Idem prvýkrát na CT vyšetrenie

18. aug 2022

Ahojte, pekný deň
idem prvý krát na CT vyšetrenie. Chcem sa spýtať, ako dlho to samotné vyšetrenie trvá. A ako je to s tou kontrastnou látkou. Či vám po jej vypití nebolo zle.
Ďakujem 🙂

lukbe
18. aug 2022

Čo ja viem,kontrastná látka sa pichne.

mimi3008
18. aug 2022

@lukbe su rozne tipy KL, niektora sa dava napr.aj cez konecnik, niektora sa aj pije. Niektorych pacientov po tej, co sa pije, zvykne prehanat

chelsey987
18. aug 2022

Kontrastná látka sa pichá do žily. Samotné vyšetrenie trvá iba chvíľu. Je to ako rontgen. Ľahneš, cvak a hotovo.

lukbe
18. aug 2022

@mimi3008 jasné,nebolo uvedené,čo sa vyšetruje😉ja som mala také,kde sa pichala do žily, dĺžku vyšetrenia si už nepamätám,mozno pol hodiny...

autor
18. aug 2022

@lukbe CT angiografiu hlavy a mozgu mi idú robiť.

mimi3008
18. aug 2022

Tak to potom nebudes ozaj pit, ale pichnu do zily

lukbe
18. aug 2022

Podľa mňa pri tomto do žily. Nie je to problém,ale ak je človek na niečo alergický,tak dávajú vopred lieky,aspoň mne tak dali.Radsej sa treba dopredu spýtaj,ak si alergik.

autor
18. aug 2022

@lukbe Pri objednávaní mi povedali, že mám prísť na lačno. A či nemám cukrovku. Tak z toho som vydedukovala, že to budem možno piť.

lukbe
18. aug 2022

Aha,tak to si už nepamätám,či som bola nalačno,ale myslím,že nie je problém zavolať tam,veď ti povedia.

e1i
18. aug 2022

Budu to pichať nalačno treba byt ak by ti prišlo nevolno kvoli tomu

janicka1985
24. máj 2024

Ja som bola dnes na CT brucha.3 h pred ct som pila kontrastnu latku.Kratko pred vyšetrením posledné 150 Potom mi pichli kanylu na dalsiu kontrastnu latku do žily.V polke vyšetrenia mi praskla žila, ľudia to bola iná bolest ,ruka hned 2 x väčšia z tej látky,myslelq som ze mi ide prasknúť ruka ako balón.Nasledovalo pichanie hladanie zil 21x ma pichli.Zavolali aj sestru z ARA ani tá však netrafila😓Uz som mala od strachu asi všetky žily scvrknute a vyšlo aj pár sĺz...Takze CT urobene len do polky žiaľ+ trauma k tomu.😐