Hrčky v podpazuší

kejty13
9. feb 2022

Ahojte. V podpazuší som si nahmatala 2 malé ohraničené hrcky, keď vystriem ruku vidieť 2 hrbolceky na kozi. Najprv som si myslela, že to môžu byť zväčšené uzliny, lebo mam chrípku. Ale keď hrcky chytím, oni sú ako keby viazané na pokožku,su spojené s pokožkou.
Mam sa začať znepokojovať a ist k Dr?

solange7
9. feb 2022

@kejty13 tazko povedat. Bolia na dotyk? Mozno sa ti len zdurili uzliny pretoze mas chrípku.

mauduska
9. feb 2022

ak sa pod kožou hýbu, sú to uzliny. Ak sa nehýbu, tak by som kontaktovala doktora

sapetka
9. feb 2022

@kejty13 pohyblive by mali byt ok. Ale istotu ti povie len doktor

ladycat2021
9. feb 2022

@kejty13 ja som mala hrcky z deodorantov s hlinikom .. ked som zmenila na bez hlinikove, tak to preslo ..ale pre istotu chod k lekarovi

danyelia
10. feb 2022

Ahoj, pre istotu choď určite k lekárovi, ja som mala tvrdú, nebolestivú a nepohyblivú hrčku na krku a nebolo to dobré...

kejty13
autor
10. feb 2022

@danyelia mala si hrčku v tkanive alebo hned pod kožou?

danyelia
11. feb 2022

@kejty13 Mala som ju nad kľúčnou kosťou, nepohyblivú, akoby vrastenú do tkaniva, bola to lymfatická uzlina, neskôr v priebehu cca 2 týždňov sa to rozšírilo do celého krku a medzihrudia...

martinajurkechova
11. feb 2022

Prosím choď k lekárovi. Tu ti nikto nedá jednoznačnú odpoveď. Bola som 2x operovana a zakaždým to bol len fibroadenom, ale hneď som bežala. Ak by to bolo niečo zlé, čas rozhoduje vo veľkej miere ako to dopadne.