Hypomer - sprej na čistenie nosa

wewerka27
9. nov 2012

Máte nejaké skúsenosti s týmto sprejom na čistenie nosa ?

xlucia
9. nov 2012

@wewerka27 len tie najlepsie .pouzivame denne. mame hypertonicky aj hypotonociky. navyse je lacny

smiesko
9. nov 2012

Ahoj, aj ja som mojej dcére striekala do nošteka hypomer,ale ak môžem poradiť, lepšiu máš nosovú sprchu.
Hypomer síce striekneš do nosa, ale dostane sa len z kraja a vytečie von a nosovou sprchou vypláchneš celé nosné dutiny.Vysvetľovala mi to naša alergologička. Dá sa kúpiť aj v zdravotníckych potrebách.Vychádza okolo 7E.Keď sa malej upchá nos, krásne tie soplíky idú von a tak jej to stálo v dutinách a hneď bol zápal.Je to taká sklenená banka (volajú to aj sloník)do ktorej dáš roztok uvarený v pomere na 1liter vody 9g soli.Zvyšok si uskladníš do sklenenej fľaše a dáš do chladničky.Keď to malej idem robič na 30 sekund jej to zohrejem v mikrovlnke aby to nebolo studené.Ja jej to robím každý deň od marca tohto roku a malá si tiež zvykla, že to robíme každý deň aj keď soplíky nie sú.tak viem že má nos čistý. Inak tieto informácie sú aj písané na tej nosovej sprche.

bet
23. feb 2013

ahojte, my sme kupili v rakusku nosnu sprchu takuto:

https://www.youtube.com/watch?v=2_TPyhC0M4I


v podstate podobny princip ako ten slonik, ale je plastova

11nika11
24. feb 2013

@wewerka27 ja ho používam asi pol roka keďže máme jednu dutinu zapchatú hnisom a už hrozilo,že mi budú tie dutiny prerážať.Tento sprej môžem na 100% odporúčať,mne pomohol 🙂