco vyše roka, najprv som tri mesiaca čakala či bude ok, potom do toho prišla korona. A nestalo sa mu nič, čo ale samozrejme nemusí znamenať, že u teba to bude rovnaké. Záleží aj akú výplň ti do neho dal. Zub je nižší schválne, tým zníženim je vyradený zo záhryzu, aby sa naň neprenášal veľký tlak, keďže mŕtvy je krehkejší. Preto je na neho potrebná aj korunka. Mňa na počkanie stála 350€.

papro
autor
20. máj 2021

@alfged ďakujem za odpoveď 😊

ticko
20. máj 2021

@marcellka32 kde chodíš prosím

marcellka32
20. máj 2021

@ticko whitesmile na Račianskom mýte

papro
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz