Isoprinosine a žlčníkové kamene

chiara996
24. jan 2022

Ahojte, pekne vas prosim o radu. Prave sa doma liecim na covid. Doktor mi predpisal atb, ja som ho poprosila este o isoprinosine, hoci vraj nie je moc za tento typ liecby, ale nakoniec sa nechal ukecat. Hradila som si ho sama a veru stal bezmala 30 €. A po precitani letaka som s hrôzou zistila, ze sa odporucaju o jeho uzivani poradit s lekarom, ak ma pacient zlcnikove kamene 😟 Ja mam. Nespôsobuju mi ziadne problemy (zatial), ale mam dilemu - brat ci nebrat? Neodvazim sa dr. volat. Co by ste robili na mojom mieste??

oliviabb
24. jan 2022

@chiara996 Skus zavolat lekarovi alebo sa aspon opytat v lekarni. Isoprinosine aj na recept sa doplaca cca 25e. Brala som ho tiez, no kedze sa vela doplaca, moja lekarka mi uz predpisuje nahradu Inomed. Ten sa na predpis doplaca do cca 5e

janinah
24. jan 2022

Brala by som...

fiona203
25. jan 2022

@chiara996 pri isoprinosine treba dať pozor na hladinu kyseliny močovej, dnu a možné kamene v obličkách. O kameňoch v žlčníku v spc v adc databáze nie je zmienka.

lagunka0000
25. jan 2022

@chiara996 ja mám kamene a brala som tiež isoprinosin, moja dr vie že mám kamene