Ja mám pocit/strach, že zomieram - bolesti fyzické

9. mar 2024

Bože prosím o pochopenie , lebo ja sa už zbláznim 😒
Sme na dovolenke do zajtra , no mna odkedy sme sem prišli všetko boli. (Mávam už dlhodobejšie furt niečo) no teraz mám z ničoho nič zrazu take svalové bolesti pri státí ťahá mi to od zadku až dole cez celé nohy. Cítim to aj v rukách, cez den zrazu pichanie v jednom zapsti že som nemohla ani nič tou rukou stlačiť a zrazu to prešlo a celkovo sa cítim taka akoby mi chveje v tele , úplná vyčerpanosť,únava a teraz ako ostalo ticho a ležím tak počujem akoby mi duní v hlave v uchu … ja už mám pocit zo seba že mi zlyháva cely organizmus. Môže to tak byt? 😫 ta bolesť tych svalov je zvláštna. Keď si ľahnem či sadnem to tak necítim , akonáhle stojím brutal ,alebo keď ležím a natahujem nohami to cítim.
Do toho ešte bolesti v podbrušku mávam posledné týždne.
(Dávam si aj ATA magnezium od Medveďa.)

deti95060810
9. mar 2024

nervy, psychika...daj si predpísať niečo na ukľudnenie ....neurol

autor
9. mar 2024

@deti95060810 myslíš že zo psychiky môžem mat take fakt bolesti ? Lebo ka mám pocit že to mam práve naopak , tak z tých bolesti a stavov kadejakých mam tu psychiku už narušenú

deti95060810
9. mar 2024

nie, to máš z psychiky...

slovakboy
9. mar 2024

Najprv treba preveriť fyzicky stav. Psychika a strach môže byt dôsledok fyzických problémov. Chrbtica alebo niečo. Aj psychika sa môže tak prejavovať ale lepšie je najprv sa dať vyšetriť. Psychika by to mohla byt ak by sa ti náhodou razom bolesť prešla. Ukludnis sa pomodlíš pustíš si relaxačnú hudbu a bolesť prejde. Tak to môže byt z psychiky.

lakebabe
9. mar 2024

Tiež si myslím ze z psychiky, bolesti môžeš mať z toho, psychika sa najčastejšie ukáže na dovolenke keď sa paradoxne konečne dáš do kľudu
Uvidíš ako sa budeš cítiť keď priletís ak rovnako tak smer lekár

autor
9. mar 2024

@slovakboy Keby človek vedel čo preverovať keď toho je toľko a tých lekárov sto čakanie na termín :/
Myslíš že to prejde po akom čase keď sa dá človek do kľudu?

butterflyeffect
9. mar 2024

Moze to mat viacero pricin-moze byt psychika-povedala by som ked to citam tak mi pride ako tetania, ale mozes mat kludne problem s chrbticou, nejaky nerv zapaleny alebo stipnuty, moze to byt aj stitna zlaza- moja mama mala take problemy ze tiez nam opakovala ze asi umrie, trapila sa rok schudla na 40 kil kym jej na to prisli. Zas o jednej viem ze myslela ze ma problem s chrbticou a bol to nador.po dovolenke sup-sup k lekarovi a nech ta posle na komplexne vysetrenia vsade kam len moze Zbytocne sa budes trapit a my polemizovat, priciny mozu byt rozne… a radaej uz byt teraz na cakackach na termin ako neakor lutovat

deti95060810
9. mar 2024

panika, úzkosti, depresie... naštuduj niečo ...

kvetka404
9. mar 2024

Platnička ti môže tlačiť na nejaký nerv kľudne. Nestresuj prosím😇 a k doktorovi po dovolenke, nech ťa pozrie.

kika2079
10. mar 2024

Práve pre to čakanie k dr skus najprv niečo na psychiku je šanca ze je to z toho alebo kombinácia fyzické a psychické ak zabere napr diazepam alebo neurol budeš vedieť na com si. Predpise aj obvod ak ale povedz o svojich problémoch fyzických!

janinka007
10. mar 2024

Odmeraj si tlak

slovakboy
10. mar 2024

Prečo by toho malo byt tak veľa? Čo presne ťa boli? Je toho viac tých bolesti, alebo je viac strachov?

banalu
10. mar 2024

Smer psycholog/psychiater.

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinmmartin
10. mar 2024

spoiler alert- Zomries urcite tak sa tomu furt necuduj a odlavuj kazdy den jed si nezomrela lebo to tiez pride

zuzkaa1991
10. mar 2024

Kupit si depress nie hned neurol(vedľajšie účinky) ano je to psychika ja pouzivam pri takych stavov depress dovtedy som nevedela ze moze byt osychika len pocas pandemie sa to zhoršilo po ockovani plus zistili mi tetaniu
Vkuse mi lekarka odporúča antidepresiva ale odmietam kedze zvyknem nat par dni take stavy a zabera mi depress volne predajny v lekárni

autor
10. mar 2024

@zuzkaa1991 a máš tiež reálne bolesti ? Už od zobudenia sa cítim cela dolamana , ubolena a potom sa tým len zaoberám a bojim sa …

dota6
10. mar 2024

@autor Aj toto je tvoja téma? Napadlo ma, či nemáš svalovku, boreliózu alebo nejaké trápenie, ktoré sa takto prejavuje na tele. Objednaj sa k obchodnému, mojej svokre bolo podobne, neboj sa žije, ale prekonala boreliózu a ani nevedela kedy a ako mohla mať kliešťa. Lebo chodí iba domov do práce. Prvé podozrenie mal už obvodný lekár a robil nejaké špeciálne odbery, potom chodila na infekčné oddelenie.
Pokiaľ je to psychika pomáha odstrániť príčinu. Kamoška mala niečo podobné, umierala každý týždeň. Až bola nenormálna a každého obťažovala, až kým nezačala naozaj riešiť svoju psychiku a prestala posielať foto odmeraného tlaku a nosiť tlakomer aj do práce.
Držím palce, nech tie stavy prejdú čím skôr.

kittykat22
10. mar 2024

Tak na zaciatok ked sa vratis objednas sa k svojej lekarke a ta ti spravi krvne testy, kontrolu srdca a odmeria ti tlak. Chodis na pravidelne kontroly? Povies jej co ti presne je, kedy ti to je a uvidis co pride vo vysledkoch. Mozes mat znizeny vitamin D, zelezo alebo nejaku inu blbost a z toho ti je tak blbo. Tie rozsirene testy su zaklad a potom sa uz dokazes pohnut dalej.

autor
10. mar 2024

@kittykat22 a myslíš že keď tie základne krvné odbery u obvodného sú v poriadku tak nič iné mi nemôže byt ? Keď budú ok a ja budem mat stale tie bolesti myslim 😒

kittykat22
10. mar 2024

tak to budes riesit ked ti pridu testy. Nemam doma vestecku gulu. Ale zacat niekde musis.

vakatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz