Infekčnosť pro COVID-e

12. júl 2022

Ahojte ak manžel pocítil prvé príznaky covidu v piatok ale test si robil v nedeľu a bol samozrejme pozitívny ako dlho má ostať v izolácii?

autor
12. júl 2022

Ešte doplním že už nemá príznaky

saska85
12. júl 2022

Ked ma pozit Ag je infekcny

saska85
12. júl 2022

Ja dom bola do negat Ag

anjelicek26
12. júl 2022

Kym ma pozitivny AG, je doma a infekcny pre okolie...co pri omikrone u mojich bolo 5-9 dni 🙄

autor
12. júl 2022

Ale čítala som že majú niektorí pozit test aj pár mesiacov ešte..kolegyni muz.mal tri týždne..to má byť toľko zavretý v izbe,,?,

dievcacitajucelist
12. júl 2022

Minule som bola v obchode a tam dve predavačky s respiratirom, hovorila som mužovi, že niekto ešte aj teraz respirátor nosí a on, že v pripade pozitívnych ale bezpriznakovych môžu chodiť normálne do roboty len musia mať respirátor

anjelicek26
12. júl 2022

Nikto nema cele mesiace pozitivny antigen... toto su take urban story... skutocne take nic neexistuje... a ano su ludia, co su pozitivny aj tri tyzdne, tiez som mala tak kolegu...bol aj opakovane na pcr teste kvoli tomu a ano stale bol pozitivny s vysokou CT hodnotou, jeho imunitny system to zle odburaval...je to ale VYNIMOCNE... v zaujme neroznasat to kade-tade v case, ked je clovek infekcny pre okolie (pozitivny antigen) treba sediet doma a lekar predpise - pripadne aj predlzi PN...

anjelicek26
12. júl 2022

@dievcacitajucelist nie tak uplne... ked si infikovany po 5 dnoch mozes ist do prace (s respiratorom), ale je to nerozumne a neodporucane, pokial je antigen pozitivny, vypise ta lekar dlhsie na PN ako som pisala vyssie... a respirator maju povinnost nosit osoby, ktore ziju v spolocnej domacnosti alebo boli v kontakte s pozitivnym tiez... takze tak, boh vie, preco ho ta predavacka mala, jedna s tych moznosti to bude...alebo ma proste oslabenu imunitu a tesne pred dovolenkov a videla, ake vysoke su zas cisla...

majla87
12. júl 2022

@anjelicek26 tak tak, ked si vezmeme pozitivitu a kolko ludi sa realne chodi oficialne testovat… tak si mozeme domysliet aky je realny stav. A v takom pripade my uz tiez zaciname nasadzat 😷

dievcacitajucelist
12. júl 2022

@anjelicek26 u nás v meste teraz dosť stúpa výskyt covidu, dúfam, že cez prázdniny "prehrmi" nech idú decká riadne do školy

anjelicek26
12. júl 2022

@dievcacitajucelist u nas je incidentnost 600/100000 obyvatelov, neznie to vela, ale bohuzial ani malo, aj v kancli mame zas dvoch pozitivnych, tak sa musime vsetci testovat... ja dufam, ze decka uz nic nedonesu, nam konci skola az zajtra...

arasidka123
12. júl 2022

5 dní karanténa a potom 5 dní respirator všade...aspoň tak mi včera podala info dr...

queen_mary
12. júl 2022

@majla87 asi tak. Ja som bola teraz pozitivna, a na pcr potrebujes vymenny listok. Ja 50km od mojho lekara, nemala som si ako po listok ist, kedze som kapala doma s tazsim priebehom.

saska85
12. júl 2022

@queen_mary fu, tak to si neviem predstavit byt od vseobecneho 50km

taktotedanie
12. júl 2022

@dievcacitajucelist byt predavacka tiez nosim respirator
Teda ja ho nosim do obchodov stale , netvarme sa, te covid zmizol

mimka11111
12. júl 2022

@dievcacitajucelist tá predavačka vôbec nemusela mať respirator kôli tomu,že bola po prekonani, resp. že bola ešte pozitivna......kľudne ho mohla mať len ako prevenciu....

summerparadise
12. júl 2022

U nas sa to tiez vo velkom rozbehlo.. u nas v budove v kancelariach minuly tyzden vyrachlo 7 ludi.. teraz sa vsetci vracaju po 5 dnoch, nevyzeraju este vôbec dobre, zachripnuti... tak som uplne nastvana na tento 5 dnovy system.. samozrejme testy si nezopakovali, takze je mi jasne ze sa tu infekcni pohybuju.. a co pocuvam kolko ludi kazdy z nich nakazil vo svojej rodine a okoli.. no mam pocit, ze je tu riadna vlna v plnej sile.... a ze v lete covid nebude ☹

taktotedanie
12. júl 2022

@summerparadise je tu stale len ludia maju mylnu predstavu, ze v lete nie je nechapem preco..lebo uvolnili opatrenia? A to znamena ze covid nieje? Ludia sa idu teraz zblaznit s dovolenkami, festivalmi, oslavami..ako keby mal nastat koniec sveta a potom hundru, ze niekto ochorel a ze v jeseni sa vratime tam kde sme boli, v zlych cislach…tak nech nehundru mali sediet doma

simsalabim
12. júl 2022

@taktotedanie lebo sa domnievaju, ze ako bezny respiracny virus chripky ci nadchy bude mat v lete mensi vyskyt.

taktotedanie
12. júl 2022

@simsalabim pri takychto moznostiach cestovania a dovoleniek, mnozstve odlozenych/prelozenych svadieb, ze som minule videla svadbu uz v stredu lebo vraj vsetky terminy mala dana sala plne, mnozstva festivalov , ktore este minuly rok neboli ( vid Pohoda a dalsie) nemozme ocakavat nizke cisla ako minuly rok a to este boli aspon v interieroch povinne respiratory, teraz uz ani toto..

simsalabim
12. júl 2022

@taktotedanie ved ja viem 😉 Ja som ti iba odpovedala na otazku, preco si ludia myslia, ze tu v lete covid nie je.

moniikka
12. júl 2022

Pripnem sa aj aj. Ja som začala pokasliavat už minulý utorok,trocha upchaty nos, v piatok som viac kychala. Od utorka do piatku som robila 3xtest a stále negativny. V sobotu keďže sa mi lialo z nosa opäť test, tentokrát pozitívny. Dnes som robila test a je negativny, občas ešte zakaslem inak všetko OK . Dokedy by som mala byt v karanténe. Ďakujem

duratlicka
12. júl 2022

Ja to asi nechám na uváženie lekárky.Od nedele mám zvýšenú teplotu, bolesti kĺbov, v pondelok pozitívny antigén. Normálne ma vyšetrila a dala výmenný na PCR. Pôjdem do práce, až keď budem mať negat. antigén a budem vládať.