Išli by ste do liečby rakoviny s 10 - 20% prežitím 5-ročného života?

9. sep 2023

Rakovina močového mechúra, 37 ročná žena... Metastázy na: LU, pľúcach na stavci. Mám na výber... Buď pôjdem na chemo a budem sa liečiť ( bez chemo mi ostáva rok podľa lekára ) s chemo nevedia ako liečba zareaguje, alebo vyskúšam Gersonovú metódu... pitie štiav a uvidím čo sa bude diať... alebo neviem...

maranta_leuconeura
9. sep 2023

Pitie stiav ta nezachrani. Chces zit? Chces to aspon skusit? Zvolila by som si liecbu za kazdych okolnosti. Onkologovia vedia co robia, mozu ti predlzit zivot alebo ta aspon udrzat dlhsie v dobrom zdravotnom stave s minimom bolesti a diskonfortu.

taktotedanie
9. sep 2023

Co sa bude diat? Nic.. prognoza ako keby ste sa neliecili..

janinah
9. sep 2023

Išla by som d o liečby pod vedenim lekárov a nestrácala čas alternatívnou " liečbou ".Mam dosť poznatkov z okolia,že stavy nepomáhajú a stratil sa drahocenný čas.a potom už bolo neskoro.

autor
9. sep 2023

@janinah Poznáte niekoho na paliatívnej chemoterapii kto sa uzdravil? Alebo žil dlhšie?

autor
9. sep 2023

@maranta_leuconeura Nikto sa nevyjadril, o koľko mi môžu život predĺžiť... toho sa obávam...

taktotedanie
9. sep 2023

Aj keby to bolo o rok ci polrok, podla mna ten cas s rodinou za ro stoji
Z paliativnej chemoterapie sa neuzdravuje

luccija
9. sep 2023

Ísť na chemo

ariannazara
9. sep 2023

@bubena ona to skúšala. Nakoniec zomrela

beata_k
9. sep 2023

Neches kombinovat? Chemoterapia a stava popritom?

igiana
9. sep 2023

Urcite chemoterapiu. A biologicku liecbu ti neodporucili?
Ved popri chemo mozes uzivat vsetko mozne šťavy, vitaminy, zmena stravy.
Bez chemo to ide rapidne rychlo dolu 😔. Moja svokra isla neskoro k lekarovi a uz nic jej nedali. Vela vytrpela a rychlo odisla 😔

autor
9. sep 2023

@taktotedanie Povedal mi lekár, že je nízke percento ale je.. vraj zmenšuje nádory.

janinah
9. sep 2023

Dnes máme veľmi dobre onko lieky,určite to nevzdávajte.

autor
9. sep 2023

@igiana Musela by som si ju platiť, vraj najskôr chemo a potom biologickú liečbu...

autor
9. sep 2023

@janinah Veď to... psychika robí svoje..

autor
9. sep 2023

@beata_k Áno, to plánujem ale vraj to vtedy nemá zmysel..

taktotedanie
9. sep 2023

Ano ale to nezaruci vyliecenie
A tie stavy nic take sa nesmie pocas liecby ak to nemate odobrene onkologom

igiana
9. sep 2023

Ano biologicka liecba sa plati, ale vzdy sa najdu dobri ludia, ktori pomozu, zaklada sa ucet na ktori sa ti vyzbieraju, uz nie raz sme tak niekomu pomahali.

igiana
9. sep 2023

Ja viem ze je to tazke ale bojuj. Uz velakrat lekari nedavali sancu a ludia sa z toho dostali, alebo zili ovela dlhsie.

autor
9. sep 2023

@igiana Lekár mi spomínal, že môžem toto urobiť, ale že on by najskôr dal chemo a potom biologicku... Tá psychika keby nebola taká labilná.. ale musím sa dať dokopy, teraz chodím len na ožiare a pritom plačem... Niekedy si poviem, že som hlúpa a naivná... že je to posledné štádium s metastázami, že si dávam nejaké nádeje..

autor
9. sep 2023

@taktotedanie To mám, on je celkom za alternatívu..

anita6666
9. sep 2023

Neliečila by som sa už....

zuzap33
9. sep 2023

Mam mety od roku 2019. Pisem, cize som.
@taktotedanie mate pravdu. Nemozem napriklad lubovnik, grepy a pod. Biju sa s liecbou. Nikdy by som sa nespoliehala na nejakych liecitelov, stavy a cary-fuky. Verim svojej osetrujucej onko

zuzap33
9. sep 2023

@anita6666 lahko hovorit za druhych. Keby si bola chora, vravela by si inac

anita6666
9. sep 2023

@zuzap33 ja píšem za seba. Som realista.

drahomirrra
9. sep 2023

Autorka, bojuj. Vzdy je nadej. VZDY.

igiana
9. sep 2023

Ano je to velmi tazke prijat, je to sok, clovek prechadza roznymi fazami, hnevom, zufalstvom, lutostou, az kym sa s tym ako tak nezmieri a zacne bud bojovat alebo to vzda. Budem sa modlit za teba, nevzdavaj sa

luccija
9. sep 2023

Navštevujes aj psychiatra, psychológa?
To si ty čo si tu písala, že máš nádor na krížoch a čaká Ta biopsia?veľmi držím palce

kafedame
9. sep 2023

Prajem ti veľa síl a posielam pozitívnu energiu💗
Môžem sa opýtať,ako ti to zistili? Mala si nejaké ťažkosti?

igiana
9. sep 2023

Mas niekoho blizkeho kto ti je oporou?

autor
9. sep 2023

@igiana Mám rodinu, priateľa... ale cítim sa v tom aj tak sama,,,