Je hladina draslíka 3,28 veľmi nízka?

22. feb 2022

Je hladina draslika 3,28 velmi nizka? Dakujem.

janinah
22. feb 2022

Je nízka.dolna hranica je 3.8.... treba zmeniť liečbu.ale nestresujte..zajtra volajte lekárovi.

autor
22. feb 2022

@janinah dnes som bola na krv a tak to zistili..dali mi infuziu ale necitim zlepsenie..

lagunka0000
22. feb 2022

Ahoj ja už vyše roka mam nízku hladinu a to už beriem na predpis kaldyum 2x denne, stále mi neprišli na to, že prečo sa mi stráca draslík, bola som aj v Ľubochni, všetky vyšetrenia sú ok. Ako sa cítiš?

autor
22. feb 2022

@lagunka0000 citim sa hrozne..rychle busenie srdca, krce v chodidlach, ale co je najhorsie tak nemozem si lahnut...v noci skoro nespim..mam take divne tlaky do krku..ale netusim ci to je z toho

marica61
22. feb 2022

Môže to byť aj z nejakých liekov. Napr. Accuzide na vysoký tlak. Treba jesť zemiaky a banány, ktoré obsahujú kalium.

lagunka0000
23. feb 2022

Mne bolo tak isto, búšenie srdca hlavne v noci, ešte aj teraz sa mi to sem tam stane, vysoký tlak, beriem lieky tak je to už lepšie no a ten draslík na predpis. Nech ti predpisu to kaldyum a nech ti pravidelne robia z krvi mineralogram. Dlho to trvalo kým sa to ako tak ustáli. Ešte mám ísť na nejaké vyšetrenia, nejakých hormónov tenkého čreva,len dr zisťuje kde sa to robi

zabka79
23. feb 2022

Mne sa straca draslik uz 10 rokov vzdy som na spodnej hranici alebo pod nou. Banany figi susene marhule. Pre porovnanie : jeden banan 500 mg draslika. Jedno avokado 900 mg draslika. Ja mam crevne ochorenie ktore mi to sposobuje

lagunka0000
23. feb 2022

@zabka79 ahoj, prosím a aké vyšetrenie ti to zistilo? Lebo ja som už pobehala cez kardio, štítnu, očné, hematologiu, rôzne soná a CT, Ľubochňu a všetko OK, a draslík stále minimum. Beriem to kaldyum a stále málo, je pravda, že občas mám hnačku, teda redšiu stolicu napr. 2 dni po sebe doobeda aj 4 x WC a potom zase aj týždeň - dva normál, len to ešte zatiaľ nik neriešil

autor
23. feb 2022

@lagunka0000 nemozes mat tetaniu alebo intoleranciu?

lagunka0000
23. feb 2022

test na tetaniu mi vylúčili u neurologa, intoleranciu neviem, chodím na alergo, robili mi na potraviny, vyšla tam alergia na niektoré ale nie sú to nejaké veľké odchýlky, tak neviem

autor
23. feb 2022

@lagunka0000 a mas aj nejake priznaky?

zabka79
23. feb 2022

Arytmiu. Vyrazanie dychu riznej intenzity. Mala som 24 hodinove ekg ktore doktor vyhodnotil ako bezpecna arytmia.

lagunka0000
23. feb 2022

Búšenie srdca teraz už len niekedy tak cca raz za dva mesiace a niekedy mi vyskočí tlak, na začiatku v noci som nemohla spať, čo stále bolo búšenie, pocit tlaku na hrudi a pocit že nemôžem dýchať no a tlak riadne vysoky

autor
23. feb 2022

@lagunka0000 fiha tak si ma trochu ukludnila..to iste aj ja..ja tu uz placem lebo som z toho fakt velmi vycerpana..uz 5. noc vobec nespim max hodinku..co ma to stale obtazuje ten hnusny pocit tlakov..a busenia srdca..ja uz fakt nevladzem psychicky..zajtra idem k svojmu nech ma radsej posle este so srdcom 😓😓

autor
23. feb 2022

aj ked vcera na pohotovosti aj u mna rzp robila ekg a bolo v poriadku..tlak vyssi a tep okolo 160

lagunka0000
23. feb 2022

Podľa mňa budeš mať tiež srdce ok, u mňa to vraj všetko robí ten draslík, môže mi kolísať hladina, napr.ked chodím častejšie na wc 🤩

autor
23. feb 2022

@lagunka0000 je pravda ze som sa trochu sekla..hodnotu mam 3,26 dokonca..a citis niekedy tie pocity aj ked sedis alebo bezne ked chodis? ja niekedy ano niekedy nie..

autor
23. feb 2022

A prepac ze sa tolko pytam..nemala si taky divny pocit na hrudniku ako keby tebou presla vlna nejaka?

lagunka0000
23. feb 2022

Nevadí kľudne sa pytaj, niekedy keď spím a zobudím sa tak akoby celým telom mi prešiel tak tlak alebo čo, neviem to opísať, a ty máš tlak v poriadku? No mne trvalo vyše mesiaca kým sa mi to ako tak zastabilizovalo. Teraz mávam hodnoty draslíka 3,8 a to je spodná hranica, kebyže neuzivam tie vysoké dávky tak neviem čo by bolo

autor
23. feb 2022

@lagunka0000 presne take tlakove vlny..az do krku..ja uz sa bojim ci nemam nieco so srdcom..dnes som si dala dva banany ale necitim ze by mi bolo lepsie..asi to nejde zo dna na den..ja mam tlak vyssi ako zvycajne..ale len malinko..bezne mavam 110/60 a teraz 135/80...je to skoro normalny tlak ale pre mna velmi vysoky kedze som zvyknuta na nizky 🙏

autor
23. feb 2022

@lagunka0000 no tak ja mam 3,26 takze asi tiez budem musiet uzivat aj tabletky..kazali mi iba banany a ine ovocie a zeleninu a potom ist na testy..no mne sa uz nechce cakat

lagunka0000
23. feb 2022

Mne hneď nasadili tie minerály na predpis lebo tiež som mala také nízke hodnoty a že to je nebezpečné taký nízky draslík a hlavne nech ťa pošlú niekde či nemáš niečo s obličkami alebo pečeňou resp.stitnou

autor
23. feb 2022

@lagunka0000 dobre dakujem…hned zajtra letim k dr. Ale nestras ma 🙂 nechcem aby sa nieco stalo

lagunka0000
23. feb 2022

Nechcem ťa strašiť ale mňa tiež nastrasili a hneď som sa začala domáhať liekom a hlavne vyšetrení lebo keď si nebudeš žiadať nič ti nedajú, dnes je to žiaľ tak, daj vedieť čo ti povedali a hlavne či ta poslali na nejaké vyšetrenia, ja dám vedieť že čo ešte vymyslela moja internista, som zvedavá že či tebe na niečo pridu

autor
24. feb 2022

@lagunka0000 no tak doktor mi skontroloval pohmatom stitnu zlazu a hned mi zobrali krv na zlazu..mam vymenny listok na kardiologiu ale ze tam sa dlho caka takze parada..a povedal aby som zatial jedla viacej veci obsahujucich draslik a v utorok mam ist na kontrolny odber..😓 uz to vidim ako to bude vsetko dlho trvag

luccija
24. feb 2022

Magnézium berieš?

autor
24. feb 2022

@luccija robili mi rozbor a nechyba mi..ale ano beriem

lagunka0000
24. feb 2022

Neboj zvládneš to, držím palce

autor
24. feb 2022

@lagunka0000 a najlepsie je, ze taka mierna hladina draslika nesposobuje take problem

lagunka0000
24. feb 2022

No čo už narobíme, len keby nam zistili že prečo máme nízku hladinu