Informácie o strojčeku na zuby

tessa2299
7. máj 2021

Ahojte, bol niekto v blizkej dobe u zubara, co sa specializuje na strojceky (nieco otrodontny ci ortodoxny lekar? Neviem aky nazov to je presne) 😀... mam vysunutu 3ku. Moja zubarka odporucila konzultaciu u tohto lekara. Mate skusenosti, pripadne ako dlho ste mali strojcek a kolko ste za vsetko platili? 🙂

mathilda_
7. máj 2021

Ahoj, ja mam invisalign a stál ma 4000e

tessa2299
autor
7. máj 2021

Ortodontista to je...
@mathilda_ no horne aj dolne? Ja by som potrebovala len horne....

rusalinka
7. máj 2021

Ahoj, ja som mala tiež problém s trojkou, ale ja som ju mala naopak, úplne vnútri, ani mi ju nebolo vidieť 🙂
Strojček som mala 2,5 roka, cca 4 roky ho už nemám, nosím ale stále nočný.
Pred tými rokmi ma to vyšlo v BA na cca 2500 dokopy všetko. Najvyššia položka je na začiatku a na konci - keď ti robí odtlačky a nasadzuje samotný strojček a na konci, keď sa vyrába nočný. Kontroly boli raz za mesiac cca 15 €, ale niekedy aj 70-90-120€, podľa toho, čo robil - menil drôtik, dával nové gumičky a tak.
To, že máš len jeden zub v neporiadku ale neznamená, že budeš mať strojček len hore, ono to ide o celkovú úpravu chrupu, spodné musia byť tiež v správnej polohe, aby održali v správnej polohe tie vrchné.
Ak do toho pôjdeš, priprav sa na to, že to príjemné nie je, je to tlak na zuby a neustále odieranie vnútorných líc a jazyka - ale stojí to za to! Ja by som do toho išla ešte raz 🙂

mathilda_
7. máj 2021

@tessa2299 ano ja mam na obe, no sumu ti vycislia podla dlah na zuby kolko potrebujes (v akom stave mas zuby), lepsie ist na konzultaciu osobne 🙂

kristina3791
8. máj 2021

@tessa2299 ja mam momentalne sestricka povedala ze to bude okolo 1000€ale zda sa mi ze mozno aj viac podla toho ci budes mat iba hote alebo aj dole a samozrejme kde pojdes. Ja budem mat strojcek asi aj 5 rokov ale to kôli tomu ze ho mam aj hore aj dole a musi sa mi posunut sanka takze ak mas iba jeden zub vysunuty bude to urcite menej.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rusalinka
27. júl 2021

@vlcik1 na dvoch horných (a ak máš dole, tak aj dolných) zuboch máš také krúžky, okolo celého zuba, na ktorých sa potom drží ten drôtik, ktorý máš na všetkých zuboch. A tieto krúžky sú aj zvnútra zubov a niekedy dosť odierajú ☹