Intolerancia na laktózu

alofinka
11. júl 2022

Nedávno mi zisteli intoleranciu na laktózu, beriem tie tabletky pred každou mliečnu potravinou, doteraz bolo dobre ale už mi tak nezaberajú, jem dosť mliečneho, naduva ma, boli brucho, asi musím vysadiť úplne mliečne výrobky len neviem co budem potom jesť..

amelia89
11. júl 2022

@alofinka v podstate vsetky mliecne vyrobky sa predavaju aj bezlaktozove alebo rastlinne, to je ozaj najmensi problem toto. Aka je vlasne otazka konkretne ?

alofinka
autor
11. júl 2022

@amelia89 no či mám všetko vysadit

alofinka
autor
11. júl 2022

@alofinka a ktoré potraviny predávajú bez laktózy a kde

guiseppinka
11. júl 2022

@alofinka vsetky a minimalne kamoska pisala, ze kupuje v tescu. Ak jes vela mliecneho, tak sa necuduj, ze ti zle. Okrem toho zalezi aku mas silnu intoleranciu, ake silne tabletky beries. Muz napr ma mega silnu, on si bezne dava 1x 18000 a ked je zmrzlinu alebo nieco, kde je viac mlieka/mascarpone,/tvarohu, tak si dava rovno aj 2... Ale napr niektore bezlaktozove veci mu nerobia dobre tiez... Ideal by bolo vysadit na mesiac mliecne veci uplne a postupne ich zaradovat s tym, ze si budes sledovat stav... A vies sa pohrat aj s tabletkami kolko kedy ake silne...

patusss
11. júl 2022

Je milión bezlaktózových produktov a tabletky nie sú len jeden druh. Skús tieto, asi najsilnejšie na trhu:

https://www.pilulka.sk/laktazan-extra-tbl-9000-...

guiseppinka
11. júl 2022

@patusss 18000 su najsilnejsie

buberova
11. júl 2022

Mne alergologička povedala že nie je dobré tie tabletky jesť každý deň a jesť laktózu.. ale že sú skôr určené príležitostne napríklad na svadbu/oslavu keď si človek chce dopriať.. tak neviem čo je na tom pravdy..

Ale k téme Tesco mám pocit má najlepšie ceny a výber na bezlaktozové syry, mlieko a tak.. 🙂 jogurty sú mi sympatickejšie v Kauflande

kabinka11
11. júl 2022

@alofinka v kauflande kupujem mlieko, tvaroh, maslo, smotanu, jogurty, atď. Majú dokonca viac druhov.

avanka
11. júl 2022

@alofinka určite robíš chybu..aj manžel má LI a kupujem jogurty,tvaroh,smotanu a mlieko bez laktózy,prípadne náhrady mlieka,ako sójové,mandľové,ovsené..určite obmedzil množstvo mliečnych veci,lebo tým,že ješ všetko a myslíš si,že keď si dáš tabletku a všetko bude ok,si akurát tak skodis
V Tesco,Lidl aj v Kauflande majú široký výber,prípadne v Rakúsku..
Teraz by si mala vysadiť aspoň na týždeň mliečne a potom skúšať po 1 a zisťovať,čo ti robí dobre a len..každý toleruje niečo iné,manželovi napr tvaroh nevadi

anavixy
11. júl 2022

prosím ta a to kolko tabletiek denne zjes?? To ti lekar nepovedal ako mas postupovať a co obmedzit? Ani si si nic nehladala na nete? Proste ides tabletky ako lentilky a veselo si papas mliecne vyrobky? V dnesnej kultovej dobe veganstva existuje doslova vsetko bez mlieka. Keby si napisala “neviem za co budem jest” by som pochopila, lebo vsetko stoji ovela viac, ale zrovna “co budem jest” by som sa az tak nebala (ok, asi si treba chvilu zvykat aj na chute) 🙄 a vlastne tebe staci asi aj bezlaktozove, tak tam je to este jednoduchsie

sabina_71
12. júl 2022

@patusss nie sú, DM ma 12000. Mne až tie pomohli a to mám laktozu raz za čas.

sabina_71
12. júl 2022

Načo ješ čo nemáš?? Prejdi sa po obchode, každý jeden reťazec, aspoň väčší má regály plné veci bez laktozy. Neviem načo sa tým nadúvaš 🤦‍♀️

au1994
12. júl 2022

@alofinka všetky mliečne výrobky máš už aj bezlaktózové a je to na nerozoznanie. Priateľ má laktózovú intoleranciu, už varím a máme doma len delakto výrobky a ja sama fakt nevidím rozdiel. Na čo si zaťažuješ pečeň silnými liekmi, keď mliečne výrobky máš čím nahradiť?

guiseppinka
12. júl 2022

@au1994 inak bacha na to pri detoch, lebo ak sa nebudu stretavat s laktozou a nemaju problem, tak intoleranciu mozu potom ziskat...

au1994
12. júl 2022

@guiseppinka priateľ má, deti ešte nemáme. 🙂

kvetinka75
12. júl 2022

a prečo ješ toľko mliečneho? Vysaď všetko mliečne alebo si kupuj bezlaktozové verzie.