Hrčka pri koreni jazyka. O aký problém ide?

moninka666
5. mar 2019

ahojte mali ste to niekto???mmam to na dolnej celusti z vniterneh strany ako je koren jqzyka rastie to akokeby pod dasnom..neviete co to moze byt?hrcka neboli neni to priamo hrcka je to makky akysy utvar neboli ma to citim to len ked si prejdem jazykom po tom...bola som stym ud zubara robil rtg..vylucuje stomatologicke tazkosti..poslal ma na krcne ale mam panicky strach ist tam... len nahodou ci to niekto nemal alebo nieco podobne vdaka

tristankooo
5. mar 2019

Má to spolubývajúci. O veľkosti asi 1cm. Lekár ho poslal na chirurgické odstránenie ale príčinu neviem

dada96
6. mar 2019

@moninka666 niečo podobné som mala za osmičkou. Pozorovala som to takmer rok. Bála som sa s tým niekam ísť , no začalo ma bolievať v krku pri prehltani, neskôr sa pridala bolesť ucha. Zubný lekár mi tvrdil, že to nemá stomat. pôvod. Nakoniec som skončila na stomatochirurgii v Ružinove, kde mi to vyrezali a bolo po bolesti. Z histologie to uzavreli ako adenom, čo je nezhubny nádor žľazového pôvodu. Určite si skočte na to orl a nečakajte, až to začne bolieť. Nemusí to byť vôbec nič vážne a zbytočne si predlžujete strach. Držím palce

katrin21
6. mar 2019

@moninka666 moze ist o nador slinnej zlazy, rozhodne to ries ... mozno to bude len nejaka zdureninka, ale netreba to podcenit.... a tiez niekedy ide o nador kosti - sanky, ale to ta nechcem uz strasit.. mozno to fakt nic nebude, len nejaka cysta, alebo tak