Je bezpečné objednať si balík z Čiech?

jaja23
14. mar 2020

Prosím, myslite, ze je bezpečné objednať niečo z Čiech a donesie to kuriér Geis?
Aši hlúpa otázka, ale ja už fakt neviem... Dakujem

korunka1
14. mar 2020

@jaja23 ano,hlupa otazka

jaja23
autor
14. mar 2020

@korunka1 dik za radu

korunka1
14. mar 2020

@jaja23 čoho sa bojiš viac, balika,ci kuriera?

jaja23
autor
14. mar 2020

@korunka1 asi aj aj 🤦‍♀️

queen_mary
14. mar 2020

@jaja23 🤣🤣🤣 neobjednavaj nic ked sa bojis

jaja23
autor
14. mar 2020

@queen_mary ale ja to myslím vážne. Myslela som, či niekto objednáva a ci je nejaké riziko. Teda to je vždy, to je jasne. Ale tak vírus sa udrží pár dní na niektorých materiáloch, už pred kuriérom sa musím sama uchrániť.

korunka1
14. mar 2020

@jaja23 tak neolizuj ten igelit alebo krabicu 🤫🤭
Ako fakt to uz prehanate poniektore. Aj potravinach niekto musel ten tovar vybalit...to ti nevadi?

daniela1911
14. mar 2020

@jaja23 aj tovar v obchode niekto balí a vykladá a doteraz rukavice nemali a zákazníci bežne kýchajú v obchodoch.
Daj si rúšku a rukavice, balík otvor pred domom - igelit/krabicu rovno vyhoď a doma sa vydenzifikuj a bodka.

daniela1911
14. mar 2020

@jaja23 inak aj predtým boli baktérie na balíkoch, videla si niekedy neporiadok v kuriérskom aute ? ...ale nikomu to nevadilo 😀

cool123
14. mar 2020

česi budú zatvárať hranice, tak ti už asi balík nedovezú v najbližšom čase

korunka1
14. mar 2020

@cool123 ale zasobovania sa to snaď netyka

korunka1
14. mar 2020

@daniela1911 ved to,a nechcem ani vediet, co vsetko by sa tam naslo, keby vzali stery 🤪😂

veronikavaneska
14. mar 2020

Ahoj my ked sme objednali odstup od kuriera podpisat a krabicu som hned vyhodila vec vybrala a postriekala dezinfekciou aj sebe ruky + umyla mydlom. Nikdy nevies istota je istota 😉

jaja23
autor
14. mar 2020

@veronikavaneska super dik, ak to teda príde, urobím to rovnako ❤️

jaja23
autor
14. mar 2020

@korunka1 😁 ved viem, len človek už nevie, čo môže cakat

kittykat22
14. mar 2020

@jaja23 to nevies pockat 14 dni? Kurier pride do kontaktu s xy ludmi, prskne na teba a mas 🙄 nepochybne objednavas nieco zivotne doleziteho ala kombinezu s 50% zlavou na buducu sezonu

kitycat
14. mar 2020

objednaj z Ciny...pojde to dlho a bacil cestou umre :D

jaja23
autor
14. mar 2020

@kitycat 😁👍

terezka1947
14. mar 2020

@jaja23 ja cakam imunoglukan....ale peniaze nachystam presne,budem mat rukavice ....a hotovo...obal,rukavice zahodim.
Obsah vyberiem...necham postat den a utriem.
Virus zahynie,potom utriem😁
Teraz som to vymyslela.....😁😁

kengurica
14. mar 2020

@jaja23 ľudia, myslíte pri tom objednávaní aj na ľudí, čo robia v skladoch, na kuriérov a iných s tým spojených. Ozaj objednavajte iba dôležité nevyhnutné veci, lieky a tak. Bez nového trička snáď každý vydrží.... Čím menej budete toho objednávať, tým menej ľudí bude musieť okolo toho robiť. Ak je máličko objednávok, stačí aby bolo v sklade, a na cestách menej ľudí, a viac "doma na riti"

kengurica
14. mar 2020

@jaja23 teda tým som sa nechcela nejako dotknúť teba. Neviem čo objednávať. To bol apel na všetkých všeobecne.

kengurica
14. mar 2020

@jaja23 "neviem, čo objednávaš " tam malo byť.

jaja23
autor
14. mar 2020

@kengurica ja viem, že nie. No muž ide mat 35 rokov, narodeniny. Je to taky môj hypochonder trochu, aj depresiu občas chytá. A ja preňho nič nemám. Nebudeme ani s najbližšími. Nikto mu nezagratuluje. Nechcela som, aby bol smutný, aj keď je to asi slabý dôvod. Nasla som niečo, čo by sa mu páčilo a bez myšlienkovo objednala. Ale pochybujem, že to príde, keďže dnes 12 nových... Mrzí ma to, mali by všetko zavrieť. Inak sa to asi bude šíriť. Ja všetko platím online, teda keď sa dá. Alebo kartou.

alexk12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubu62
14. mar 2020

Ja budem objednávať drogériu z Čiech.

hettinka
14. mar 2020

@jaja23 je to životne nutná vec? Ak áno, tak objednaj, hoci možno to pride aj o 2 týždne. Ak nie, neobjednavaj nič.

Mužovi upec torticku a večer si daj okolo hlavy maslu, nech si rozbalí “zážitkový” darček 😍. Ostatne bude potom.

jaja23
autor
14. mar 2020

@hettinka 👍

sovica
14. mar 2020

Ináč, kočky, uvedomujete si, že keď idete do obchodu, vezmete košík, ktorý chytilo xy ľudí, dávate doň tovar, na ktorý nakašľalo, nakýchalo alebo už chytilo xy ľudí, vyložíte na pás, na ktorý už vyložilo svoj tovar xy ľudí, potom každú vec chytí predavačka, ktorá už pochytala xy vecí, ktoré chytilo xy ľudí atď. Nehovoriac o tom, že kým prejdete celý obchod, dostanete sa do kontaktu s xy ľuďmi. Mimochodom, myslím si, že najväčšími prenášačmi budú práve predavačky, ktoré sú stále bez rúšok - nadýcha, kýchne a nakašle na nich xy ľudí a tie predavačky to odovzdávajú ďalším xy ľuďom. Toto nedomyslela ani vláda, ani obchodné reťazce - zamestnávatelia.
Viem, rúšky sú momentálne nedostatkový tovar, potrebujú ich hlavne zdravotníci. Ale ja som stále presvedčená, že tak isto ich nutne potrebujú predavačky. Aby chránili nielen seba, ale následne aj ostatných tým, že nákazu nebudú šíriť ďalej.
Myslím, že jeden kuriér s balíkom je oproti tomutu brnkačka.

hettinka
14. mar 2020

@sovica u nás v jednote majú už všetky predavačky rusky.

jaja23
autor
14. mar 2020

@hettinka v Bratislave žiadna, aspoň tu, kde bývame. Mi je ich ľúto.