Invisaligne

7. máj 2022

Tie čo ste mali invisaligne, šli by ste do toho znova? Obávam sa nosenia dlahy už do konca života, že by to bolo príliš obmedzujúce. Ako to máte vy? Ďakujem

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
7. máj 2022

Tie dlahy sa nenosia stále, sú len na noc, niekoľkokrát do týždňa ... nezdá sa mi to obmedzujúce.

autor
7. máj 2022

@patka06 áno viem že iba na noc. No vraj sa ničia a treba kupovať stále nové a vraj keď ich pár dní nemáš, tak zuby sa posúvajú späť.

patka06
7. máj 2022

za pár dní sa zuby neposunú .... dcére lekárka povedala, že by ich nosila cca raz do týždňa na noc, ešte nie je v tomto štádiu, zatiaľ má dlahy denne
Opotrebovávajú sa, to je jasné .. a treba ich vymieňať

autor
7. máj 2022

@patka06 ja len že to potom vyjde oveľa viac ako počiatočná liečba pár tisíc. No čo už. Na to zvažujem hlavne kvôli tomu, že mám problém s celustnym kĺbom a chcela by som, aby mi v nom prestalo pukať.

patka06
7. máj 2022

Pokiaľ si dobre pamätám, tak retenčné dlahy /30 ks/ sme mali v cene - takže to nejaký ten rok vydrží.
Neviem aká bude cena potom, keď si ich bude musieť dcéra kupovať., nemyslím, že to bude vysoká suma

autor
7. máj 2022

@patka06 aha tak to by bolo super, len ja som dnes pozerala toto video

https://www.youtube.com/watch?v=OHriFHFzjpU

a to ma tak celé trochu zaskočilo

patka06
7. máj 2022

Udržiavacia liečba je po každom aj fixnom strojčeku

autor
7. máj 2022

@patka06 veď hej to viem, len som videla také drotiky z vnútra zubov, to mi prišlo jednoduchšie

patka06
7. máj 2022

Nepoznám detaily tých drôtikov, pretože máme v rodine skúsenosti aj s fixným, preto sme ho dcére nedali.
Mne príde práve obmedzujúce mať drôtiky stále v ústach, navyše tiež ich iste treba meniť a to urobí iba lekár a nie zadarmo

autor
7. máj 2022

@patka06 oki ďakujem 🙂

ecko80
8. máj 2022

Ahoj, nosila som Invisalign rok a 3 mesiace. Teraz mam horne aj dolne zuby podlepene drotikom, to budem mat uz stale. Plus na noc nosim tie udrziavacie dlahy, uz to bude 3 roky. Zo zaciatku som ich nosila kazdu noc, potom postupne som vynechavala jednu noc v tyzdni, teraz si ich davam 2-3 noci tyzdenne, teda stale chodim na kontroly k ortodonticke a ona urcuje co a ako. Co sa posunutia tyka, ja mam napr . taku skusenost, ze som udrziavaciu dlahu nenosila vyse tyzdna, kedze som otehotnela a napinalo ma z nej, ked som ju mala v ustach. No a po tyzdni bolo citit, ze sa zuby trochu posunuli, uz dlaha tlacila. Tie dlahy sa urcite časom opotrebuju, ale zalezi aj od roznych okolnosti, napr. mam zlozvyk - zatinam zuby, a to foliu nici viac. Ja som zatial menila za nove 2krat (nova stoji 35€). Ked mam zhodnotit takto s odstupom casu, urcite by som do toho isla znova. Ani drotiky, ani dlahy ma nijako neobmedzuju. Bolo to drahe ako slak, ale za mna najlepsie minute peniaze.

autor
8. máj 2022

@ecko80 super ďakujem za zhodnotenie 🙂

ladyk001
1. feb 2024

@ecko80 ahoj prosim nevieš mi vysvetliť načo je potom ten drôtik ked aj tak sa zuby posunu a je treba nosiť retenčne dlahy? dakujem