Je kolonoskopia taká bolestivá?

svetluska82
22. júl 2016

Ahojte, v stredu idem na kolonoskopiu, doktor, ku ktoremu chodim nerobi to v narkoze zrejme nedava ani oblbovak. Strasne sa bojim, uz teraz vraciam zo strachu, nemozem spavat. Je ozaj toto vysetrenie take bolestive? 😲

mihula
22. júl 2016

@svetluska82 ja nemam skusenosti osobne,ale priatel bol,kupil si za 5e injekciu priamo vo vysetrovni a vravel,že v pohode.Určite ju maju,zavolaj si tam a ak nemaju kupis v lekarni na predpis.
Držim palce nech to dobre dopadne

cervenaruza123
22. júl 2016

@svetluska82 Mna osobne kolonoskopia vobec nebolela. Bola som este ako pubertiacka, obcas som pri vysetreni citila miernu bolest, ale nic hrozne, neviem ci sa to vobec dalo nazvat bolestou. Ale kazdy to znasa inak, hlavne sa ukludni, ked budes uvolnena, telo sa bude menej branit a aj bolest bude mensia. Teta tiez bola a ani ju to nebolelo a to odkladala vysetrenie velmi dlho, lebo sa bala bolesti a zistila, ze zbytocne.

violet77
22. júl 2016

Ahoj ja som bola, lahla som na stôl a pytam sa doktora, ze kedy dostanem tu inekciu a on sa zasmial, ze aku by som chcela? Bolo to celkom rýchle a nebolelo nič, len v zákrutách trosku pichalo ale nič hrozné. Dalo sa to vpohode zvládnuť. Kamera do zaludka je horšia. Nič sa nebol, zvládnes to.

staronova
22. júl 2016

@svetluska82 Ako pre koho. Ja som myslela, že neprežijem. Už nikdy si to nedám robiť bez narkózy. Poznám ľudí okolo mna, čo sa mi čudovali, že čo ma na tom bolelo!!!!??? Oblbovák si pýtaj. Držím palce.

svetluska82
autor
22. júl 2016

@cervenaruza123 dakujem, si ma trosku upokojila, lebo co citam na nete prispevky tak je to des...Svokra tiez bola a vraj strasna bolest ale to bolo pred 15 rokmi. Neviem, ja to odkladam uz 4 roky a toto leto som si povedala, ze pre moj pokoj to musim dat.

svetluska82
autor
22. júl 2016

@staronova a tu bolest by si prirovnala k comu? Ako kolika alebo tupa bolest

lubiss
22. júl 2016

Mne dali aj oblbovak aj dali rajsky plyn a ani som nevedela cize u mna parada...ale brat bol bez inekcii lebo nemal doprovod a potreboval soferovat a vraj bolest jak keby mu rezu crevo tak nwm ked uz sa teraz bojis ja by som bez inekcie nesla

staronova
22. júl 2016

@svetluska82 Nie,,,,nie, nepoviem....my dve sme rôzne, máme rôzny prah bolesti a načo sa budeš dopredu stresovať. Musíš si povedať, že to dáš a robíš to pre svoje zdravie. 😎

snapi
22. júl 2016

@svetluska82 kazdy z nas vnima bolest inak. Ja som sice isla iba na rektoskopiu, ale kedze som mala rozne problemy, tak mi lekarka pocas vysetrenia vravi, ze ked uz ste tu, tak ideme hlbsie pozriet, ci je vsetko ok.... Bolo to akurat neprijemne. Take nafukovanie, tlak a mala som pocit, ze sa pototo... Viem, ze kolono bude este hlbsie ako isla doktorka mne, ale je to hlavne o nastaveni teba na tu bolest. Kazdy ju vnimame iuplne inak. Strasne som sa toho vysetrenia bala, strasili ma, ze to bude boliet ako fras, ze sa to neda vydrzat, skoro som zutekala odtial. A nakoniec zistim, ze celkom ok. Mala som asi aj stastie na zlatu doktorku a sestricku....

lubiss
22. júl 2016

@snapi asi ti moc daleko nesla pri rekto sa nerobi myslim ta prehanadlova kura ci ...

beabelisova
22. júl 2016

@lubiss ty vies teda cloveka potesit 😀 az mi ritku pri tom stislo. Osobne by som do toho isla v narkoze, inak by ma tam asi nikto nedostal 🙂

labajka
22. júl 2016

Daaaa sa to prezit.len to nie je prijemne.to je vsetko

snapi
22. júl 2016

@lubiss chirurg ma na to vysetrenie poslal akoby kvazi za trest, ze si vymyslam svoje problemy, mozno teda preto mi dal aj nieco na precistenie, aj mi kazal ako mam jest, bola som precistena a isla mi aj do criev, lebo mi to patricne komentovala a pozerala kvoli podozreniu na Crohnovu chorobu...ale ako som pisala, nebola tak hlboko ako pri kolono, to urcite nie.... chcela som tym len povedat to, ze kazdy to naozaj vnima uplne uplne inak. A je dolezite nepozerat sa na to, ako to boli inych, lebo sa ten chudak clovek pred tym vysetrenim este zruti, alebo nan nepojde, lebo sa boji a nakoniec mozno aj tak zisti, ze to vobec nebolo take zle. A zaroven, len preto, ze tam nebol tak dlho, lebo ostatni vraveli, ze to boli ako fras, tak bude mat nejake horsie problemy.

lubiss
22. júl 2016

@beabelisova :D no sak povedala som pravdu no sak pani sa uz zrejme docitala dost hororov na nete aj bez toho ale jasne kazdy je iny hovorim ja som ani nevedela este som zahlasila ked skoncil ze a to je vsetko ??? A doktor ze no sak mozem ist este raz ked chcete :D

stanislava111
22. júl 2016

Ja som bola 2x, raz ma to nebolelo a druhýkrát bolelo, keď ma to začalo bolieť, dala som si pichnúť oblbovak a bolo po bolesti. Ten oblbovak sa môže pichnúť aj pri výkone, zaberá to okamžite, len treba potom odvoz, ja som bola cely deň potom usmiata Jak slniečko na hnoji... 😀

evelynm
22. júl 2016

na kolonoskopii som bola dobrovolne, preventivne a nebolo to nic hrozne. Trosku neprijemne, ked nafukuju brusnu dutinu, aleuplne v pohode zvladnutelne. Drzim palce.

lubiss
22. júl 2016

@snapi no vsak samozrejme a myslim dost podstatne je aj to kto to robi viem o com hovorim co sa tohto tyka 🙂

svetluska82
autor
22. júl 2016

@evelynm dakujem, ja som v takom strese ze budem rada ak neodpadnem pred ordinaciou

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cervenaruza123
22. júl 2016

@tanapeta Mne pozeral cele. Kazdy ma ale iny prah bolesti a takisto lekar moze vysetrovat s citom alebo len tak, ako pride. Niekedy je ale strach zbytocny alebo sposobi viac problemov ako samotny zakrok.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetluska82
autor
22. júl 2016

@tanapeta preboha a preco tam chodis tak casto?

zuzulik236
22. júl 2016

ja osobne nemam skusenost ale bol tam moj otec tiez mal strasny strach a ked sa vratil tak povedal ze najhorsie z toho vsetkeho bolo vypit ten ''NAPOJ LASKY'' den pred a potom sediet 4 hod. na vecku.... ale ze u dr to bolo uplne v pohode a bez oblbovaku... tak neviem... a to chlapi su vacsinou ''na umretie'' z kazdej obycajnej chripky..... teda aspon vacsina...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetluska82
autor
22. júl 2016

@tanapeta a tiez tak stresujes? ☹

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gaaaa
22. júl 2016

Ja to mám za sebou 17 krát a a ešte aj budem.Niekedy sa to dá aj bez injekcie,inokedy aj 10 by mi mohli pichnuť.Ked má človek zdravé črevá zvládne to aj bez injekcie a ked náhodou má nejaké problémy radšej s injekciou alebo v narkoze.

svetluska82
autor
22. júl 2016

neviem kocky, injekciu nespominal, tak neviem. Len jedna pani v cakarni spomenula ze jej cosi pichli pred vykonom len ze to vobec neucinkovalo. Tak neviem co jej pichli a ci aj mne nieco pichnu...DOky vraj je velky odbornik, ale mne prisiel hrozne odmerany...tak neviem, ale chvalili ho vsetky moje kolegyne.

larissa113
22. júl 2016

da sa dat inekcia alebo bud narkoza ktoru nerobia vsetci ...boli to podla toho ako sa budete vediet uvolnit ....len nemajte strach ..nieje to take strasne ..len velmi neprííjemné
@svetluska82

svetluska82
autor
22. júl 2016

Dakujem dievcata, trosku ste ma upokojili, zrejme prestanem citat hororove prisbehy na nete a kazdopadne uvidim.