Je bezpečná cesta lietadlom po operácii dutín?

vlafoj
12. jún 2023

Ahojte, je tu prosím niekto kto cestoval lietadlom po operácii dutín (zhrubnutá sliznica horných aj dolných dutín + polypy + nosová prepážka)? Operáciu mám mať 5.9. a letieť by som mala 22.9., alebo až 29.9. Myslíte, že je to ok alebo mám radšej volať lekárovi a popredu sa informovať, aby som nekupovala letenku zbytočne? On spomínal, že PN budem min. 2 týždne. Ďakujem.

wade
12. jún 2023

Urcite sa opytat lekara. Nemyslim ze to bude problem, ale konzultoval by som ho.

bloger
12. jún 2023

@vlafoj Určite sa porad s lekárom. Ja som v tomto laik ale je to určitý tlak. Najlepšie bude vedieť lekár.

titla
12. jún 2023

@vlafoj porad sa s lekarom. Ci je to bezpecne zo zdravotneho hladiska neviem, z mojej osobnej skusensti ti len mozem povedat, ze akonahle mam trosku chytene dutiny (staci soplik) je pre mna lietanie bolestive. Ta bolest usi je taka, ze placem. Stalo sa mi to uz viackrat.

alantroj
12. jún 2023

Ja by som nesla. Ale ja som citliva na dutiny. Raz som dostala z klimy v lietadle zapal dutin a trojklanneho nervu. Pol roka som mala problemy. Nestrasim ta, len si zvaz aj rizika