Invisalign verzus fixný strojcek

kinapoka
20. jún 2023

Aký máte názor na invisalign strojček. Je rovnako účinný alebo účinnejší ako fixný strojček? Vyriešil niekomu invisalign problém, ktorý sa už fixným strojčekom nedal vyriešiť?

motolica
20. jún 2023

@kinapoka ja mám invisalign a funguje a mala som mega krivé zuby, poprekladane jeden cez druhý + zlý zhryz ,celé vrchné zuby sa mi posúvajú ,aby boli zarovno spodnymi. Fixný strojček som mať nemohla kvôli alergiam,ale ani som nad ním neuvažovala 🙂

kaktusik007
20. jún 2023

@kinapoka je to taky isty zubny strojcek, ako fixny. Akurat tym, ze je priehladny, ho nie je vidiet.
Ja som synovi dala klasicky fixny - tento mi prisiel pre neho skor nevyhodny. Ale to nema nic so strojcekom ako takym, to je osobnost syna - je roztrzity, pri obede by si ho vybral a niekde zabudol. Fix zabudnut nema ako 🙂

kinapoka
autor
20. jún 2023

@kaktusik007 Čo som čítala recenzie iných ľudí, tak invisalign im pomohol viac ako fixný. Očividne nejaký rozdiel medzi nimi je.

kaktusik007
20. jún 2023

@kinapoka zalezi od kvality zubara - a teda od kvality materialov, ktore pouziva. Synov zubar mi povedal na rovinu, ze u neho stoji fixny takmer podobne peniaze ako neviditelny - pretoze odmieta pouzivat menej kvalitne materialy. A ano, cena fixu u neho je vyssia ako su ceny fixov v okoli. Takze si najdi zubara, ktory pouziva kvalitne materialy. A takyto zubar Ti presne povie vsetko - aj uskalia neviditelneho strojceka, aj nevyhody fixu. A je potom na tebe, ako sa v konecnom dosledku rozhodnes.

patka06
20. jún 2023

Dcéra mala Invisalign cca 2,5 roka, fixný sme jednoznačne odmietli kvôli zlým skúsenostiam v rodine.
Obe sme boli spokojné, výsledky sme videli už po mesiaci nosenia dláh
Boli sme aj na konzultácii k fixnému, trhali by jej zuby - pri Invisalign sa zuby upravili aj bez trhania.

kinapoka
autor
20. jún 2023

@kaktusik007 Už 7 rokov mám fixný strojček, ale vôbec nie som spokojná preto ma zaujíma, či invisalign je účinnejší ako fixný, a teda môj problém vyrieši alebo sa mám ďalej trápiť s fixným strojčekom, prípadne sa zmieriť so zubami, aké mám.

kaktusik007
20. jún 2023

@kinapoka ak mas sedem rokov fix a nepomohol - zmen zubara.

patka06
20. jún 2023

@kinapoka 7 rokov?? to je stráášne veľa, v čom je problém? Vidíš nejaké zlepšenie
Určite by som konzultovala s iným lekárom

maminkadeticiek
20. jún 2023

Mam invisalign.Zatial velka spokojnost,zuby sa citelne rovnaju.

kinapoka
autor
20. jún 2023

@kaktusik007 Skúšala som to, ale žiaden zubár ma zobrať nechce. Ak áno, tak by som si musela dať strojček dole a urobiť si nový fixný strojček.

kaktusik007
20. jún 2023

@kinapoka vies, u teba je problem asi v tom, kto ti ten strijcek dal. 7 rokov je sialenstvo.

patka06
20. jún 2023

@kinapoka Pokojne ho daj dole, keď za 7 rokov nie je chrup v poriadku, máš ho úplne zbytočne.
Potom choď na konzultáciu k inému lekárovi - nevzdávala by som to, len preto,že si natrafila na neschopného lekára.
Inak obdivujem tvoju trpezlivosť, ja by som vydržala max. rok

motolica
21. jún 2023

@kaktusik007 inak presne pre toto idem dať dcére tiež fixný,lebo invisalign by podľa mňa do týždňa stratila 🙈🙉

patka06
21. jún 2023

@motolica Koľko rokov má dcéra? Len preto, že jej nedôverujem, by som ju fixným netrápila. Ono ak by náhodou aj dlahu stratila, má ďaľšie v liečbe normálne pokračuje.

kik2022
21. jún 2023

@motolica Tých strojcekov je tam viac. Čiže ak jeden stratí, dá si nový. Ja si mením raz za týždeň, niekto raz za 2 týždne.

kik2022
21. jún 2023

@kinapoka Fixný strojček by som si nikdy nedala, lebo by mi doškrábal ďasná, podnebie a neviem čo všetko. Ešte aj viacej bolí a je nepekný na zuboch. Dala som si v 24 Invisalign.

barbora19911
21. jún 2023

@kinapoka ja som mala takisto šialené krivé zuby jeden cez druhý predkus strašný ako upír 🤣🤣...jeden krát som mala strojček od 9 do 15 rokov krásne mi to všetko vyrovnalo aj hore aj dole ale bol to brutál šialene má všetko bolelo skoro som si ho vytrhla ..teraz po 6 rokoch sa mi zuby začali zase krivit ísť ako keby do seba a hrozila by mi operácia tak som zvážila zase strojček a tam kde som chodila má nezobrali lebo to robí Ukrajinka a je najlacnejšia kazdy ku nej chodí tak som išla podľa recenzií na nete vybrala som si inú kliniku a som oveľa spokojnejšia nič ma nebolí strašne som sa bála že či to nebude také isté bolestivé ale vôbec !! Takže naozaj veľmi záleží od toho koho si vyberieš

kinapoka
autor
21. jún 2023

@barbora19911 Prvýkrát aj teraz máš fixný strojček alebo invisalign?

motolica
21. jún 2023

@kik2022 ja nosím invisalign,už skoro rok a pol,viem ako to funguje, mám 88 dlah 🙂 ale ja teda nemám z rovnakej dlahy viac kusov,to znamená,ze ak by som stratila dlahu,tak nová mi nesadne ,možno niekomu áno,keď nemá tak krivé zuby,ale ja som mala mega krivé,čiže stačí,že by som si chcela dať skôr o deň novú dlahu a ja ju nenarvem na seba 😃😃 a teda ja čo týždeň,to niekde hľadám dlahy,našťastie vzdy som nasla 😅som v tomto otrasná a moje dieťa je po mne ,takže jej by som v budúcnosti skôr dala fixný 🙂

motolica
21. jún 2023

@patka06 ona je ešte malá na strojček,zatiaľ chodíme len na kontroly,ale už teraz nám ortodontista povedal,že bude mať strojček ,už teraz má krivé zuby.....ja nosím invisalign už vyše rok a pol a ono to nie je tak,že stratím dlahu a dám si novú....teda možno keď niekto nemá až tak krivé zuby,tak sa to dá,ale mne stačí,že by som si chcela dať o deň skôr novú dlahu a ja ju nenarvem,nesadne mi úplne presne a to sa nemá dávať tak....dlaha musí presne sedieť,aby ten pohyb zubov bol správny,takže ak by sa mi stalo,že stratím dlahu,musím si dať predchádzajúcu,ísť k zubárovi a vyrobia mi tie,čo som stratila a to trvá dlho,ale vravím,to je asi aj tým,že som mala mega krivé zuby a posun zubov bol výrazný 🤷.

patka06
21. jún 2023

@motolica dlahy nie sú rovnaké - ale nasledujúca sadne aj skôr, len viac cítiš tlak - mám to na dcére overené, rozdiely na dlahách sú veľmi maličké - keďže meníš po týždni.

motolica
21. jún 2023

@patka06 a teda zabudla som napísať,za ona vyslovene chce fixný,lebo sa jej to páči😃.

patka06
21. jún 2023

@motolica no ak chce nech skúsi - moja ho naopak vyslovene nechcela a ja som s ňou veľmi rada súhlaasila

motolica
21. jún 2023

@patka06 ja to mám odskusane teda len na sebe, mne nesadnú skôr dlahy a môžem sa aj na hlavu postaviť ,musím ich mať minimálne 8-9 dní,ale teda neviem ako tvoja dcéra,ale ja nosím ešte aj gumičky na oboch stranách na posun zhryzu🙉🙉ale ja konkrétne by som nemenila,ja som s invisalign nadmieru spokojná. Dcéra vidí,že v škole majú fixné a je to asi pre ňu cool neviem,veď ona si povie ,ako bude chcieť 🙂

klaudialetuska
4. mar 2024

@maminkadeticiek mam pár otázok napíšete mi klaudiaivanova24@gmail.com

klaudialetuska
4. mar 2024

@kinapoka mám par otázok, mohla by som súkromne napísať klaudiaivanova24@gmail.com

majuskaemka
5. jún 2024

@motolica ahoj, prosim ta môžem sa spytat, ako je to s gumickami na neviditelnom strojčeku?? to mas stale počas dňa? nevadi ti to pri rozpravani? bo uvazujem nad nim pre 12 rocnu dceru a teda zaujima ma, ci by jej to v skole nevadilo, tie gumicky,,,bo tiez by ich asi musela casom mat,,,keďze jej treba urobit plac o dost,,, dakujem

motolica
5. jún 2024

@majuskaemka áno,mám ich počas celého dňa aj v noci ...mne to konkrétne nevadí ,ja ich mám na trojke a šestke zube a idú mi zvnútra von tie gumičky,čiže mi to ani moc nevidno ,ibaže moc otvorím ústa ....to všetko záleží na ktoré zuby dcérke zachytia tie gombíky a o tie gombíky bude naťahovať gumicky ....prvé dni ma veľmi blížili tie vonkajšie,lebo oni sú také ostré a škrelo mi to vnútro úst,na to existuje vosk ,super vec...
Blbé je to,že keď ideš jesť,tak si to proste musíš dávať všetko von a potom späť,čiže hygiena rúk by mala byť zvýšená,čo nie vždy sa úplne dá ,keď sme niekde vyslovene vonku alebo čo ja viem na túre....
Ale takto v škole ja myslím,že si zvykne 🙂

majuskaemka
6. jún 2024

@motolica dakujem veľmi pekne za objasnenie, priznam sa ze tohto neviditelneho sa bojim,,,,pre deti mi pride taky vseobecnejsi ten kovovy,,,ale s tym nam povedali, ze to bude nadlho, a s tymto tak rok az rok a pol,,,,tak by som jej chcela skratit to utrpenie o polovicu ak to ide ....len preto uvazujeme nad tymto

motolica
6. jún 2024

@majuskaemka ja by som dala deťom klasický drôtikový,aj dcére taký idem dať....lebo sama viem aká som a x-krát sa mi stalo,že som ho niekde nechala,stratila atď tým,že je vyberateľný a potom mi dlahy nesedeli a tak...ak je dieťa zodpovedne,tak asi ok,ale ja som motko,moje dieťa tiež ,tak nejdem riskovať 😁 čo sa týka dĺžky ,je to rovnaké ,len ho musí fakt nosiť a to sa tiež nedá vždy ustriehnuť v tej škole. Mne to príde jednoduchšie pre deti dať drôtikový, asi je to trošku bolestivejšie zo začiatku ten kov v ústach ....napríklad moja chce vyslovene drôtikový,lebo je to cool proste 😁