Hrčka alebo zväčšená mandľa

neffely
11. dec 2021

Zdravím, potrebujem poradiť. Mal niekto z vás dlhodobo zväčšenú krčnú mandlu ? Ja už nejaký čas pozorujem na sebe hlavne pri zaklone hlavy akoby zväčšenú krčnú mandlu, neboli ma ale není som si istá či je to mandla alebo čo je to :-/ ťahá sa to smerom dole a je to tuhé ako sval ale na druhej strane to nemám tak mi to už začína vŕtať v hlave. Chorá niesom... Pridávam aj fotku . Ozvite sa kto máj podobnú skúsenosť a ako ste to riešili hlavne keď vám nič nebolo. Ďakujem

kacena4
11. dec 2021

nemoze to byt stitna zlaza? mandla ju v ustach nie na krku z vonku

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
11. dec 2021

@neffely toto stitna zlaza nie je. Urcite treba skontrolovat a vysetrit com skor - uzlina, lipom, cokolvek...meni sa to casom?

neffely
autor
11. dec 2021

Štítna žľaza to není, s tou chodím na kontrolu tu nemám zväčšenú. Pýtala som sa no to lekára lebo som si myslela že to má súvis no nevedel mi povedať ale na usg mi nič nezistili keď som bola so štítnou, tak hádam keby to bol nejaký nádor nedaj bože tak by na usb videli či ?

neffely
autor
11. dec 2021

@simsalabim zdá sa mi že je to väčšie akoby so súviselo s uchom, keď si to ohmatam cítim na tej strane ucho . Na druhej strane nič nemám ani nič necítim

neffely
autor
11. dec 2021

@viestta na usg som bola so štítnou žľazou a uzliny vraj nemám zväčšené, nič tam nevidel len moju zničenú štítnu žľazu po autoimunnom zápale inak nič

simsalabim
11. dec 2021

@neffely A endokrinolog ta nikam neposlal? To je divne. Urcite treba patrat, co to je.

neffely
autor
11. dec 2021

@simsalabim nie neposlal, povedal že nevie čo to je

simsalabim
11. dec 2021

@neffely No ved preto to treba zistit.

neffely
autor
11. dec 2021

@simsalabim len teraz keď je všetko sprísnené a plné nemocnice covidu sa mi veľmi do toho veľmi nechce a to usg má trochu ukludnilo. Hádam keby to bolo vážne tak ukáže usg či skôr mri?

simsalabim
11. dec 2021

@neffely No usg zjavne nestaci, ked ti povedal, ze nevie, co to je.

neffely
autor
11. dec 2021

@simsalabim no budem musieť ísť aspoň k obvodnej s tým, nech ma niekam pošle aj keď teraz majú dosť roboty s covidovymi :-/

simsalabim
11. dec 2021

@neffely maju, ale vysetruju. Problemom su operacie.

abriela
11. jan 2024

@neffely Ahoj. prosím ťa, ako to pokračovalo ďalej. Čo ti zistili?

neffely
autor
7. feb 2024

@abriela dr. Ma odpísala s tým že nemám stresovať že keby to bolo niečo vážne tak to krv ukáže... Takže som nič nezistila a už som to ani neriešila .