Invisalign - prvé pocity

cica8417
18. júl 2024

Ahojte, mam invisalign strojcek druhy den a zatial si neviem zvyknut ... mam hrozny pocit v ustach, neviem ich ani poriadne zavriet a ked ich zavriem tak celu sanku mam ako kon ... stale ako keby mi v ustach nieco prekazalo ... ked si strojcek nasadim naspat po jedeni tak ma to aj dost silno boli, kym si to zase trochu navykne na tu dlahu. Ti, co ste to mali, ako ste to citili? Mali ste podobne problemy/pocity? Prestalo to, zvykli ste si?
Liecbu mam nastavenu na 14 dlah po 10 dni = 140 dni, co sa mi zda celkom malo. Mali ste to niekto takto kratko?

lucka_ke
18. júl 2024

syn má taký strojček, trvalo asi týždeň kým si zvykol, kým sa naučil to vyberať a vkladať, ale potom OK, a dĺžka liečby je individuálna, záleží ktoré zuby a ako sú rastené, on má 22 strojčekov, každý na 7 dní

simi1307
18. júl 2024

@cica8417 ahoj. Rozhodnut sa pre strojcek na zuby znamena rozhodnut sa nieco vydrzat 🙂 Lebo rozhodne to stoji za to. Ano, pocity su uplne normalne, obzvlast druhy den. Tieto pocity ta budu viac menej sprevadzat celu liecbu. Ja som nosila invisalign 365 dni, a este k tomu aj attachmenty s gumickami. Mala som ozaj krive zuby s predhryzom. Zvykala som si dlho, za kazdou vymenou to utiahlo zubky este viac, gumifky mi sposobili narusenie dasien, cim sa mi spravili bolestive afty. O hygiene nehovoriac - vysoka skola dokonaleho cistenia zubov po kazdom jedle, aby pod tym plastom jedlo nehnilo. Suma sumarum - je to neprijemny pocit, ale nie nezvladnutelny, casom si zvyknes, boliet to bude menej a menej. A za ten vysledok to rozhodne stoji. Takze hlavu hore, je to len o nastaveni v hlave - bud sa rozhodnes to vydrzat, alebo nie. A bonusom bol ubytok na vahe. 🙂

vanilkovazmrzka
18. júl 2024

@simi1307 prosim ta kolko € ta vyslo to rocne nosenie strojceka? Kludne mi napis do sukromnej spravy ak nechces tu

reisi
18. júl 2024

Zvykla som si. Mala som komplikovany stav a ozaj s gumickami, trhanim zubov atd to bolo celkom narocne. Asi uplne najhorsie bol prvy mesiac, trosku/ dost mi robil problem s nim sportovat ale nastastie stale plati, ze zvyk je zelezna kosela.

glamorous55
18. júl 2024

Ahoj, ja mám strojček už vyše 1,5roka - u mňa ide o náročnejšiu liečbu, nie len estetický problém. Tiež mám aj gumičky :/ Tiež súhlasím, je to náročné, niekedy to nejde ako má - a liečba sa len predlžuje. Snáď bude výsledok stáť za to.. do konca roka snáď už budem v cieli.

motolica
18. júl 2024

@cica8417 zvykneš si do týždňa,potom ti bude divné,keď ho mať nebudeš 🙂ja ho už mám vyše 2 rokov a je mi ľúto,že v auguste mi ho idú dať dole a to mám aj gumičky 🤣

veklipo
18. júl 2024

Ja som nosila pred 15r klasicky drôtikovy, teraz mam invisalign a to je úplný luxus.

cica8417
autor
19. júl 2024

dakujem za odozvu, ked tak citam aj ine diskusie, mne nemuseli ani trhat zuby, ani gumicky nemam a ide (aspon pre mna) hlavne o estetiku, tak asi sa ozaj nemam na co stazovat 🙂