Jazva po operácii slepého čreva

3. aug 2022

Ahojte. Máte skúsenosť? Je možné, že mi neostane jazva po operácii? Rez má tak 7-8cm, 4 stehy ..akurát rez bol robený počas tehotenstva. Čo robiť pre lepšie hojenie?
Ďakujem

taktotedanie
3. aug 2022

Ostane..
su specialne kremy ( s obsahom kys hyaluronovej) atd v lekarni vam poradia urcite
Niektore su aj na predpis ale to moze len chirurg/kozna/plasticky chirurg.. mali ste sa opytat ked ste boli vyberat stehy

autor
3. aug 2022

@taktotedanie spýtam sa určite ešte som nebola ďakujem za rady...chcela som sa len vopred spýtať na skúsenosti hoci je mi viac menej jasné že ostane ale možno niekto má nejaký dobrý tip 🙂

taktotedanie
3. aug 2022

Opytajte sa na tie maste na predpis, su ucinnejsie

jjanulienka
3. aug 2022

https://www.drmax.sk/contractubex
Vyskúšaj kamoska ju používala na jazvy po kiahnach a chválila ju😉
Mne robili slepak asi pred 15 rokmi ale laparoskopicky pri pupku mi je vidno jazvu. Ale nič strašne

tana5
3. aug 2022

@jjanulienka odporucam tiez. Ale striedat s kalciovou mastou

mell27
3. aug 2022

Ostane, ale mne ju nie je mi vidno pod plavkami 😊 ak chceš, aby sa ti lepšie hojila skús si ju potierať hemagelom alebo contratubexom 😊

mell27
3. aug 2022

@taktotedanie na recept je dermatix, ale je už dlhšie nedostupný, tak bude fuška ho zohnať 😊 dá sa kúpiť aj na voľno ale stojí vyše 30€, s predpisom je bez doplatku ...

autor
3. aug 2022

@taktotedanie určite, ďakujem

autor
3. aug 2022

@mell27 ja mám žiaľ rez vertikálne vedľa pupka takže bez šance aby to nebolo v plavkách vidno

autor
3. aug 2022

@mell27 ďakujem za radu

pondelok01
3. aug 2022

Tak raz mozno zmizne, mojej mame to rezali asi 40 rokov dozadu, minule mi ju isla ukazat, a jazva nikde.

autor
3. aug 2022

@pondelok01 v takom veku už mi to bude jedno (nemyslím to zle ale keď si zratam svoj vek +40

sasa2
3. aug 2022

@mell27 už je opäť dostupný.

lilianka28
3. aug 2022

Ak by ti to moc vadilo, existuje aj odstránenie jaziev laserom. Ale neviem aký to má efekt, či sa s tým úplne odstráni jazva.

sabina_71
3. aug 2022

Mne robili slepé črevo pred 7 rokmi cca. Klasicky. Masť na hojenie som mala na predpis takze žiaľ neviem aká bola, ale dal mi ju chirurg. Čiže isto sa spýtaj. Druhá vec je, že mne spravil rez veľmi pekne. Všetci doktori na vizite mi ju chválili 😂 a mali pravdu je ju vidieť síce, pretože to tkanivo nie je ako predtým , ale nič strašne 🙂

helcanw
3. aug 2022

Operovali ma keď som mala 5,ostala mi asi 8cm jazva. Nepomohli žiadne maste a krémy.

autor
3. aug 2022

@sabina_71 ďakujem za skúsenosť...u mňa ťažko povedať ako pokožka zareaguje nakoľko som tehotná

poslednepogo
3. aug 2022

Mne robili pred 16 rokmi, ked som mala 16, jazvu mám asi 8cm a 8 stehov, a je mi to šuma fuk, nikdy som to neriešila. Dokonca som si ako puberťačka priala nejaku jazvu na sexy mieste, tak sa mi ro vyplnilo..😀

autor
3. aug 2022

@poslednepogo nevravím že budem nešťastná ak mi ostane, len zisťujem či môžem urobiť niečo preto aby som ju zmiernila

mell27
3. aug 2022

Tak to ma mrzí potom, hlavne si ju často natieraj, ono to dosť pomáha 😊

sabina_71
5. aug 2022

Jasné, veľa zavisi aj od lekára 🙂 držím palce 🙂