Ísť či neísť na operáciu žlčníka?

romana160
22. aug 2019

Ahojte.Tak znovu sem idem po radu.Bola som teda na tom vyšetrení na gastre.No lekár povedal,že to všetko tie tráviace problémy mám zo žlčníka.Už 18 rokov si pestujem kameň ktorý je velký asi cca 2,5 cm.Teraz na vyšetrení zistili,že tam mám druhý menší kameň.Zatial žlč.záchvaty nemám ako tomu bolo pred pár rokmi.Hrozí mi však operácia.No keby len to... Strašia ma že ak nepôjdem na operáciu ,tak môžem mať z toho rakovinu,zápal žlčníka....atd.Priznám sa bojím sa operácie,kto by sa ale nebál? CHcem sa len opýtať,že čo s tým? ísť neísť na operáciu? Máte s tým skúsenosti niekto kto má žlčníkové kamene?

3009
22. aug 2019

@romana160 určite žlčové kamene treba dať von. Dnes ich už vyberajú laparoskopicky, t.j. nemusia ťa celú rozrezať ako voľakedy a aj rekonvalescencia je krátka, čo sa týka rany, ale diétu treba držať aspoň 3 mesiace a postupne pridávať jedlá.

lula313
22. aug 2019

Keď ti povedali, že to máš dat von, tak na čo nad tým polemizujes? Keby ti tu ľudia na fóre napísali, že kašli na operaciu, tak nepôjdeš? Žlčníkový záchvaty sú vazna vec. Suseda minule chytil žlčníkový záchvat a myslel si, že umrie, od ukrutnej bolesti sa váľal na ulici a “čakal” na sanitku. Neviem, či chceš niečo podobne zazit aj ty.. dnes sa robia tieto operacie laparoskopický, podstúp ju, kým si mlada a zdrava

tagon
22. aug 2019

Ahoj..mne sa po tehotenstvach spravili kamene co som zistila az po kolikach a naslednych vysetreniach.. A hned ma sikovali na operaciu.. Prvy zachvat som mala na vianoce a 5.marca som uz mala aj po operacii.. Ide to von lparoskopicky.. Mna na druhy den po operacii pustili domov.. Da sa to v pohode zvladnut.. Jasne ze taky tyzden ta vsetko boli.. Stonas, jajkas..ja mam male deti tak som nemohla ani na ruky brat a tak.. Ale po tyzdni od operacie som uz ani nevedela ze mi nieco robili.. Mesiac treba dodrziavat taku prisnejsiu dietu ale potom uz postupne zaradovat vsetky potraviny. Na tvojom mieste by som to neodkladala.. Moze ti to zapalit aj pankreas.. A to je uz potom cele zle... Tak len pekne sup do toho a budes mat pokoj.

hennyinnsbruck
22. aug 2019

Súhlas s @lula313
Ja som mala OP asi pred 12 rokmi, jem všetko ako predtým, ani neviem ze nemám žlčník - samozrejme to nemá každý tak, ale určite von s tým 😉😉 nič hrozné to není ☺️

hettinka
22. aug 2019

@romana160 chod na operáciu, kým máš len takéto problémy.

jaruska18
22. aug 2019

Určite choď na operáciu. Mňa zlcove kamene trápili cca rok. Začalo to v tehotenstve, najskôr záchvat raz za 2 mesiace, potom už 2x za mesiac, pri konci jeden skončil, druhý začal...na pohotovosti som bola takmer každý deň, no vždy som podpísala papier že idem domov, kvôli dcérke. Vtedy mala pol roka. Až som dostala môj posledný záchvat, trval 36 hodín, ja som už nevedela čo so sebou. Ozltli mi oči..išla som na pohotovosť do nemocnice, a skončila som na Jiske...akútna pankreatitida, vyvolal ju žlčník...naozaj sa nemáš čoho báť, mne robili laparoskopiu...po operácii som išla na tretí deň domov, o týždeň som fungovala ako predtým 🙂 držím palce 🙂

jaruska18
22. aug 2019

A teda, dosla som za 5 min 12, ako dr povedal vraj som išla hrobárovi z lopaty..nechcem ťa strašiť, a teda tiež som to oddalovala až som skoro na to doplatila

romana160
autor
22. aug 2019

No viete ja som sa dozvedela aj že pri žlč.kameňoch dávajú von celý žlčník.A vraj tie kemene sa môžu po čase tvoriť znovu.čo je na tomto pravdy?

hennyinnsbruck
22. aug 2019

@romana160 samozrejme ze výberu celý žlčník inak sa to nedá.. Tuším ladvinove ci jaké kamene sa dajú rozpustiť ale zlcnikove nie (ak sa mýlim opravte ma)
S tým ci sa nové tvoria neporadím ale mne sa nič nevytvorilo... Zatial..

3009
22. aug 2019

@romana160 samozrejme, že žlčové kamene sa môžu tvoriť znova v žlčových cestách, ale to neovplyvníš.

romana160
autor
22. aug 2019

No tak zrejme ma tá operácia neminie.čo už.. Dakujem vám pekne za odpovede .🙂

stanulik33
22. aug 2019

So mnou bola na izbe pani, ktorá mala problém s pankreasom a to nikomu neprajem, oproti tomu je vybratie žlčníka prechádzka ružovou záhradou. Nie je sa čoho báť.

haanovajana
23. aug 2019

@romana160 bola som pred 2 mesiacmi,som rada ze som bola.Tiez som sa bala a odkladala to,ale pri tych bolestiach co som mavala uz sa to nedalo vydrzar,tak som musela.Takze chod,nie je to nic strasne.Dietu som drzala 2-3 tyzdne.

rainbow82
23. aug 2019

No moja pekná len ich daj pekne von niet sa čoho báť tu ide o tvoje zdravie.Ja som bola na 29 rokoch.A čakala som na operáciu asi 3 mesiace.Ked ma chytili záchvaty a bolesti to bol koniec.Este som mala rocne dieťa popritom.Nie je to sranda vazne.

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
23. aug 2019

@romana160 ...tiez som odkladala, jedla pestrec mariansky, drzala dietu a nakoniec som sa uz nemohla ani vody napit aby nebol problem...az kym mi doslova neslo o zivot, a tyzden som v nemocke bola bez jedla a pitia len na infuziach aby mi klesli niekolkonasobne prekrocene "parametre" a mohli ma vobec operovat. Pod zlcnikom uz bol zapal, a mala som nespocitatelne mnozstvo malych kamienkov. Operacia laparoskopicky, uplne v pohode, uz je to 7r a nemam ziadne problemy. Keby som vedela ze to bude take jednoduche tak idem na operaciu ovela skor. Za seba radim ist cim skor.

simonazh
29. máj 2022

@mpravda dobrý deň mám.ist na operáciu žlčníka a idú mi vyberať celý zlcnik kvôli kameňom..ale bolesti mám také mierne iba ľavom boku čo mi poradiť ísť či neísť na operaciuu?ďakujem za infoo

jaruska18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka1523
19. jún 2023

Ja som mesiac po operácii a žiadne problémy už nemám

fialka1523
19. jún 2023

@simonazh určite choďte

lucia0211
19. jún 2023

@fialka1523 ahoj.. prosím ťa, mňa v stredu čaká operácia.. laparoskopicky..mala si veľké bolesti po prebudení sa z narkózy?A hneď sa ťa pokúsili aj postaviť na nohy?Ja mám panický strach že mi bude trebať ísť na wc a oni mi budú dávať podložnu misu🙈a aj kojím,tak neviem ako to budem vedieť riešiť s odsávanim mliečka..

fialka1523
23. jún 2023

@lucia0211 prepáč že píšem neskoro nechodím tu často
Nič ma nebolelo až na druhý deň má postavili na nohy a už som chodila
Pokiaľ kojis je ideálne si kúpiť umelé mliečko pre dieťatko
Keď ti bude treba na toaletu radšej volať sestričku nech ti pomôže vstať s postele

895526
26. mar 2024

@fialka1523 ahoj prosím ta kde ta operovali ? Ďakujem

fialka1523
17. júl 2024

@895526 prešov

fialka1523
17. júl 2024

@lucia0211 nebojte sa zvládli ste to určite

lucia0211
18. júl 2024

@fialka1523 ja už mám rok po operácii zlcnika 🙂 a áno zvládla … jeden den ma operovali a na druhý som našťastie išla domov 🙏