Hrčka na ruke

klaudi22
3. jan 2019

Prosím o radu. Manželovi sa pred pár dňami na ruke objavila takato hrčka. Je tvrdá no nebolí. Nemáte niektora s niečím podobným skúsenosť? Zatiaľ natierame octanovou masťou, máme utekať k lekárovi alebo ešte počkať či nezmizne?
Ďakujem Vám 😇

sida456
3. jan 2019

@klaudi22 nieje to čemer ? Priateľovi sa to raz spravilo keď z chuti a rýchlo sa najedol, ale nad zápästím asi 5 cm a rozmasiroval si to druhou rukou. A zmizlo to

janci05
3. jan 2019

Môže to byť ganglion. Ja som mala taký na zápästí.

25daniela
3. jan 2019

@klaudi22 na 99%je to gangliom, vzniká pri preťažení šliach na tom mieste. Mne to na ortopedii tri krát "vyťahovali" - s hrubou ihlou narušili steny gangliomu a povytahovali von takú ciru hustejšiu tekutinu. Naposledy už doktor povedal, že ma už pošle na chirurgiu vyrezať to. Od vtedy si dávam pozor, aby som ruku nepretažovala a už sa mi to niekoľko rokov neurobilo.

klaudi22
autor
3. jan 2019

@25daniela objavilo sa mu to ked pretazil tu ruku, tak asi musime zbehbut k doktorovi..cakali sme ci nahodou nezmizne

klaudi22
autor
3. jan 2019

@25daniela takze mame radsej ist na ortopediu ako na chirurgiu? Na chirurgii mu to asi hned vyrezu, ze?

mijunik
3. jan 2019

@klaudi22 ja mám gangliom a prezradil mi to práve chirurg. 🙂 A tiež povedal, že ono sa to vyťahuje ihlou, ale že môj gangliom je malý a tak s tým nebude robiť nič, lebo by to ťažko triafal. Že iba ak by mi ten gangliom robil problémy. Takže ani chirurg automaticky nesiaha po skalpele. 🙂

25daniela
4. jan 2019

@klaudi22 mňa dr poslala na ortopédiu

sofiabratislava
4. jan 2019

ja som mala veľký ganglion na zápästí, ktorý mi už pomaly zasahoval do nervov a spôsoboval bolesť a trpnutie ruky, hneď ma poslali na chirurgiu. Doktor najprv vyskúšal injekciu kortikoidov, ale mne to nezabralo, takže mi to vyrezal a teraz je všetko v pohode a hrčka sa mi už neobjavila späť. Upozornil ma, že sa to môže stať, ale chvalabohu prešli tri roky a nič.

klaudi22
autor
7. jan 2019

Ďakujem Vám, mali ste pravdu, boli sme u lekára a je to ganglion..

many123
7. jan 2019

@sofiabratislava ja mam obe ruky operovane. Mala som to uz v stadiu,ze este chvilu a menia klb. Preslo uz 10rokov a s druhou 12r. A tiez chvalabohu ok...ale ze sa to lubi vracat. Co verim,ze nie. Ja som v oboch rukach ani pohar s vodou neudrzala a debil u nas mi povedal na chirurgii ze simulujem 🙄

sofiabratislava
7. jan 2019

@many123 to musel byt riadny expert doktor

elissa333
14. apr 2021

@25daniela ahoj bolelo ta to ked ti to vytahovali ihlou?

25daniela
14. apr 2021

@elissa333 tak ako keď do teba pichaju ihly 😀 polahoda to nebola, ale väčší stres ako bolesť.