Hrudná chrbtica a hypermobilita

viera1107
16. sep 2024

Ahojte baby.. prosím o radu k hrudnej chrbtici, už je mi mizerne že stále riešim len zdravie 🥺.. som hypemobilná, ale zriedkavá forma že celé telo. Dva roky sa mi točí hlava, píska v ušiach, býva nevoľno a samozrejme aj poriadne ma bolí hrudný úsek. Viac ako rok si platím fyzioterapeuta, poctivo cvičím aj doma ale bez výsledku. Na mri (1,5t) z pred roka mám malý nález na Th, že poškodenie duralneho vaku s kontaktom o miechu a nerv..o mesiac idem opäť na mri (3t magnet, silnejší magnet).. strašne nepríjemne mi ten úsek chrbtice puká a aj to puknutie bolí, tiež mám v tom hrudnom úseku aj obmedzený pohyb ako by ma tam niečo držalo. Ak niečo dvihnem hneď sa mi viac točí hlava ..Fungujem z jedného dňa na druhý.. Prosím máte niekto podobnú skúsenosť z hrudnou chrbticu? ďakujem ❤️

beata_k
16. sep 2024

@viera1107 To musis do posilnovne. Musis mat pevny chrbat a brucho. Fyzio je na to slabe.

kacena4
16. sep 2024

urcite nie posilnovna, ak mas prasknutu platnicku a tlaci na miechu s vysledkom mrt smer neurochirurg uvidi co dalej podla zavaznosti, cvicenie na utlak miechu moc nezabera najma ak je vacsi. tam za mna jedine operacia lebo ako dlho bude trvat utlak miechy raz tak dlho sa bude po operacii regenerovať. drzim palceku

aurora33
16. sep 2024

@beata_k Nesuhlasim. To môže ísť z posilky rovno do nemocnice.

viera1107
autor
16. sep 2024

@beata_k mám takého čo je fyzioterapeut, masér aj osobný tréner... ale cvičenie mi nepomáha, ani lieky od bolesti..viem, že cvičiť budem musieť stále, ale musím si vyriešiť tento hnusný stav..

viera1107
autor
16. sep 2024

@kacena4 ďakujem 🍀

viera1107
autor
16. sep 2024

@aurora33 pôvodne som chcela cvičiť silovo, ale rýchlo sa ukázalo že to u mňa nepôjde 🫤.. veru asi by som väčšiu váhu dvihla iba raz.. mám problém odniesť nákup do 5kg..

aurora33
16. sep 2024

@viera1107 Ved samozrejme. Ale jasne že človek čo sa nevyzná ti napíše, že treba na to posilku. Och 🙄

beata_k
16. sep 2024

@viera1107 Som hypermobilna a mesiace som chodila k fyzio s nulovym vysledkom. Nik ti nekze tlakovat 30 kg. Mne pomohla vacsia zataz. Mozno skus zmenit fyzioterapeuta.

gemerka17
16. sep 2024

@viera1107 tiež by som vyskúšala iného fyzioterapeuta. Ono niekedy človek preskace viacero odborníkov a vyskúša viac metód cvičenia (teda liecby) a až ta potom sadne. Nie všetko ide na prvý krát a detto nie každý má rovnaké vedomosti a je odborník na všetko.

viera1107
autor
16. sep 2024

@beata_k keď si začala cvičiť mala si aj nejaké nálezy na chrbtici alebo si začala čisto kvôli hypermobilite?

beata_k
16. sep 2024

@viera1107 Kvoli hypermobilite. Uz viac ako rok ho platis a nulovy posun. Skus ineho.

aurora33
17. sep 2024

@viera1107 toto by som tiež odporučila, lebo fyzio a zároveň masér a kondičný tréner, to mi príde také že z každého rožka troska a poriadne asi nič.