Je koronavírus výmysel?

kaitlin3
12. sep 2020

Ahojte, prosím vysvetlite mi niekto ako to myslia tí, čo vyhlasujú že celá korona je iba výmysel a neexistuje? V poslednej dobe to všade čítam a akosi mi to hlava neberie, naozaj ma zaujímajú argumenty tých čo to tvrdia 🙂 ďakujem ✌️

autumm
12. sep 2020

Ja som sa stretla s názorom ze nepoznam nikoho s koronou = korona neexistuje 😁

mirkava
12. sep 2020

@kaitlin3 bola by som rada ak by to tak bolo a bol to len vymysel...

sunny8
12. sep 2020

Z každej strany sa to hovorí začínam tomu reálne aj veriť.

daniela1911
12. sep 2020

@kaitlin3 najsmutnejšie je (nie najvtipnejšie, lebo sa z toho rozum zastavuje), že ja toto počúvam od ľudí, čo všetkými desiatimi využívali alebo ešte možno aj využívajú, všetky príspevky pomocí od štátu. Či už pandemická OČR, práca z domu, príspevky pre szčo a pod.

pribinak
12. sep 2020

@kaitlin3 podľa mna tí ľudia sa tak boja, že to úplne vytesnia a ani nepripustia, že je to reálna záležitosť
Alebo potom sú tak hlúpi, že ja nemá covid, moji blízky nemajú covid, čiže covid je vymysel

bluka2
12. sep 2020

Ja si nemyslim, ze je niekto, kto si mysli, ze to neexistuje, ale ze je vela ludi, ktori si myslia, ze je to nafuknute a spolitizovane

kaitlin3
autor
12. sep 2020

@autumm
@pribinak no to sú takí čo si myslia že svet končí za dverami ich domu..
@daniela1911 no to sa mi až rozum zastavuje vtedy 😀
@sunny8 ale máš aj nejaké reálne argumenty? Či len bohapusto preberaš názory iných ľudí bez rozmyslu?

sunny8
12. sep 2020

@kaitlin3 realne poznáš niekoho kto zomrel iba na covid a nemal iné diagnózy ? Poznáš niekoho kto reálne ten covid mal ? Je x článkov od lekárov ktorí s tým pracujú priamo a vidia do toho ...no a ty máš nejaký reálny argument že to nie je výmysel ale pravda ?

kaitlin3
autor
12. sep 2020

@sunny8 áno poznám ľudí čo covid mali 😀 a pevne verím že dlho nebudem poznať osobne niekoho kto kvôli tomu zomrel...
No a k argumentom či korona naozaj existuje, tak ja neviem otvorím hocijaké noviny (okrem zem a vek), najmä tie zahraničné 😉 ak existuje lekár ktorý tvorí že korona neexistuje tak mi prosím povedz meno alebo rovno hod link na zdroj 🙂

10zabka
12. sep 2020

@sunny8 poznám aj ja. Bratranec a jeho syn v BA. Jeho manželka a druhý syn ho nedostali.

lenkakravcova
12. sep 2020

@sunny8 Poznám pár ľudí ktorí mali covid. Jedna z nich je mojou kamarátkou z Prahy. Mala to bez príznakov, I celá jej rodina. Našťastie. 🙂 prišli do styku s nejakým nakazený Talianom pri prvej vlne.
Zaujímavé je, že sa dali o mesiac znovu otestovať a protilátky už mali na 1/2 z hodnôt. A o dva mesiace neskôr v lete už žiadne = co znamená ze sa môžu kľudne znovu nakaziť.

cervenaruza123
12. sep 2020

Mne sa paci, ako v poslednej dobe ludia hovoria "Ja neverim v koronu" 😀 . Vzdy mi je smiesno, ze korona je nove nabozenstvo ci co sa stalo 😀 ? Donedavna sa ludia hadali, ze veria ci neveria v Boha, teraz v koronu 😀

eliska13
12. sep 2020

@lenkakravcova ja poznám ženy, ktorá ho mala 2 x
Z Dôvery bol v teleráne chlapík a povedal, že v rámci preventívnej prehliadky čo testovali ľudí z 10 000 t malo iba 1% protilatky

kayyaa
12. sep 2020

@sunny8 ja poznam viacerych...niektori to mali bez priznakov, niektori s tym skoncili v nemocnici -30r mlada zena, velmi zly priebeh, dalej babatko 15m malo tyzden 39 horucky...
Jedna znama 60r na to zomrela...nemala ine diagnozy...

Mna celkom ale zaujima, preco je tak dolezite, ze "mali ine diagnozy" ? Ludia s diagnozami su menej ludia a "mozu zomriet" ? Mozes si vydychnut, ze ty si zdrava, nemas diagnozu ? Ale co ti ludia, ktori maju ? A normalne s tymi diagnozami ziju, a ziju radi...a ked ich covid zabije, mavneme rukou, ze ved mali diagnozu ? Bez covidu by mnohi este dlhy cas pozili...

sunny8
12. sep 2020

@kayyaa preboha čítaj s porozumením. Ci niekto zomrel iba na covid alebo mal k tomu aj iné diagnózy čo neznamená že vlastne zomrel na covid ale mal čosi iné čo nebolo v poriadku. Nevkladaj mi slová do úst čo som nikdy nepovedala.

daniela1911
12. sep 2020

@sunny8 napríklad moja dobrá kamarátka. 27, športovkyňa, dva týždne príznaky. Negatívna bola až po mesiaci. Nakazila sa od rodiny.
Sused 30r, prišiel z Nemecka, úplne bez príznakov, testoval sa dobrovoľne aj karanténoval po každom príchode.
A známej zomrela babka na covid, mala to aj v úmrtnej správe.

kaitlin3
autor
12. sep 2020

@sunny8 nechápem čo to tvrdis....človek má diagnózy s ktorými v pohode žije dlhé roky a ma podľa prognózy dlhé roky pred sebou ale nakazi sa koronou a zomiera...tak podľa tvojej logiky korona nie je nebezpečná lebo veď on mal aj iné diagnózy a zomrel by tak či tak aj keď v skutočnosti možno bez korony za 20-30 rokov, takže v pohode kaslime na ruska a prevenciu a opatrenia lebo korona aj tak zabije len tých čo nemali niečo v "poriadku"...uvedomujes si ako s týmto názorom vyznievas ako totálna hyena? Btw to že máme na Slovensku 38 úmrtí a sú to ľudia aj s inými diagnózami alebo vysokým vekom neznamená že na to nezomreli mladí a dovtedy zdraví ľudia, viď Taliansko, USA a Brazília napr.

zooeynka
12. sep 2020

...skor ide o to, ze na ine(aj nakazlive) choroby sa umiera v ovela hojnejsom pocte a nikoho to netrapi, a zrazu covid na ktory su umrtia z celkoveho meritka minimalne a je okolo toho take bububu ze sa zastavuje ekonomika, celkove fungovanie ake sme doteraz poznali....akoby bolo cielom zlikvidovat malych a strednych podnikatelov a zivnostnikov, uplne paralyzovat ludstvo strachom a nasmerovat ich podla niekoho potreby....

daniela1911
12. sep 2020

@zooeynka ja to napríkad tak nevnímam. Áno ekonomická kríza veľa rodín poznamenala, tým myslím zamestaných aj Szčo. Ale vtedy trebalo naozaj spomaliť. Nebola som za zastavenie ekonomiky, ale keby to tak nebolo, koľko ľudí by nič nerešpektovalo a porušovalo. Veď v menších nemocniciach je koľko umelých ventilácií ? Tá stopka slúžila aj na materiálové a technické zabezpečenie ďalšej situácie. U nás na severe, nie je ani dostatok doktorov na oddeleniach.
A to, že my už za všetkým vidíme len manipuláciu zo strany štátu, je len tým, akých zlodejov máme vo vláde a na strategických miestach.

jolien88
12. sep 2020

@sunny8 ja sa ta opytam inak, poznas niekoho co zomrel na chripku? Len na chripku cisto... nie lebo na chripku sa zomriet neda, ale na zapal pluc z chripky alebo zlyhanie srdcovo-cievneho systemu a pod ano... to co sa pytas je blbost. Inak ja nepoznam nikoho HIV pozitivneho za celych svojich 38 rokov, tak asi neexistuje HIV 🙊

lenja123
12. sep 2020

Mňa skôr zaujíma, aký dôvod by mali politici (alebo kto vlastne), aby si ten Covid vymysleli? Prečo by chceli, aby pracujúci ostali doma? Vyplácať OČR? Oslabiť ekonomiku? Teraz vôbec nechcem vyrývať, len ma to fakt zaujíma.

ckatka
12. sep 2020

@sunny8 ja poznám človeka čo zomrel na covid a nemal nič iné. Takisto moja 30r kamarátka...postihlo jej to lymfatický systém a už pol.roka sa dava do poriadku. Žiadnu diagnózu nemala.
Rovnako poznám niekoľkých pozitívnych ktorým nebolo nič ani len soplik.

Ľudia si musia uvedomiť, že nie "mame opatrenia hoci nemáme chorých...". Ale nemáme toľko chorých lebo mame dobre opatrenia".
Naozaj nechcite zažiť taliansko alebo Španielsko...

Muž robí v nemocnici a od začiatku vraví že keď bude chorých viac...sme v prdeli a ľudia budú umierať aj na to na čo by nemuseli...nielen na covid. Lebo to nezvládneme. Už teraz máme čo robiť s vlastnými pacientami...ktorí covid nemajú...

kaja01
12. sep 2020

@zooeynka covid je vysoko infekčny, viac ako chripka. Všetkymi opatreniami sa snažia spomaliť širenie vírusu, lebo zastavit sa nedá. A ak mame nosit rúška, tak ich nosme, keď rušia hromadne podujatia, tak nech ich rušia...........Potrebujeme to spomaliť, kým budú čísla rást, tým budú opatrenia pribúdať. A opatrenia fungujú, to sme všetci videli už na jar.

stanulienkat
12. sep 2020

To fakt takato otazka????

jolien88
12. sep 2020

@zooeynka na ake nakazlive choroby sa zomiera v ovela vacsom pocte? Prosim menuj... Lebo rakovinu a pod ine choroby nechytis pri rozpravani sa s chorym...

zooeynka
12. sep 2020

ak by naozaj chceli zastavit(spomalit)sirenie nakazy tak by neotvarali hranice. Vedelo sa ake nasledky bude mat cestovanie a ajtak nezavreli hranice

zooeynka
12. sep 2020

@jolien88 chripka. Vygugli si kolko ludi na nu minuly rok zomrelo. A nikto okolo toho nestresuje, ani o tom poriadne nevieme.

nenne27
12. sep 2020

@autumm ja poznam dost pozitivnych ludi vo svojom okoli

lucmirka124
12. sep 2020

@sunny8 ja si nemozem pomoct ale kazdu diskusiu co otvorim a idem precitat kus si tam ,,Ty,, s nazorom co naozaj na ohladuplnosti chapavosti logike voci ostatnym ani nesiel🤷‍♀️🤦‍♀️ Nenosis rusko, neni korona, ale tvrdit ze ludia zato ze maju ine diagnozi a chytia nahodou Koronu vlastne nezomreli na koronu ale nato ze mali tie ostatne dg? Ty si z kerej hrusky spadla??? A velmi si sa udrela? Presne pre taketo osoby to tu rastie.. ako by chcela vidiet kolki ludia su v dnesnej dobe bez dakych diagnoz?? Vsak clovek ako clovek ci zdravi na 100% ci s diagnozami,si ohladuplnost zasluzi. Ale ty chudiatko trpis lebo v rusku sa dusis, dezinfekcia ta stipe. Ser doma na riti,, a nebudes sa dusit ani ta nic stipat,, Ja co mam kapacitu pluc 30% krista nosim rusko aby som chranila ludi vokol a seba,,, a ano ludia sa vobec ale vobec neboja vsak.?? Staci mi zakaslat a vidim ako sa neboja🤷‍♀️Ti co ma nepoznaju(ze moj kasel je dany tou pridruzenou dg)

jolien88
12. sep 2020

@zooeynka smrtnost covidu je o min 10 nasobne vyssi ako chripka