Invisalign - skúsenosti, rady

14. nov 2022

Ahojte už dlhšie sa zamýšľam nad liečbou invisalign a preto mám pár otázok, je možné že strojček posunie zuby na miesto chýbajúceho zuba? Totižto chýba mi v hornom rade 6ka na každej strane. Alebo bude nutné dať implantáty? A ďalšia moja otázka je možné dať strojček iba na jedno zuboradie? Lebo spodné zuby mám ukážkové len tie vrchné teda nespolupracujú :D ... Ste so strojčekom a liečbou spokojné? A cena? Ďakujem

petrana88
14. nov 2022

Ahoj, mám invisalgin 6 mesiacov a som spokojná veľmi, ešte rok ho budem nosiť, ja mám zuby nahusto a krivé takže mne sa všetko posúva dozadu, od zadných stoličiek sme začínali. Najlepšie je zájsť na úvodnú konzultáciu, tam mi povedali približnú dĺžku liečby (podľa stavu zubov) a následne aj cenu, keďže tá sa odvíja od dĺžky liečby (počet dláh). Vo väčšine prípadov sa dávajú aj horné aj dolné dlahy kvôli následnej zmene zhryzu. Ja mám aktuálne 51 dláh, cena bola 4000€, v troch splátkach. Mne ale museli zuby múdrosti vytrhnúť aby bol priestor na posun

patka06
14. nov 2022

Či posunie dokáže posúdiť len lekár pri konzultácii, ale myslím, že to možné je.
Dlahy sa dávajú len na zuboradie, ktoré potrebuje liečbu, je možné dať len hore alebo dole.
Dcéra má Invisalign už 2 roky / práve končí liečbu/, maximálna spokojnosť, neporovnateľne lepší ako fixný.
Cena Invisalign Junior 3000. - eur - závisí od stavu chrupu, počtu dláh - takže je to individuálne

autor
14. nov 2022

@petrana88 fúha a tie osmičky si mala prerezane? Ďakujem krásne za info 🙂

lenka1241
14. nov 2022

Ahoj, ja som sa práve dnes po úvodnej konzultácií objednala na vstupné vyšetrenie. Mám krivé horné zuby a zlý zhryz, takže asi budú musieť ísť von osmičky a dlahy vraj budem mať aj na horných aj dolných zuboch. Cena by mala byť cca 3 tisíc, tak snáď to bude stáť za to 🙂

petrana88
14. nov 2022

áno ja som mala všetky 4 osmičky prerezané úplne 😉 ale určite nebudeš ľutovať, ja som sa 3 roky odhodlávala, špekulovala, predsa len je to investícia a nakoniec mi to aj tak nedalo 🙂

lenka1241
14. nov 2022

@petrana88 a ak sa mozem aj ja spýtat, to trhanie osmiciek nebolo moc bolestive? Vytrhli Ti vsetky? 🙈 a na strojcek si si rychlo zvykla? 🙂

petrana88
14. nov 2022

tri, jednu mi nechali 😂 našťastie sa mi dobre hojili rany, pár dni to bolo také citlivé, bolestivé, tabletky na bolesť som brala tak 3 dni a potom už ok. Po mesiaci som ho už prestala aj vnímať, teraz mi je divné práveže keď ho nemám 😅

ecko80
14. nov 2022

Ahoj, mne pred liecbou Invisalignom trhali horne stvorky a zuby sa pekne poposuvali na to miesto po nich.
To, ci treba dlahy aj na horné aj dolné zuby, rozhoduje ortodontista. Horne zuby sa posuvaju na ine miesto, ako boli predtym a tym padom nemusi sediet zhryz, nemaju svoj "protipol" v dolnom zuboradi. Ale toto vsetko zhodnoti lekar

lenka1241
14. nov 2022

@petrana88 to si ma upokojila, ja sa dost bojim toho trhania 😅 este kym som nad tym strojcekom len rozmyslala, som to brala v pohode, ale ako som sa dnes uz definitivne objednala, tak ma chytil trochu aj stres a panika, ze na co som sa to dala, ci si zvyknem a hlavne ci mi to aj napravi zuby 🤣 a ak sa mozem spytat u akeho zubara ti robili strojcek? 🙂

petrana88
15. nov 2022

@lenka1241 urcite ti napravi, invisalgin dokaze rozne tazke zakrivenia napravit, ja som si uz videla na snimkach aj svoj buduci chrup a ani som ho nespoznala, ja ich mam aj rozne dlhe a aj to ponaprava 👌

jana_a_michal
21. nov 2022

@lenka1241 a kam si to dávate robiť, na akej klinike. Dakujem