Imunita po chemoterapii

simca115
28. okt 2022

Dobrý deň, píšem tu lebo už som zúfalá. Mama je už rok po chemoterapiach, ale jej imunita rapídne klesla, mesačne býva chorá aj 3x , teploty, kašeľ dutiny. Užíva rôzne vitamíny ,je ovocie ,zeleninu,zdravo žije ale nič nepomáha. Vedel by niekto poradiť ? ( ide k lekárovi ale chcela som tu vedieť či sa niekto s tým stretol.) ďakujem pekne

moni106
28. okt 2022

@simca115 skuste infuzny vitamin c do zily. Ten ma vacsi efekt ako tabletkove vitaminy.

stellarstar
28. okt 2022

@simca115 zbytočne zaťažuješ imunitu, dala by som iba colostrum alebo hlivu ustricovú a samozrejme návšteva u dr

lenuska9999
28. okt 2022

@simca115 imunor ? Ale ten musí predpísať lekár

isis234
28. okt 2022

www.zdravysvet.sk . majú i na imunitu.. tinktúry z púčikov rastlín, v labáku pracuje lekárka. Od nich mi prípravky vždy pomohli aj vitamíny

aurelia2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurelia2000
28. okt 2022

@simca115 Som 4 mesiace po chemo a nebola som ešte chorá. Základ je obmedziť sociálne kontakty, nestretávat sa s kadekym a rodinní príslušníci na návštevu iba zdraví. Do obchodu s rúškom a len občas. Čiže aj vy sa musíte vyhýbať nákaze. Nepíšeš, či mama pracuje. Púčiky rastlín, hliva, rakytník, aloe, vit. C do žily - vyhodené peniaze. Tieto veci fungujú ľuďom, ktorým až tak moc nie je. Ak chce niečo užívať, tak na predpis od dr., to bolo aspoň vedecký overovane. Multivitamin si dávam.

brembo
28. okt 2022

Imunoglutaman

zuzap33
29. okt 2022

@aurelia2000 dufam, ze si nedavas aj b12. Ten onko nemozu. Ja som na chemo uz stvrty rok. Socialne kontakty neobmedzujem. Chodim aj do divadla a na kupalisko. Cim sa viac chranis, tym imunita slabne. Akurat v plnom MHD pouzijem respirator. Denne beriem c 1000mg a pyridoxin. Inak nic. Biele krvinky mam skoro stale nizsie

aurelia2000
29. okt 2022

@zuzap33 Čítala som tie výskumy ohľadom vitamínov B a ich vplyvu na rast nádorov. Išlo o 10-nasobne dávky. Potvrdila mi to aj onkologicka. Ale nedávam si B12 extra, viem že v tom multivitamine su nejaké malé neškodné dávky. Imunita závisí aj od typu chemoterapie a stavu bielych krviniek. Keď si na tom dobre, tak si môžeš dovoliť to, čo popisujes. Ale uvedená pani má veľké problémy, tak sa potrebuje chrániť. Drž sa a užívaj si každý deň !!! 🍀❤️🌞

aurelia2000
29. okt 2022

@simca115 Informuj nás prosím, keď na niečo s dr. prídete Dobre skúsenosti sa vždy zidu.