Je k doktorovi potrebný RT - PCR test?

matulik5521
29. jún 2021

Dobry den, chcela by som sa spytat, neviete ci je k doktorovi potrebny PCR test? Mama ma uz tri dni teplotu,zimnicu a boli ju hrdlo ked prehlta. Korona to nie je, ani angina (doktorka to samozrejme nemusi vediet). Den predtym volala setricke,ci moze prist, povedala, ze ano, test nespominala. Dnes ju bez PCR testu odmietla vysetrit. Mama je zaockovana oboma davkami, sestricka povedala, ze to nestaci a ani antigenovy test. Povedala jej, ze ma ist na pohotovost, alebo si zavolat sanitku, len s teplotou a bolest hrdla predsa nebudem otravovat na pohotovosti. Mam ju objednat na PCR a cakat, ci sa to nezhorsi, alebo ist naozaj na pohotovost? Dakujem za odpovede

janai1
29. jún 2021

@matulik5521 ako vieš ze to nie je covid?

matulik5521
autor
29. jún 2021

@janai1 najprv to dostal syn,mysleli sme si ze ma anginu,doktorka mu robila CRP, povedala,ze je to nejaky virus, ale nie korona,ze ma zapalene hrdlo a do par dni to prejde, do dvoch dni sme to mali vsetci

janai1
29. jún 2021

@matulik5521 no tak keď vieš ze to do par dni prejde načo chceš ísť na pohotovosť?

matulik5521
autor
29. jún 2021

@janai1 synovi to preslo za styri dni,ale nemal stale teplotu,kazdy organizmus je iny,mama nie je najmladsia, chcela som aby jej predpisala nejake lieky, nech sa jej ulavi, ale tu je naozaj skoda sa nieco spytat

hettinka
29. jún 2021

@matulik5521 ako viete, že zo korona nie je? Aj zaockovana ju môže dostať. Tiež som 2x ockovana, ale s takými príznakmi by som v prvom rade riesila objednanie sa na PCR test.

hettinka
29. jún 2021

@matulik5521 na vírus lieky nie sú. Len vylezat, paralen, Ibalgin, niečo od kašľa. A to ste akože nikto nešli na test?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
choco6
29. jún 2021

Aj keby to bol Covid, lekarka ma povinnost ju osetrit aj bez testov, ved preto platime povinne zdravotne poistenie a kľudne na nu zavolaj policiu za odmietnutie poskytnutia zdravotnej starostlivosti. To je nehoraznost ze budu tu ludia trpiet a umierat bo Corona. Ved nech si lekarka oblecie skafander ked ma problem 🤦🤦🤦

patka06
29. jún 2021

@matulik5521 pre istotu by som ju objednala na PCR, či to naozaj nie je COVID ..ak napíše do objednávky že má príznaky , má nárok na test zdarma

janage
29. jún 2021

@matulik5521 ako píše baba hore, objednať sa na PCR zaškrtnite príznaky a hotovo. Zatiaľ skúste čaj z čerstvého zázvoru s medom a citrónom. Ja som mala často zápaly hrdla a toto ak je obyčajná choroba do 3 dní sa uľaví. Ak hrdlo veľmi bolí orofar pastilky majú lidokain. Sú na voľno

janage
29. jún 2021

@matulik5521 a teplota je aká? Zvýšená, vysoká, horúčky?

janinah
29. jún 2021

Je to na sťažnosť na dr..

janai1
29. jún 2021

@matulik5521 strašne si protirečíš... A áno, keď píšeš totálne odveci tak sa treba spýtať navyše a potom sa hráš na urazenu 🙈