Hrčka v prsníku

tatiana7777
29. dec 2012

Ahojte, prave dom si nahmatala hrčku v pravom prsniku-je to vidieť aj volnym okom na pokožke-0,2 cm cca takej troska farby do fialova, az je mi zle je to priamo pod kožou, nestretli ste sa s tym? Určite pojdem na vyšetrenie ale až po sviatkoch kam teraz s tym... Asi umrem od strachu (bola som pred 1,5 r.po porode na kontrolu a nic nenasiel) :(

gabika99
29. dec 2012

určite choď k lekárke a teraz sa neboj, nemusí to vôbec nič znamenať. Ja mám niečo podobné v ľavom prsníku, dokonca až tri, bola som na vyšetrení a nemám to zhubné, len to sledujú. Naposledy sa mi dve zmenšili a tretia dokonca zmizla. Idem ešte v januári som zvedavá čo bude Inak mňa aj boleli a teraz už vôbec nebolia. Hlavne sa ukľudni a mysli pozitívne.

rainbow1
29. dec 2012

@tatiana7777 treba skočiť k lekárke pre istotu, ja som mala niečo podobné, len nie fialové a bola to zdurená prsná žlaza (bolo to tak pol roka po porode a už som nekojila), tak rýchlo ako som ju objavila, tak rýchlo po pár dňoch zmizla 😉

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tatiana7777
autor
29. dec 2012

Dakujem, Urcite pojdem ale ako som pisala tak az po sviatkoch teraz nikde nikoho neni tak som zvedava aj na Vase nazory. Nahmatam ju uplne celu, akoby sa da aj chytit- priamo je pod kozou

mirkakab
29. dec 2012

@tatiana7777 ahoj, ja mám fibrom v obidvoch prsníkoch, chodím s tým pravidelne na kontroly a len mi to zatial sledujú, už to tam mám asi 8 rokov, jeden sa mi zväčšuje a druhý zmenšuje. a moja babka male tiež a tiež ho mala fialový ako ty hovoríš (to bol podliaty krvou) a lekárka jej ho "odsala" a nemá tam už nič..... Takže ozaj nestresuj pokial nevieš nič bližšie.

mirkakab
29. dec 2012

@tatiana7777 tiež som ho mala pod kožou, tiež som si ho nahmatala, lekárka mi povedala že sa mi môže postupne vstrebať, ale posunul sa mi do vnútra, takže už ho necítim ale je tam 🙂

ladytt
29. dec 2012

Neboj sa naozaj vo väčšine prípadov nejde o nič vážne. Môže to byť všeličo môže to byť rôzneho charakteru len nemysli na najhoršie. Môže to byť len cysta, zrazenina alebo fibroadenóm (nezhubný nádor). Moja mamina mala oveľa väčšiu pobehali sme vyšetrenia a nakoniec ju vyoperovali a zistili, že je to nezhubný nádor. Jazvička sa zahojila a už je všetko ok. Kamarátka tá mala zas bežne aj niekoľko takých cýst. Hlavne choď k MUDr. a sleduj, ako sa mení, či nemení, bude potrebovať také informácie. Držím päste nech rýchlo zmyzne a máš po probléme.

tatiana7777
autor
29. dec 2012

Ďakujem ste zlate, už mi slzy teču, ako mi to luto prišlo, ešte aj manžel ma "podporil" niekedy je žena naozaj na všetko sama..

sisaha
29. dec 2012

@tatiana7777 ja som mala fibroadenom, nestresuj hned. nemusi to nic znamenat. Po sviatkoch zbehni na sono, pripadne nech ti vezmu vzorku z toho 😉

tatiana7777
autor
29. dec 2012

Nestresujem len mi je momentalne viac ako hrcka, luto ako sa zachoval moj muz.

ladytt
29. dec 2012

@tatiana7777 Muži niekedy nevedia správne reagovať a ako sa zachoval?

tatiana7777
autor
29. dec 2012

Že no čo, tak keby maš nador, čo je vačšina takych hrčiek, tak Ti ho odrežu, ako inak by to spravili... No asi tak..

ladytt
29. dec 2012

@tatiana7777 Trochu pridrsné! Ešte, že sa chlapi do toho tak "vyznajú". Odignoruj túto jeho poznámku to bude asi najlepšie, lebo rozčulovať sa nad nim nemá v tomto zmysel.

manka76
29. dec 2012

@tatiana7777 ....tak to je teda podpora ako od "debila" och joj 😠 .....aj ja mám hrčku(už druhú tá prvá sa mi vstrebala) a tiež som chodila po vyšetreniach aj vzorku mi z nej brali nieje zhubná,ale veľmi bolestivá ....dúfam,že už sa mi tento rok podarí ísť na operáciu deti sú väčšie tak by nemal byť problém s varovaním ....hlavu hore treba ísť k lekárovi a na vyšetrenie a potom sa uvidí,ale určite to nebude nič vážne držím palce 😉

petribela
29. dec 2012

@manka76 ahoj,ja som mala hrčku,ale tiež sa mi našťastie vstrebala,,ale ja som mala zápal mliečnej zľazy mala som tam hrčku 3x4cm,robili mi punkciu...inak ak hrčka bolí je dobre,keby nebolela je horšie,,,mne vždy doktor povedal,že rakovina nebolí...U každého je to individuálne,ale hrčky sa zvyknú vstrebať...držím pršteky aby všetko dobre dopadlo a nevšímaj si komentáre ľudí,ktorí nestoja za to,je ich bohužiaľ čoraz viac

maja2112
31. dec 2012

Ahojte, ja som pred 4 dnami mala bolestivý celý lavý prsník a od včera tam mám bolestivú zdureninu, ktorá mi dnes zčervenala a bolí na dotyk, aj pro pohybe. je vo velkosti 2x4 cm. Čo to môže byť sakra. Mám strach. Nech je po sviatkoch a idem k lekárke.

dm1
31. dec 2012

@maja2112 moze sa jednat o zapal ja som to mala v auguste a skoncila som najskor na injekciach od bolesti lebo nic nezaberalo a nakoniec to nabralo take rozmery ze som bola v novembri na operacii lebo aj ked bolest ustupila vnutri zapal pokracoval a hnisalo to a biopsia to len rozdrazdila... Skus si davat obklady a potom hned chod k doktorke aby ti zistila ci tam mas zapal a dala pripadne ATB ak je treba alebo ta poslala na sono

zuzana76
31. dec 2012

@tatiana7777
@maja2112 moze to byt aj absces, ja som mala presne pred vianocami v 2007, ale vtedy mi to diagnostikovali ako fibroadenom a po sviatkoch ma zacala uz z toho aj ruka boliet a zistili,ze to bol absces, teda hnis, lekar to napichol, bolo to tiez take cervene zdurene miesto, hnis vytlacil, poslal na rozbor, mne dal ATB a potom s ami to vyliecilo

tatiana7777
autor
31. dec 2012

@zuzana76 to by mohlo byt, vyzera to tak ako hnisava gulka, stvrtok idem som zvedava snad nic vazne.

dm1
31. dec 2012

@tatiana7777 ja som mala presne ten abces ono treba to radsej hned liecit aby to nemuselo ist von ako v mojom pripade 😝

maja2112
1. jan 2013

No ja som si začala ten asi zápal osvecovať biotronom. Sa mi zdá že je to na ústupe, menej bolí a je menej citlivý prsník, tak to snád prejde. Ale ked som si čítala na nete čo by to mohlo byť, nie je to sranda čo všetko sa popíše a udeje.

dm1
3. jan 2013

@tatiana7777 ako si dopadla u doktora? ja nie moc dobre napriek operacii je tam zapal nanovo takze to neurobili asi moc dobre a pojdem pod noz pravdepodobne znova ☹

tatiana7777
autor
3. jan 2013

@dm1 no do kelu to ma mrzi :( -a kam chodis? dakujem ze si si spomenula, ja som tam prisla a len ma vysetril lekar a ze na sono uz sa nedostanem ze uz lekar siel dom. Doktor ma prezrel a zrejme je to vazivo a asi este po porode to ostalo take, ale na 100% viem az o tyzden stvrtok.

maja2112
3. jan 2013

@dm1 ja som bola u lekárky, že je to asi zápal a idem zajtra na ultrazvuk....tak snád to bude dobre. Mzrí ma to tvoje, sakkra.

dm1
4. jan 2013

ja chodim na sono do Trencina Prof.Slobodnikovej ona je dobra na toto. Odporucila mi magneticku rezonanciu v trnave tak ma tam dnes objednavali a uz 18.1 celkom rychlo sa to podarilo zajednat. Vyzera ze to nevycistili dobre a zostali tam nejake hnisave loziska... Takze aj zapal vie urobit riadnu sarapatu v tele a to som hned ako to zacalo behala po doktoroch, na sono a vsade. Ona odporucala operaciu skor este pred vysledkami biopsie ale v Trencine doktor povedal ze to ma cas.... to uz mi ale zacala hnisat aj koza na prsniku a uz ma operovat museli. Mam pomaly pol prsnika vcudu a zbytocne 😔

maja2112
5. jan 2013

No ultrazvuk našiel jednu cystu, ale tá že nerobí takú šarapatu a inak nevedeli mi povedať čo to mohlo byť, snád nejaký zápal. Idem o mesiac ešte na kontrolu, na ultrazvuk a uvidí sa. Mizne mi to už, mám tam len takú malú uzlinku. Pojdem aj na kontrolu na gyn. a uvidí sa čo. Otrasné. Je pravda že aj také zápaly robia šarapatu, a to aj s psychikou. Normálne som klbko nervou.

maybe29
25. júl 2013

Ahojte žienky.... ja som si nahmatala hrčku na boku pravého prsníka. Keď naň zatlačím tak ma bolí, aj keď si tú hrčku nahmatám, dokážem ju držať medzi prstami. Na sono som objednaná až za mesiac,vraj je tam plno... :/ Nemáte s tým dáku skúsenosť? Deti nemám,ani nie som tehotná. Ďakujem za cenné informácie...

mystisch
25. júl 2013

Ahoj,

absolutne sa nestresuj, nehladaj ziadne clanky o rakovine a podobne zalezitosti, zbytocne sa vystresujes, presne toto som si urobila ja, ekd osm si nahmatala hrcku, tiez ked si ju nahmatam a zatlacim tak boli a viem ju chytit a je pohybliva....je to len obycajna cysticka, ktoru ma kazda druha zena a vo vela pripadoch nie jednu ale viac....ja s tym chodim uy 5 rokov kazdeho pol roka na sono kde mi to prekontroluju zmeraju a je :D ak by sa to zv§csovalo vedia to dat kozmeticky prec...ja som bola tka psycho, ze som ju kazdy den aj viac krat kontrolovala, lekarka ma ubezpecila, ze to nieje nic vazne a ze nech si uzivma zivot a samu seba nestresujem, ze ak by aj nahodou nieco zacalo, nieje to zo dna na den a kedze som v pozorovani, tak by sa to dalo von a to je vsetko, ziadna rakovina nevznikne zo dna na den ...takze klud a hlavu hore, kludne pockaj mesiac na sono a uvidis, aj tak nic skor nevymslis, len si privodis, stres, nervy, bolesti hlavy, psychopaticke stavy, ktore pociti tvoja rodina, nebudes sa vediet sustredit na dolezite veci....hlavu hore, zivot je krasny a vsetko bude v poriadku

kudrlinka82
8. sep 2013

@mystisch ahoj, aj ja mam hrcky v lavom prsniku, aj viacero, asi kazdy mesiac som s tym chodila na sono so strachom, ze som skoro umrela a na nic ine som nemyslela ☹ no nikdy moj gynekolog na sono nic nenasiel, vraj je to tukove. tak dufam, ze naozaj tam nic nemam a tiez ma uistoval, ze ked chodim pravidelne na kontroly vsetko by sa podchytilo vcas, ze len tak nieco nenarastie za kratku dobu...

michaela334
25. nov 2013

@tatiana7777 ja som mala take ale na lavom ale 3cm pri bradavke rezali mi to bez uspatia a ted sa mi urobila aj na pravom treba to hned liecit a ist za doktorom ja som to mala 3den a moc sa mi to zvedcovalo pokial ide o upchatu mliecnu zlazu ako u mna bmi vybrali mi 3cm gulicku tuku a mesiac mi z toho vytekal hnis takte ale predtym ako sa to zvedcsovalo bolesti hrozne a tlak v tom prsu