Infekcia dýchacích ciest - pocit škrtenia

aivill
9. mar 2014

Cca 5 dní užívam antibiotiká Zinnat 500 mg , na infekciu dýchacích ciest , pôvodne príznaky - bolesť hrdla, nádcha, kašel. Myslím že tieto odozneli, ale mám pocit akoby ma niekto škrtil resp. akoby som mala niečo zaseknuté v krku , v oblasti ohryzku - nepríjemný pocit , ťažšie sa mi dýcha a je mi až na vracanie ☹ Stretli ste sa niekto s niečím podobným ? Je to vplyvom tých liekov alebo niečo iné... ? Viete poradiť ?

luba28
9. mar 2014

@aivill ja mam toto ked zoberiem rolak,...mozes mat zväcsene uzliny na krku,alebo mandle opuchnute a preto,...,....

hviezdicka111
9. mar 2014

@aivill pozri sa, ci tie lieky neobsahuju penicilin 🙂 ja som mala alergiu na penicilin..islo to len k horsiemu...a samozrejme, ak to aj nema penicilin, nikde nie je napisane, ze nemozes mat alergiu na nejaku inu zlozku toho lieku...skus ak mas doma, daj si dithiaden, ak je to alergicka reakcia, tak ti to stiahne 🙂

radina
9. mar 2014

@aivill ja mam toto pri chytenom krku - hlavne ked tam sarapati streptokok, alebo nieco ine. moze byt ze ti vybehli ine bakterie vplyvom tych antibiotik lebo ti to porusi floru atd. , nasad si probiotika, Panthenol na cmulanie, bioparox. ja to mam tiez teraz z jednych tabliet co beriem uz druhy mesiac.

anatalia77
9. mar 2014

@aivill alebo skus zodac,mna tiez napadla hned reakcia na antibiotika..

aivill
autor
9. mar 2014

@hviezdicka111 penicilin nie, tak neviem či je to z tých liekov či nie..., práveže tá normal. bolesť hrdla ako pri angíne keď nemôžete glgať už prešla , no toto je také nepríjemné pri dýchaní... a dithiaden nemám - akurát tak fenistil kvapky ..., no fuj hnusné to je furt akoby mi niečo už 3 deň v krku stálo

hviezdicka111
9. mar 2014

@aivill no dithiaden je na zmiernenie alergickej reakcie..cize ked by ti to ten stiahol, vies ze je to alergia na nieco, co je v tych liekoch a uz by si ich nepapala...ak nestiahne, tak je problem potom v niecom inom...
ale mne sa to dost podoba na tu alergiu, co mna vtedy chytila...som mala pocit, ze neviem poriadne dychat, ze mam "malo vzduchu"...

anatalia77
9. mar 2014

@hviezdicka111 tiez si myslim,ze za vyskusanie nic neda...

aivill
autor
9. mar 2014

@radina probiotiká užívam

aivill
autor
9. mar 2014

@hviezdicka111 no ten je na predpis nie ? ten fenistil nepomôže ? To rovno aby som išla k Dr. a tomu som sa chcela vyhnúť, ....

sy_13
9. mar 2014

@aivill ja som mala presne to čo opisuješ s tým rozdielom, že ja som sa ešte aj vysypávala na tele. mala som akútnu urtiky a ležala som na kožnom viac ako 10 dní. každé 4 hodiny som dostávala infúzie s konskou dávkou dithiadenu, bola som na prísnej diéte, mohla som iba čaj a sucháre. počas celého toho pobytu v nemocke som cítila to škrtenie a sestričky okolo mňa dosť behali a sledovali ma. na krčnom som bola asi 3x, aby vylúčili cudzí predmet v krku. na krčné ma viezla sanitárka, čo mali strach, aby som sa neudusila. nechcem ťa vystrašiť, len povedať, že je to dosť vážne a aby si išla na pohotovosť.

anatalia77
9. mar 2014

@aivill aj fenistil pomoze,ale rano treba naklusat k doktorke,s dychanim nie je sranda.
Ak sa to len o trosku zhorsi,uz defacto mozes bojovat o zivot.Ak je to reakcia na antibiotika,alergia,tak si mozes vykoledovat aj anafylakticky sok.Staci ak do tela dostanes aj iny,inak neskodny alergen.

aivill
autor
9. mar 2014

@sy_13 fuha , no ja to mám už 3 deň a asi sa to stupňuje - mám pocit..., tak žeby z tých liekov ? a na margo niečoho proti alergii k dispozícii mám doma fenistil a zyrtec...

hviezdicka111
9. mar 2014

@aivill mne sa zda ze ano, bohuzial ☹ zato som sa ta pytala, ci nemas doma...my mame vzdy nejaku zasobu...a ten fenistil ja na alergiu, ale ci stiahne aj alergiu z liekov, to ti neviem povedat... ☹

aivill
autor
9. mar 2014

@anatalia77 No super, diky, tak kvapem fenistil a to antibiotikum vynechať dávku či...? a ráno žeby ku Dr. predsa ? a je že či ma nevysmeje že s takou blbosťou ho budem otravovať...

hviezdicka111
9. mar 2014

@aivill ale dala by som si aj to, ako mas napisane aj vyssie, neriskovala by som a isla k lekarke.... ja som sa takto skoro zadusila penicilinom a tie priznaky sa mi zdaju velmi velmi podobne....mozes byt alergicka fakt na hociktoru zlozku tych liekov...

hviezdicka111
9. mar 2014

@aivill vynechala by som urcite.... ak sa ti tazsie dycha tak nemas co riesit.... ja som vtedy zobrala len tri tabletky a nechcem si predstavit, co by bolo, keby dam stvrtu...

sy_13
9. mar 2014

@aivill ja by som radšej išla do nemocnice. do mňa napchali toho dihtiadenu až až a aj tak mi nepomohol. pokiaľ ide naozaj o alergickú reakciu, tak to radšej nekombinuj už so žiadnymi liekmi. primár mi po 10 dňoch povedal, že: pustím vás domov, ale podpíšete mi reverz. keď som odchádzala z nemocnice, tak som sa síce cítila lepšie, nesypala som sa, ale škrtenie som cítila naďalej. kožné je v poprade už zrušené, takže podľa mňa by si ťa nechali na internom. v prípade, že by si ťa tam nechali, tak ti urobia všetky vyšetrenia v nemocnici a ty sa vyhneš zbytočnému chodeniu po doktoroch.

anatalia77
9. mar 2014

@aivill ja som sa sice tiez vysypala navonok,ale poznam chlapika,co sa vysypal dovnutra..

sy_13
9. mar 2014

@aivill to určite nie je blbosť a do rána by som nečakala.

hviezdicka111
9. mar 2014

hlavne by som nedavala uz dalsiu davku....

aivill
autor
9. mar 2014

@hviezdicka111
@sy_13
@anatalia77
@sy_13 No zbohom, ja to mám už pár dní takto, vysypaná nie som, a doma ma muž uzemňoval že si to namýšlam , keď som oznámila že ráno pôjdem ku doktorovi tak sa nepotešil, doma sme chorí všetci aj on aj dcéra...

sy_13
9. mar 2014

@hviezdicka111
@aivill
inak švagrinej tak z penicilínu opuchla len pera a tiež si poležala na kožnom. dokonca jej krvné testy nepotvrdili alergiu na penicilín, ale mala to určte z neho.

sy_13
9. mar 2014

@aivill určite sme ťa s @hviezdicka111 nechceli vystrašiť, ale povedať, že to je stav na hospitalizáciu. myslím si, že do rána by si ešte vydržala, ale neviem či to nebude dosť komplikované, keď pôjdeš ku svojmu doktorovi, ten ťa ktovie kde ešte pošle. ja som išla ráno a primár ma nechcel pustiť domov, aby som sa mohla zbaliť. držím palce a daj potom vedieť ako si dopadla.

hviezdicka111
9. mar 2014

@aivill isto to nie je hlupost, mozno to nebude alergia, mozno to naozaj bude nieco ine, mozno zanedbatelne...ale oplati sa ti riskovat? podla mna urcite nie...fakt ak je problem s dychanim a pocit skrtenia, tak uz prestava sranda...
a vysypana nemusis byt...ja mam alergiu na PNC a vysypana som nebola...len som sa takmer udusila...
tak zajtra sup k dr 🙂 a drzim palce, nech je coskoro vsetko v poriadku 🙂

hviezdicka111
9. mar 2014

@sy_13 inak ja by som tiez taky posero maly, ze by som uz bola na pohotovosti 😀

aivill
autor
9. mar 2014

@sy_13
@hviezdicka111
@anatalia77 ďakujem za rady, ochotu a komenty 😉

helka107
10. mar 2014

baby našla som na FB stránku,je asi nová, ale veľmi ma zaujala, všetci sa môžu pýtať čo chcú anonymne, pridávať foto, skúste kuknúť https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

sy_13
12. mar 2014

@aivill ako si dopadla?

aivill
autor
12. mar 2014

@sy_13 Diky za opýtanie 😵 , dala som si vtedy fenistil kvapky a nezobrala nasled. dávku lieku, a prišla úľava po pár hod. v podstate, tak som ich prestala užívať..., ( zrejme to bola reakcia na tie lieky a nie chorobou keď že odkedy ich neberiem spomínané bolesti prešli...) Nateraz mám kašel . U Dr. som zatiaľ nebola... 😒

sy_13
12. mar 2014

@aivill tak to som rada, že ťa to dusenie prešlo 🙂