Hrudná chrbtica

venus93
26. aug 2020

Caute, máte niekto skúsenosť s hrudnou chrbticou? Na začiatku mi s chrbtice všetko vystrelovalo do hrude akoby som šla dostať infarkt ale dvakrát mi robili EKG a RTG a všetko je v poriadku potom som to liečila suchym teplom pomohlo mi to už ani podstate ani bolesti nemám ale teraz to cítim na lopatke a občas ma to tam ako keby pichne. Ale nie je to bolest tak silná aby som nemohla fungovať..suche teplo by mi znova pomohlo?

eliska13
26. aug 2020

@venus93 hlavne strečing ponatahuj si krk, ramena podľa YouTube a cvičiť.aj Guajacuran je dobrý je bez predpisu na uvoľnenie svalstva, masáž...

luba41
26. aug 2020

cvičiť treba

matusik90
26. aug 2020

@venus93 ahoj ja som mala problemy s hrudnou chrbticou mala som vyskocenu platnicku, ano je to velmi zriedkave ale mala som to potvrdene aj MR... Ak chces viac info pisni do spravy... Rtg herniu disku neodhali, treba MR hrudnej chrbtice na presnu diagnozu, a specificku terapiu ktora je odlisna od najcastejsich hernii-krcna a driekova oblast. Hrudnik je velmi specificka oblast, malokto to vie liecit, nedaj sa odbit a bagatelizovat diagnozu, mne dali uspokojive odpovede az v prahe.

venus93
autor
26. aug 2020

Ďakujem vám ..ja žijem na Cypre a tu lekársky prístup k cudzincom je otrasný. Cvičiť som cvicila ako som písala už nie sú to tak silné bolesti ako predtým! Je to už fajn ja som len pravdepodobné prechladla s klimy keďže je tu každý deň vyše 35 stupňov. Ale ak by to bolo horšie určite to budem riešiť z neurologom.

matusik90
26. aug 2020

@venus93 jasne, to na vas do akej miery vam to robi problemy. Za mna SM system a dynamicka neuromuskularna stabilizacia, su to skvele cvicenia, doporucujem cvicit len individualne s fyzioterapeutom ktory sa rozumie ziadna posilka alebo skupinove cvicenia!

venus93
autor
26. aug 2020

@matusik90 Ďakujem 🙂 cvičenia by mi určite pomohli.

gemerka17
26. aug 2020

@matusik90 boli ste priamo za smiskom v prahe kvôli SM systému ?

matusik90
27. aug 2020

@gemerka17 ano priamo tam. Cvicila som doma s jednou doktorkou a 2x na prekontrolovani tam v prahe.

dianm
7. máj 2021

@matusik90 Ahoj prosím ťa, ake boli tvoje skúsenosti s poškodením v hrudnej chrbtici, čo ti pomohlo? Dakujem

viali_21
23. aug 2024

@matusik90 dobrý deň, môžem sa opýtať čo kontkretne vám pomohlo ? Vyskocenu platničku máte namysli vyklenutie?protruziu?

matusik90
14. sep 2024

Dobrý den, až teraz pozerám správičku.No pomohol mi SM systém u Dr.Smíška pravidelné cvičenie, masáže, starostlivosť o chrbát, človek si musí dávať pozor, aby vela nesedel, ak sa da.Ale dva roky trvalo, kým to prestalo bolieť.