Invisalign - každodenný problém s gumičkami

any371
21. sep 2021

Ahojte, neviem najst diskusiu ohladom problemu, tak sa rovno opytam. Uz mesiac nosim Invisalign strojcek, lenze mam komplikovany tah gumickami. Na jednu kovovu uchytku na spodnom zadnom zube (neviem ako sa to presne vola) si musim dat 2 gumicky.. jedna smeruje priamo hore a druha smerom hore k prednym zubom. Prirovnala by som ten tah k pismenu V ale to je v podstate jedno. Problem je ten, ze neviem ako si tie gumicky mam upevnit o jednu uchytku. Kazdy den bojujem 10min pred zrkadlom a som na nervy. Mali ste niekto podobny problem? Som len ľavá? alebo ja uz neviem naozaj .,
Dakujem za kazdu odpoved 🙂

luci310
21. sep 2021

@any371 a čo ti teraz mame poradit zázračný postup ako si upevniť gumičky? Alebo nechápem; keby taký bol tak ti to povie rovno zubar alebo sestrička, kto je šikovný ten si to dá za sekundu, kto nie tomu to trvá 10 minút alebo si postupne zvykne

taskataska
21. sep 2021

hmmm. doteraz som bola v tom, ze Invisalign su len dlahy, "protezy"...a tam su aj nejake gumicky?
sorry ze neporadim, Len ma to zaujalo

terkaaa248
21. sep 2021

@any371 nedostala si k tym gumickak taku srandu ktorou si ich zavedies? Taky maly plastovy hacik? Ja som ho mala a lepsie sa mi s nim zavadzali.. aj ked neskor som si ich uz aj prstami vedela nasadit, chcelo to len zvyk

patka06
22. sep 2021

nie je to žiadna veda - chce to len nájsť ten správny grif, pokojne si to natrénuj pred zrkadlom, buď prstami natiahneš gumičku /tak to robí moja dcéra / alebo malým háčikom, mala si ho dostať ku gumičkám

katulastraka
22. sep 2021

A nevies tu jednu gumicku natiahnut do tvaru trojuholnika? Ci vyslovene musis mat dve do pismena V?

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
any371
autor
23. sep 2021

@akrobrab ano presne ., dve gumicky musim o ten kovovy gombik si dat,. mam k tomu aj ten plastovy hacik ., uz som to skusala vselijak a stale mi ta druha ktoru idem dat vystreli., zhora aj z dola no vselijak som to uz skusala., vzdy nad tym travim minuty., problem je ten ze je to zub mudrosti uplne vzadu, na ktorom mam ten kovovy gombik, ., chce to asi len prax a najst spravnu techniku 😶

any371
autor
23. sep 2021

@taskataska vo vacsine pripadov sa musia pouzivat aj gumicky ano ., tiez som bola v tom ze si dam len dlahy a vybavene

any371
autor
23. sep 2021

@terkaaa248 ten kovovy gombik mam uplne vzadu na zube mudrosti ., trosku je to problematicke no., prichytit 2 gumicky o tu srandu mi naozaj trva minuty aj s tym hacikom., akoby boli dost hrube alebo ja neviem 😶😑

any371
autor
23. sep 2021

@luci310 ano potrebujem zazracny postup ako prichytit 2 gumicky o jeden poondeny kovovy gombik na zube mudrosti, ktory je v tramtarii vzadu. Zubarka mi odovzdala Invisalign a o gumickach mi pisala az email pretoze dodatocne zistovala ake tahy musim mat lebo gumicky mam celkovo nosit 3. Kedze som v zahranici, je mi tazko tam naklusat a povedat jej nech mi to ukaze. Pisala som email ci mi s tym poradi, ale neodpisala. Inak by som sa tu nepytala ludi, co s tym MAJU SKUSENOST.
DAKUJEM ZA RADU kazdopadne

luci310
23. sep 2021

@any371 a ako vieš že ja nemám skúsenosť, dr môžeš zavolať a žiadny zázračný spôsob nie je, len šikovnosť a cvik, keby si bola múdra tak to vieš

any371
autor
23. sep 2021

@luci310 nie som nejaka zasrana hlupana ze mi tu budes pisat keby som bola mudra tak to viem., nemusi byt clovek hlupy ak si pyta radu ci je nejaky sposob ako si to tam dam., ak je to len o cviku tak okej, ved staci napisat a nie blbe urazky a drzost. Otrasne nieco. Na 30 rokov som sa rozhodla ist do strojceka a rozhodla som sa pre tento. Nevyspala som sa ani nepamatam., lebo ma to tlaci, reze do dasien, mam to uz mesiac a neviem si zvyknut, zatial to skor vidim na utrpenie ale kedze som za to vyhodila peniaze tak to musim pretrpiet, inak by to vsetko letelo davno von oknom.
Uz som asi naozaj zufala ked si pytam radu na stranke modrykonik... totizto som necakala ze sa tu naozaj najdu ludia premudrety ako ty. Skor som myslela ze si tu ludia navzajom pomahaju bez debilnych reci. Nabuduce si radsej budem pytat asi radu na zahranicnych strankach nez citat take sproste komentare ako pises ty.

luci310
23. sep 2021

@any371 tak dúfam že si sa dozvedela tu zázračnú radu ako si dať gumičky na strojček, múdry človek zavolá doktorovi, múdrejší si tie gumičky dá aj sam tak ako treba keďže žiadna jadrova fyzika to nie je a tvoje strašne utrpenie ma vôbec nezaujíma

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matqa411211
23. sep 2021

@luci310 joj prosimta, chod sa odburit na manzelovi ktory ta nasral a nie na koniku 🙂
+ Az tak ta nezaujima ze jej potrebujes venovat xy komentarov

luci310
23. sep 2021

@matqa411211 :D nie, nikto ma nenasral, akurát ma trocha hrdlo boli, tak to bude možno tým 🙂 ale teda, už som si stokrát hovorila, že to tu nemôžem čítať tieto otázky

any371
autor
23. sep 2021

@akrobrab presne takto to robim ako pises, len je to tam vzadu velmi tesne a blby pristup :D dakujem za odpovede., aspon som sa dozvedela ze je to len o cviku 🙂

any371
autor
23. sep 2021

@luci310 je to naozaj komplikovany tah., jeden mam vzadu na zube mudrosti po vrchny a druhy tah od toho isteho spodneho smerom do predu., je tazko sa tam dostat a este ked mas zahaknut 2 gumicky, no ako neni to sranda :D chcela som tu len vediet ci to mal niekto tiez takto a ci je na to nejaka finta, to je cele. No musim len cvicit ako som sa docitala. Nemusela si mi hned zneprijemnit den. Dufam ze to hrdlo prejde co najskor nech nie si jedovata na ostatnych, ktory si pytaju rady 🙂

unique
23. dec 2021

@any371 tiez mame problem z gumickami. Syn ma Invisalign druhy den, zubarka mu to podla mna musela ukazovat ale on nevie ako to nasadit. Ale nema ziadny kovovy gombik. Za co to vieme potom zahaknut?

any371
autor
23. dec 2021

@unique to len zubarky sa pytat ak si syn nepamata .,

unique
23. dec 2021

@any371 s tým samozrejme ratam ale az po Vianociach. Chcela som len zistiť ci s tým nemá niekto skúsenosti

patka06
23. dec 2021

@unique ak nemá tie kovové gombíky na zuboch, tak skúste podľa tohto videa

https://www.youtube.com/watch?v=mRVRtoFzjI4
mircalla
23. dec 2021

@luci310 Boze, ty si krava. Si tu liecis ubite ego a zlu naladu? Vsak nereaguj.

luci310
24. dec 2021

@mircalla a vidím, že ty sa pekne a inteligentne vyjadruješ, asi budeš blbsia ako ta krava, si na verejnom fóre,ak si nepostrehla, tu sa môže vyjadrit kto chce, keď sa ti nepáči, zalez do súkromnej skupiny

mircalla
24. dec 2021

@luci310 Esteze sa tu z niekoho vysmievas, ale davas tu otazky ako sa pouziva Teams....Vytacaju ta otazky od inych, ale sama toho vela nevies. Nemyslim, ze by sa ti niekto vysmial. Len tolko.

luci310
24. dec 2021

@mircalla bože, ty si strašne zlá:( a ešte aj pozeráš môj profil a vysmievas sa mi, že som chcela ochrániť česť kolegyne:( isto od jeziska nič nedostaneš

mircalla
24. dec 2021

@luci310 Jasne, si drza jak plostica a ked ti to niekto povie sa este hraj na obet. Zakladatelka dala normalnu otazku. Branis cest kolegyne tak, ze niekomu vynadas do hlupych? No i tak sa da.

luci310
24. dec 2021

@mircalla no ty si mi ale dala, večer isto nečakaj žiadny darček 🙂

unique
27. dec 2021

@any371
@patka06
Dakujem Vam. Dnes sme uz boli u zubarky. Ten kovovy gombik o ktory to mal chytit mal vypadnuty a na vrchu su zarezy v tom plaste ale az od dlahy c. 2. Takze chvalabohu vyriesene.

any371
autor
27. dec 2021

@unique super 🙂 mne tak tiez odpadol ten kovovy a 2 attachmenty sa mi odlomili ., je to bezne ako som sa potom dozvedela 😊 kazdy z nas ma rozne tahanie tych gumiciek takze tazko poradit odkial kam sa ma gumicka davat