Intímny problém

vyplasena
2. okt 2012

Ahojte baby. Ja sa dokazem vystresovat asi pri vsetkom. Teraz sa ale chcem s vami poradit. Je to velmi intimna vec a bojim sa. Asi pred 4-5 dnami ma zacalo svrbiet tam dole - presnejsie hned pri klito**se (neskor to aj celkom slusne zacalo palit). Opuchol mi vnutorny pysk a akoby sa mi tam robili ranky. Neviem ci to ma nieco spolocne, alebo sa mi len opuch trie o spodne pradlo. Aj umyvanie mi robi problem, hocijaky dotyk ma boli - iba tam. A teraz som si nasla pri tom opuchu do radu asi 3 malinke hrcky, alebo vyrazky, neviem to definovat. Co si o tom myslite? Dakujem vam... ☹

buba08
2. okt 2012

ahoj, môže to byt zápal bartoliho žľazy, takze zajtra radšej navštív lekára, hlavne nestresuj, možno to nie je take vážne ako sa obávas. Daj potom vediet ako si dopadla.

joannas
2. okt 2012

@vyplasena a prečo s tim nejdeš k doktorovy ? 😒

vyplasena
autor
2. okt 2012

lebo na tu potvoru som dostala "dni".

sabina1975
2. okt 2012

ja na tvojom mieste zajtra rano som prva u gynekologa moze to byt hocico ale tak isto aj banalita lekar ta vysetri a povie ti presne co to je

sympa1
2. okt 2012

@joannas lebo si tu robi prdel a caka kto bude reagovat

vyplasena
autor
2. okt 2012

@sympa1 Dost mi dalo odvazit sa napisat. Napisala som, ze som "dostala" a vtedy sa gynekologovi nechodi, pokial viem

rora
2. okt 2012

nenos viac tangace, ja sa po dni stravenych v nich z toho dostavam zakazdym asi tyzden 😠 nenormalne ma svrbi koža az take palenie, takze u mna tangace skoncili.. a takysto aj intimne gely! neskutocne palenie mam z nich. ale samozrejme chod na vysetrenie hned ako to bude mozne.

vyplasena
autor
2. okt 2012

Preco by som si mala robit prdel s takouto vecou? Clovek tu nemoze napisat o radu?

joannas
2. okt 2012

@vyplasena t v jeden den si dostala to svrbenye aj svoje dni 😒

terina25
2. okt 2012

@vyplasena vieš, niekto sa pozrie na tvoj profil a vidí,že si sa registrovala dnes.a hneď aj zakladáš takúto tému.Nič v zlom.no v poslednej dobe tu chodia kadejaké deti,ktoré si robia z nás len žarty.človek im chce poradiť, pomocť a nakoniec zistí,že to bolo len nejaké decko,ktoré nevie čo robiť od nudy a preto vypisuje na koníka. takže aj preto takáto reakcia. 😒

jania023
2. okt 2012

@vyplasena Kup si kanesten krem v lekarni a potieraj pokial neprejde ms..hlavne cim menej umyvat lebo to este viac drazdis..takze si daj sprchu max 2x denne nie viac

terina25
2. okt 2012

@vyplasena to,že ťa to štípe može byť aj z toho,že pri malej potrebe si si zle vytrela moč a z toho ťa to može štípať.je to to isté ako keď dieťa má zapareniny. skús sa osprchovať.prípadne urobiť si nejaký kúpeľ s bylinkami - neskúšala si? aj keď máš teraz svoje ,,dni,, tak vyskúšaj aspoň sprchu, možno pomože.Ja napr. keď som mala problémy,tak som chodila spať len v nočnej košeli a dole,,naostro,, A čudovala by si sa,ale pomohlo + aj ten kúpeľ 🙂 a to,že máš svoje dni...Podľa mňa,ak pojdeš na gyndu a povieš jej o svojom probléme,tak ťa určite pozrie.veď teba to nebolí vo vnútri,ale zvonku.veď aj po porode mamičky v porodnici pozerajú zo spodu a tiež krvácajú,tak prečo by sa to nedalo aj teraz? určite by som šla k lekárke,nech sa na to pozrie.

vyplasena
autor
2. okt 2012

a keby si dam tampon a sla by som aj tak? Ked sa nejedna o vnutro, ale o vonkajsok. Ja som bola v auguste na preventivke, robil mi sono, aj stery aj onkoster a vsetko negativne.

vyplasena
autor
2. okt 2012

@terina25 Mna to stipe tak ci tak. Aj sprchovat sa mam problem, lebo aj ten najslabsi dotyk, alebo prud vody musim predychat.

anksunamonka
2. okt 2012

@terina25 ano moze to byt jedna z tych vymyselnikov ktori prepadli nude az natolko ze chodia sem zaplnat konika vymyslenymi hovadinami ale dievca moze mat problem ozajstny tak neodsudzujme ju hned.... aj ked si vymysla tak moznosi nase drahocenne rady inokedy precita zena ktora naozaj bude mat taky problem a rady budu nad zlato 😉

A teraz k problemu. K dokimu sa chodi aj ked mas svoje dni. Mna uz tak vysetrovali a mozno staci mu len opisat problem a hned bude vediet.... len chod. My ta tu nevyliecime 😉

terina25
2. okt 2012

@anksunamonka no, neviem prečo si to adresovala práve mne 😖 Ja som tu nikoho neodsúdila a ani som jej nič ,,nepekné,, nenapísala...

vyplasena
autor
2. okt 2012

@joannas nie v jeden den, ale svrbet zacalo v piatok a dni som dostala v nedelu vecer.

anksunamonka
2. okt 2012

@terina25 nieeeee neber si to osobne 😉 ked si ty o tom napisala tak som dala teba. A som len na mobile. Zle sa mi tu pise 😉 to je cele.....

terina25
2. okt 2012

@anksunamonka v pohode 🙂 len ma to trošku zarazilo,že si to adresovala akurát mne,keď ja som sa jej chcela ešte aj zastať.

zumbadance
2. okt 2012

@vyplasena ahoj.neviem co som mala za problem ale tisz ma tam dole stipala a mala som to opuchnute a pomohla mi kokosova mast 🙂

kveta
2. okt 2012

@vyplasena Moze ist o zapal Bartholinyho zlazy. Chlad to napriklad vychladenou konzervou prilozenou na nohavicky a chod k tej dr. Vysetri Ta aj cez menzes. Tampon radsej neskusaj, mozes medzi tym spuchnut tak, ze ho nevyberies.. No a v horsom pripade moze ist o prve stadium syfilisu.. v takom pripade to do 3 tyzdnov zmizne samo, ale aj tak to treba preliecit..

wewus1234
2. okt 2012

@vyplasena ahoj..,mne sa toto iste urobilo,ked som mala zapal mocovych ciest..ak mas to iste,tak viem aku bolest prezivas..,cikala som len v sprche..a pomozete ti nato len krem,ktory ti predpise doktor..,teda mne len ten pomohol..

dankamat
2. okt 2012

ja som napr. toto isté mala dokonca počas prvého tehu. Mala som celé tehotnstvo problémy s mykózami a potom sa objavil takýto opuch a vyrážky. Bolo to neznesiteľné a nepríjemné. Celé tehotenstvo som nemala ani sex kvôli tomuto. Bola som u Dr. dal mi vnútorné tablety a krém na vonkajšie použitie ale silnejší ako canesten. Až po pôrode mi tieto problémy prestali a odvtedy som nemala (klop klop) ani žiadny výtok ani nič.

anksunamonka
2. okt 2012

@terina25 tak sa uz nehnevaj 😉 ahojky

aduskatt
2. okt 2012

@vyplasena pokial je to opuch a zvacsuje sa, boli a je to na jednej strane, tak tiez predpokladam zapal Bartoliniho zlazy....sup s tym lekarovi a hned...ja som s tym skoncila v nemocke na tyzden

ewca
2. okt 2012

No ja som mala nieco podobne po porode, strasne ma to tam palilo ale akoby na jednom mimeste akoby som tam mala nejaku ranku a to som radsje skoro nic cez den nepila, len aby so neusiela ist na zachod, ledva som chodila, dotknut sa ani nahodou, sprcha bola utrpenie pre mna...mala som zapal v posve a samozrejmeten vytok mi drazdil sliznice...ale bolo to neznesitelne tedy, strasne nieco... skus rosalgin, nie je to drasticke a chod k dr. urcite, to ze mas menzes vobec nevadi

vyplasena
autor
2. okt 2012

Idem lekarovi vo stvrtok, dakujem vam za rady, snad to nebude nic vazne

sashabb
3. okt 2012

@vyplasena
-palenie, štípanie
-opuch
-ranky
-problem sa vôbec osprchovať
-bolesť na dotyk

NEVERÍM !!! nakoľko žiadna normálna žena, by nečakala a nič neriešila skoro týždeň!!! sama píšeš, že to "máš" od piatka a až vo štvrtok sa chystáš??? k dr. a ešte si povieš "snaď to nebude nič važne" to akože vážne nieje??? na čo čakáš? pokiaľ by to bolo takéto ako popisuješ, tak už v piatok si mala byť na pohotovosti 🤐 alebo pri najmenšom skúsiť samoliečbu.

sympa1
3. okt 2012

@sashabb mozno je to chalan ktory sa pri odpovediach odbavuje 😀

lianka2
3. okt 2012

@vyplasena ahoj. Skús si to potierat ichtamolovou mastou. Síce dost smrdí, ale ja som mala raz nieco podobne, nejaku hrcku na pyskoch a toto mi pomohlo. Dostaneš ju v lekárni bez predpisu, neviem či je napísané rovno že ichtamolova alebo je to nejaká iná mast s obsahom ichtamolu. Oni ti uz nieco dajú ked povieš že nieco s ichtamolom potrebuješ 🙂