Infekčnosť pri Covide-19

margaretka012
5. feb 2022

Ahojte. Prosim vas ak ste mali covid alebo po novom omikron vedeli by ste mi povedat, kedy uz nie som infekcna? Mam 3. den karanteny, ktora je pre mna len 5 dni. Kedy mozem ist v pohode do spolocnosti aj s kamoskami bez toho aby som sa bala, ze ich mozem este nakazit? Mozem uz po 5 dnovej karantene, alebo este treba cakat dalsich 5 dni? Dakujem

mooonika1975
5. feb 2022

po 5. dnoch musiš všade nosiť respirator, takže za 10 dni môžeš, skúsiť si spraviť antigen po 10. dni , či si pozitivna

margaretka012
autor
5. feb 2022

@mooonika1975 dakujem. a ak by som po 5. dnoch sa stretla s niekym s tym, ze budem mat respirator, no aj tak budeme v blizkosti, je to take iste riziko, ako keby nemam respirator hej?

nevenka
5. feb 2022

@margaretka012 neviem Ti povedat, nakolko si infekcna. Syn mal pozitivny AG test minulu nedelu, v pondelok vysiel na PCR tiez pozitivne, nema priznaky ziadne a dnes sme skusili AG test a stale je riadne pozitivny. Takze asi aj infekcny. Karantenu ukoncuje dnes. Ale mam obavu, ci ho do akoly dat ci co...ta 5 dnova karantena je taka, ze "dufam, ze to bude v pohode" 😒

marryen
5. feb 2022

@margaretka012 karanténu môžeš skončiť po 5 dňoch jedine vtedy ak sa u Teba za posledných 24 hodín neobjaví žiaden príznak..... Máš nejaké príznaky? Ozaj a o ukončení rozhdoduje lekár.

marryen
5. feb 2022

@nevenka pozitívny na teste môže byť ešte aj mesiac. Koli tomu sa po prekonaní nemá testovať, lebo môže byť falošná pozitivita. Info z Ruvz, keď mi volali.

luliu
5. feb 2022

@marryen to neplati pre AG, tie ku konci karanteny by už mali byť negat. Niekoľko týždňov to platí pre PCR

margaretka012
autor
5. feb 2022

@marryen slaby kasel mam. moj lekar mi len povedal, ze po 5 dnoch koniec karanteny. preto sa pytam lebo nemam od neho ani nejake uzitocne informacie

luccija
5. feb 2022

@nevenka celé je to ch......a 5 dňová karanténa.My máme zase v triede u dcéry pozitívnych už 2x za posledné týždne a decká ochorejú až na 9,10 deň to už majú po školskej karanténe prídu do školy a nakazia ostatných.Kamaratka ochorela od syna až na 10 deň
@margaretka012 čakala by som načo sa ponáhľať?tých 5 dni je strašné malo

luliu
5. feb 2022

@margaretka012 ak máš kašeľ, karantena sa nemôže ukoncit

margaretka012
autor
5. feb 2022

@luccija ďakujem velmi pekne. neponahlam nikam uprimne, no len si chcem vyzistit co najviac info. bolo by pekne ist sa konecne poprechadzat von so zivou bytostou, no moze to pockat. hlavme som mala nedostatok info od lekara tak som sa obratila sem.

romanka_369
5. feb 2022

@nevenka my sme na tom podobne ..syn v nedelu pozitivny AG v utorok PCR taktiez..dnes mu konci karantena priznaky mal iba v nedelu..obvodna ze pokial nema posledne 3 dni priznaky moze ist v pondelok do skoly a ze ho vobec nemusim testovat 🤷..tak este rozmyslam ci ho zajtra otestujem alebo nie🤔..

marryen
5. feb 2022

@luliu tak nám pani vravela, že aj antigén aj Pcr...tak ja neviem

seahorse27
5. feb 2022

@romanka_369 Ak bol na PCR v utorok, tak posledny den izolacie ma v nedelu. Ako prvy den sa rata nasledujuci den po odbere vzorky. Ja to mam presne tak isto - v nedelu pozitivny ag, v utorok pozitivny PCR, zajtra koncim s izolaciou a v pondelok si idem po ukoncenie PN-ky. Priznaky nemam ziadne, ale dnes som sa testovala a ag-test je stale pozitivny 🤷‍♀️

luccija
5. feb 2022

@romanka_369 on môže vyjsť na teste pozitívny neodporúča sa znova testovat, ak nemá príznaky a cíti sa dobre to je dôležité.Ale u nás pediatrická radila nechať ešte pár dní doma predsa je to zaberak na imunitu ....

vavaska
5. feb 2022

Vyjadrenie MUDr. Kulkovského k infekčnosti pri omikrone: https://ereport.sk/znamy-lekar-upozornuje-na-sk...

romanka_369
5. feb 2022

@seahorse27 aha ja ze sa rata den odberu uz 🙂..nevadi..veru nema ziadne priznaky len v nedelu mal teplotu a palenie v nose inak nic..ja s manzelom sme negativny a dnes bola na PCR este dcera tak cakame na vysledok🤷..

romanka_369
5. feb 2022

@luccija no tak zato asi povedala ze ho ani nemam testovat🙂..

nevenka
5. feb 2022

@seahorse27 aha, no a prave vzdy sa hovorilo, ze ked je AG pozitivny, tak je clovek infekcny, ze PCR vychadza pozitivita dlhsie, ale clovek nie je infekcny. No chcem byt zodpovedna, tak ja neviem. Ale zase vymeskavat tolko zo skoly, ked nema priznaky, je tiez hlupost. Respirator nosil aj predtym, bude aj tetaz, to problem u neho nie je.

luccija
5. feb 2022

@romanka_369 veď tak išla aj kamarátka s dcérou druhu dceru mali pozitívnu, tak im vyrátali PCR test a ochoreli obe oveľa neskôr.Je to chaos nad chaos

seahorse27
5. feb 2022

@nevenka no ja sa otestujem este zajtra vecer a ak budem stale pozitivna, tak si vezmem este dovolenku par dni…buduci tyzden su na plane porady, tak tam nepojdem pozitivna ohrozovat ludi asi…

mooonika1975
5. feb 2022

@vavaska super a tu ti po 5. dňoch pridu do práce kolegovia, koľki už 4.deň lietaju po vonku

ejmi25
6. feb 2022

@seahorse27 nam povedali ze den odberu sa zacina karantena.

seahorse27
6. feb 2022

@ejmi25 kto vam to povedal? Mne to zhodne povedala pani z RUVZ aj moj prakticky lekar, ktory mi to aj potvrdil v maili. Odber som mala 1.2, izolacia trva 2.2-6.2. Rovnaku informaciu mi podala pediatricka mojho syna 🤷‍♀️

ejmi25
6. feb 2022

@seahorse27 na stranke ministerstva plus skola ,aj pediatricka.Jasne,ze sa rata 1 den den odberu nie nasledujuci..

ejmi25
6. feb 2022

@seahorse27 ale isto sa nechystam poslat dieta po 5 dnoch do skoly ani seba do prace.5 dnova karantena je velmi malo.

ejmi25
6. feb 2022
seahorse27
6. feb 2022

@ejmi25 tiez som si to myslela, ale RUVZ a lekari ma usmernili, ze veru nie. Toto som tiez citala, ale chapat sa to da aj tak, aj tak…Keby ozaj ten 5. den pustali ludi z izolacie, tak to by boli fest infekcni este. Ja som teraz 5. den, odber 1.2 a stale mam pozitivny ag-test

mooonika1975
6. feb 2022

@seahorse27 poznám veľa lidi, čo si z toho nerobia nic

seahorse27
6. feb 2022

@mooonika1975 aj ja 🤷‍♀️

katrin21
6. feb 2022

@margaretka012 o 5 dnovej ukoncenej izolacii rozhoduje lekar, to neni tak ,ze ty si povies,ze ti nic neni a hura na kavicku! Dalsich 5 dni si povinna mat respirator aj vonku aj vnutri.... ty este sirit mozes darmo sa citis ok..
Pochop,ze covid sa nezmenil,iba potrebovali osetrit,aby ludia mohli rychlejsie ist do prace,ked je vels chorych, aby nenastali vypadky v strategickych odvetviach na dlho...