Injekcia do kolena

13. jún 2023

Dnes mi doktor pichol injekciu do kolena. Ale mi to pichol zle, zjavne netrafil. Cely obsah tekutiny z injekcie mam nad kolenom a boli. Nemôžem ani nohu skrcit. Čo s tým? Na pohotovosť? Alebo sa to vstrebe?
Ďakujem za odpovede

lukbe
13. jún 2023

Myslíš, že je to fakt z injekcie? Čo ti pichol? Nemôže to byť opuchnuté koleno a voda v kolene?

autor
13. jún 2023

@lukbe nie, to nie je infekcia, on netrafil. Voda v kolene to nie je

simsalabim
13. jún 2023

A co ti pichali?

lukbe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukbe
13. jún 2023

Nepíšem o infekcii. Ak myslíš,že to nie je voda,treba ísť na pohotovosť na ortopédiu.

autor
13. jún 2023

@simsalabim nejakú injekciu na S, je to proti artróze

autor
13. jún 2023

@lukbe nie, nie je to voda, je to tá tekutina z injekcie

simsalabim
13. jún 2023

Sinovial. Aj mne to pichaju. Po aplikacii mi spuchnu kolena. Trva to par dni, kym sa rozhybu. Odporuca sa ich chladit prvy den, aby to nespuchlo.

autor
13. jún 2023

@simsalabim och, mne to už pichol doktor asi 4x, ale toto je 1x takáto reakcia. Neviem si ani sadnúť

autor
13. jún 2023

@simsalabim čiže na pohotovosť sa nemusím unuvat ….

simsalabim
13. jún 2023

Neviem, ake to mas. Mne opuchnu vzdy, aj nad aj pod.

aurelia2000
13. jún 2023

@simsalabim Aj Suplasyn je na S 😆

autor
13. jún 2023

@aurelia2000 je to sinovial. Celé koleno opuchnuté

simsalabim
14. jún 2023

@aurelia2000 ok ale myslim, ze najcastejsie sa podava Sinovial, lebo je s ciastocnou uhradou poistovne. Ostatne su za celu sumu. Ale neviem, ako Suplasyn.

lukbe
14. jún 2023

Hmm,pozerala som, sinovial je kyselina hyalurónová, mne ju pichajú tiež,ale nejakú inú,iný názov,nikdy mi po nej koleno neopuchlo.

simsalabim
14. jún 2023

@lukbe asi to je individualne. Mne pichaju roky, rozni lekari, skusala som aj rozne znacky, niektore aj raz tak drahe ako Sinovial. Kolena mi opuchnu vzdy - den po injekciach musim ostat doma, lebo sa mi enda sediet pri pocitaci. Odporucaju kolena chladit po aplikacii, ma to ten opuch zmiernit. Vsimla som si, ze ked lekar picha pomalicky, koleno mi opuchne menej - raz sme skusili taky experiment s dr., do jednoho pichla rychlo, do druheho pomaly. Faktom je, ze po injekcii 2 dni neviem sama vstat z vane a podobne. Proste tie opuchnute kolena nezohnem. Lekari sa tvaria, ze to je normalne a iba odporucaju chladit - mam odskusane, ze to naozaj ten opuch zmierni.

autor
14. jún 2023

Baby, do rana to koleno odouchlo. Ešte cítim na dotyk ale už je to dobre

lukbe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukbe
14. jún 2023

Tak fajn. Asi to záleží od reakcie, spôsobu, šikovnosti, neviem... Mne už roky pichajú kyselinu hyalurónovu, o chvíľku neviem, že som bola na injekciu.

autor
14. jún 2023

@lukbe toto bolo 1x čo má takto pichol

simsalabim
14. jún 2023

@lukbe to je super! Ja si fakt musim planovat, kedy si injekciu dam pichnut. Najradsej poobede, aby som nemusela naspat do prace. Ako tak sa odsoferujem domov a nasledovny den bud dovolenka alebo lezerny home office (nadrobim si pred tym a dorobim potom). Ak vleziem do vane, manzel ma z nej musi po 2 dni vytiahnut.

lukbe
14. jún 2023

@simsalabim och,tak to mi je ľúto. Mňa koleno bolí,ale z vody v kolene,tá injekcia mi pomáha, len teraz riešime tú vodu😕.

pele
2. máj 2024

Dievcata, prosim vas, boli ten vpich a ak ano, ako velmi? Ja som 6 tyzdnov po artroskopii kolena, koleno ma neboli, aj ked nie je este uplne ako bolo predtym, ale to povazujem za normalne. Doktor mi kyselinu hyl. odporucil, hoci na mna netlaci. Neviem si predstavit vpich do kolena, bojim sa, ci to zvladnem. Ci vobec do toho ist. Ak viete prirovnat tu bolest k niecomu a kolko asi to trva. Dakujem 🙂

lukbe
2. máj 2024

@pele nebolí, trochu cítiť pichnutie, ale dá sa to vydržať.

simsalabim
2. máj 2024

Neboli vobec, len ten tlak (ako sa to vtlaca do klbovej strbiny) vie byt ozaj neprijemny. Vacsinou jedna noha ok a v druhej to je intenzivnejsie, aspon u mna. Ale bolest to nie je.

pele
2. máj 2024

@lukbe @simsalabim joj, dakujem vam dievcata za rychle odpovede, velmi ste ma potesili a hlavne zbavili strachu. Tak sa na to asi dam 🙂

pele
6. máj 2024

Mam to za sebou, naozaj sa to dalo vydrzat a trvalo to max 3 sekundy. Este raz dakujem za povzbudenie.

lukbe
6. máj 2024

@pele super, drz sa😊.