Je bolesť tváre z chrbtice?

ria2248
5. apr 2024

Dobry deň,
mám problémy s krčnou chrbticou. V poslednej dobe ma ale boli licna kosť, ucho a ako keby aj v uchu( ako pri prievane ale prievan to nieje) a kosť za uchom. Rovnako tiež cítim bolesť horných zubov a tiež občas spánky a čelo. Niekedy je to trochu, inokedy dosť výrazne. Môže to byt z tej krčnej? Snažím sa cvičiť ale nezaberá to. Nejaké rady? V minulosti som mala niečo podobne ale v menšej miere, neurológ ma poslal len na rehabilitácie. Tie pomohli na chvíľku.
Dakujem za každú radu.

sluchatka
5. apr 2024

@ria2248 mozes to mat z krcnej ale mozes to mat aj zo zubov..

marticka85po
5. apr 2024

Zuby alebo aj trojklanny nerv

barbora854
5. apr 2024

Mám rovnaké akurát že zuby ma momentálne nebolia zalahavaju mi uši bolia svrbia boli ma tvar aj za uchom atd orl mám ok
Trvá to už rok
Neurolog mi v utorok vravel že je to od krčnej dal mi lieky benfogamma 300,xefo 8 mg a cavinton
Tak uvidíme

mamatroch
5. apr 2024

@ria2248 nahodou netrpis bruxizmom? Lebo ja som mala podobne stavy a bolo to z toho. Aj to by mohla byt pricina... Ak ano, existuju take silikonove "navleky" na zuby na noc, robene na mieru.

ibatanecnica
5. apr 2024

@barbora854 a zabrali ti?
autorka - skôr by som povedala že trojklanný nerv. Pýtaj sa na MRko. Ak je to nerv, môže sa to rapídne zhoršiť a potom veľmi dlho trvá, kým sa to dá ako tak do poriadku.

barbora854
5. apr 2024

@ibatanecnica beriem to tri dni a citim zmenu k lepsiemu

ibatanecnica
5. apr 2024

@barbora854 tak to je super.

vakatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisamisaaa
5. apr 2024

Aj ja to mám a tiež pravdepodobne z krčnej, nič iné len držanie tela, cviky, treba zájsť za fyzioterapeutom a poctivo cvičiť. Ja som zo začiatku až odpadávala, neustále točenie hlavy, bolesti uší, sánky, atd. Som aj po úraze a operácii ramena, ale to je jedno s druhým.

simca06022011
5. apr 2024

podla mna to nebude trojklany nerv,to by si mala take neskutocne bolesti, ze by si uz bola na urgente. Roky toto mama a je to z krcnej chrbtice, zo zlej pozicie hlavy/zleho drzania tela... presla som si vsetkym moznym od vysetrenia trojklanneho nervu, mozgu, zubov... pomohli mi rehabky, aj na TMK klb, krcnu chrbticu a masaze, a cvicenie.

ria2248
autor
5. apr 2024

@sluchatka zo zubov by ma bolela kosť za uchom ? Až tak ?

ria2248
autor
5. apr 2024

@ibatanecnica ako sa dá odhaliť problém s trojklannym nervom ? Len cez MR? CRP to neukáže napr ?

ibatanecnica
5. apr 2024

@ria2248 CRP ti neukaze kde mas zapal

sluchatka
5. apr 2024

@ria2248 neviem ako ta to boli. Ale ja som chodila po lekaroch, neurologicka mi dala lieky na trojklanny nerv- neskutocne bolesti tvare som mala, lice bolelo , pichalo v uchu, take navalove bolesti. A nakoniec to boli zapaly pod zubami a nie trjklanny nerv...

ria2248
autor
8. apr 2024

@sluchatka boli ma to rôzne. Vždy je to ina bolesť. Niekedy lícne kosti, alebo tlak v hlave, potom cela polka tvare, inokedy zas kosť za uchom a ucho vnútri, niekdy zas dokopy. To mi príde zvláštne že vždy niečo iné a preto mám podozrenie že vinník je krčna chrbtica…

majamajkuthova
19. jún 2024

@ria2248 dobrý deň už ste zistili čo sa za tým skrýva ?

ria2248
autor
19. jún 2024

@majamajkuthova zrejme som bola prechladnuta. Mala som predpísané aj rehabilitácie na krčnú chrbticu a aj som sa nahrievala a pomohlo mi to. Osobne si myslím že aj stres a psychika majú na to dosť vplyv. Keď som v strese alebo psychickej nepohode, vtedy sa to objaví.

sandrika1605
8. aug 2024

@sluchatka ako prišli na zápaly pod zubamy ???

sluchatka
8. aug 2024

@sandrika1605 isla som zubarovi a urobil rtg.. boli to zuby