Invisalign strojček

14. jún 2022

Ahojte, podstupili ste niektorá vyrovnanie zubov týmto neviditelnym strojcekom? uvažujem o ňom ale mám obavy z trhania osmičiek. 2 už mam vonku ale ďalšie dve ešte vnútri v ďasne. Nevyšli von. Išli ste niektorá do vyrovnania zubov aj napriek tomu že ste si nechali osmičky? vďaka

nikolasmahajcikova
14. jún 2022

Ahoj, áno ja ho mám a som s ním veľmi spokojná a išla by som doňho znova a znova..

nika_val
14. jún 2022

Ja nad ním tiež uvažujem ale mne povedali že ho môžu dat len ak mi vytrhnu osmičky (tiež ich mam pod dasnom ešte ale rastu tak krivo že tlačia na ostatne zuby preto potrebujem strojček)
A že ked mi nebyberu 8 je mi zbytocne davat si ho
Takže zatial čakam..lebo este nemozem si dat trhať tie 8

katarinkamt
14. jún 2022

Ahoj, dcérka ho ma a sme veľmi spokojní. Ak nerieši cenu, potom určite tento typ.

ecko80
14. jún 2022

Ahoj, mala som Invisalign, zuby som mala velmi natesno, bolo treba trhat. Ortodonticka ale osmicky nechala a trhali mi stvorky, vobec ani nespomenula osmicky a ich trhanie.

kika52621
14. jún 2022

Ja som si dala vytrhnúť osmičky keď som nosila strojček práve pre to že som sa bála, že keď strojček prestanem nosiť zuby sa vykrivia lebo osmičky budú tlačiť a odporučila mi to aj doktorka mala som ich obe v dasne takže mi ich trhali pod narkozou podstúpila by som to opäť.

patka06
14. jún 2022

Dcéra ho má už 1,5 roka, maximálna spokojnosť. Osmičky vonku zatiaľ nemá, teraz čakáme na výsledky RTG, ako je na tom, či ich bude nutné chirurgicky odstrániť

tamvtme
14. jún 2022

ja ho momentalne nosim 3. tyzden, osmicku mam len jednu a vyrastenu vonku (3 mi trhali uz davnejsie) a nechali mi ju, ze netreba dat von,....zuby mam na tesno ale ze na hranici potreby trhat, takze zatial sa nic netrha a uvidime, ako to pojde 🙂

dashenka426
14. jún 2022

Baby kde ste si dali robiť strojček a koľko vas vyšiel? ďakujem

patka06
14. jún 2022

@dashenka426 Invisalign Junior - 14 ročná Zlaté Moravce, 3 000 Eur, platilo sa postupne 500 + 1000 + 1500
V tom je komplet všetko Skeny chrupu, RTG ak je potrebné, všetky dlahy, retenčné dlahy aj kontroly

ecko80
14. jún 2022

@dashenka426 V Trnave, ako dospelá, vyšiel 3800€.

valeria_h
14. jún 2022

Baby a napraví to aj predkus?

patka06
14. jún 2022

@valeria_h áno,

valeria_h
14. jún 2022

@patka06 A je aj treba trhať nejaké zuby?

patka06
14. jún 2022

@valeria_h je to individuálne - musí posúdiť lekár podľa stavu chrupu

ecko80
14. jún 2022

@valeria_h Urcite napravi, mne bolo nutne trhat, vytrhli stvorky (mala som zuby velmi natesno). Ako pise patka06, je to velmi individualne, rozhoduje o tom celustny ortoped na zaklade roznych faktorov.

dashenka426
15. jún 2022

@ecko80 a viete mi napísať ktorý celustny vam robil strojček?hľadám v okolí Ba ale tie ceny čo za to pýtajú ☹(

ecko80
15. jún 2022

@dashenka426 Chodim k dr. Križanovej Barbore. Ja som strojcek riesila v r. 2018, teraz moze byt ta cena uz vyššia.

dashenka426
17. jún 2022

@ecko80 ďakujem krásne

cherry_cherry
17. jún 2022

Ano, mne nechali horne osmicky. Dokonca boli este napomocne, lebo pomohli zuby viac vytlacit von. Spodne mi nikdy nenarastli 🤷‍♀️ takze tam nebolo co riesit. Ale to je velmi individualne, ci bude/nebude traba trhat zuby, to je na posudeni celustneho ortopeda. Za mna len, ze invisalign je perfektna vec. Len to treba naozaj svedomito nosit a vysledky su super.

lenka19791
22. jan 2023

Ahojte. Mne sa po pol roku nosenia strojčeka začala kyvat trošičku Dolná jednotka. Celkom ma to vyľakalo ...Je to ok? Čo si myslíte? Ďakujem

tamvtme
22. jan 2023

@lenka19791 ano,ked je zub v pohybe, je normalne, zeje tricha uvolneny....on sa zas usadi, ked doputuje na miesto, kde ma byt

lenka19791
22. jan 2023

@tamvtme aj vám sa to stalo? Bozinku ja som taká z toho vylakana.😥

tamvtme
22. jan 2023

@lenka19791 ano, tiez sa mi chvilu kyval spodny predny zub....ale ja som.si uz prestala sledovat zuby tak detailne, lebo uz som bola na prasky z kazdej objavenej prasklinky, z kazdeho pocitu, ze sa zub mierne kyve atd atd ...do toho pomaly kazdu noc zle sny o vylamanych zuboch...😅

lenka19791
23. jan 2023

@tamvtme
@tamvtme a po akom čase cca sa to upravilo? Nevadilo že si si dávala stále dlahy hore dole?

tamvtme
23. jan 2023

@lenka19791 par dni, ale mne ale mne sa nekyval nijak vyrazne, len troska, ked som skusila prstom....

lenka19791
23. jan 2023

@tamvtme presne, aj mne tak... nekýve sa mi viditeľne ani keď sa opriem doňho jazykom... vidím to keď si idem medzizubnou kefkou pomedzi zuby, vtedy vidím že je uvolnený ... celkovo ma stále po výmene nových dláh bolia zuby prvé dva-tri dni a mám ich citlivejšie. Potom už OK. Tak uvidíme no. Snáď to nebude nič vážne. Ďakujem

tamvtme
23. jan 2023

@lenka19791 neboj , ved ten zub sa musi uvolnit, aby sa posunul

patkak
18. máj 2023

Ahojte prosim dal si niekto robit invisalign v BA alebo trnava u Family dental care? Dakujem

madymax
18. máj 2023

@patkak Ahoj. Ja som si dávala v Trnave cez FDC. V marci som začala liečbu.

patkak
18. máj 2023

@madymax ahoj a spokojna? vsetko ide podla predstav? ja by som mala ist do BA aj ked som
zvazovala trnavu povedali ze kontrolymozem tam absolvovat neviem ako sa rozhodnut